Sayfa 901/1001 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Doviz artışına duyarlilik konusunu incelemek için eurobond fonlarinin Ağustos 2018 performansına bakabilirsiniz mesela.

TDG farkının ortaya koyuyor.

Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Doviz artışına duyarlilik konusunu incelemek için eurobond fonlarinin Ağustos 2018 performansına bakabilirsiniz mesela.

TDG farkının ortaya koyuyor.
    eurobond fonu olunca konu biraz farklilasma var ? kucuk detaylar ama yinede getiride bazi donemler ciddi ayrisma olusturabilir.

bu fonun doviz risklerine karsi ciddi bir koruma (%10 kisisel stopaj + %15 fon kaynagindan dogrudan kesilen stopaja ragmen)

ama eurobond olunca konu

1- T.C Hazinesinin yabanci para cinsinden borclanmasini iceren kagitlar

2- Yurtici sirketlerin yabanci para cinsinden borclanmasini iceren kagitlar

3- Yabanci ulke tahvilleri

4- Yabanci ulke sirketlerinin borc kagitlari

bizdeki mevcut fonlarin icerigini bir incelemek.lazim.! ornegin dovizin yukselmesi esnasinda riski azaltirken eger mesela agirlikli olarak T.C hazine tahvillerine yatirim yapan bir fon ise o esnada faizlerin yukselmesi durumunda dusen fiyatlar nedeniyle yazilan zarar ve stopaji eklerseniz getiri dusuk olur. gibi gibi !!!

bakmak lazim

3. Döviz artışına duyarlılık olarak Döviz katılım fonlarını da inceleyebilirsiniz.

Ağustos 2018 performansları dikkat çekici. 6 ay, 1 yıl ve 3 yıl performanslarında da fena değiller. Bu kategoride, TPZ ve ZPF performansıyla öne çıkanlardan. Son 1 aylık performans ta, dolar kurunun hareketsizliği nedeniyle bir durgunluk var, ama doların ilk sert hareketinde hızlı tepki vereceğini düşünüyorum.

Bende Ziraat ZPF var, içeriğinin büyük kısmı(%85) T.C. Hazinesinin çıkardığı, döviz bazlı kamu kira sertifikalarından oluşuyor. En son dağılımda 6 kira sertifikası bulunuyordu, ortalama vadesi 663 gün.

4. Eurobond borçlanma fonu biriktirmeye başladım bugün itibarı ile. En agresif ve en defansif olarak belirlediğim iki fonu sepet olarak alıyorum ( dbh + ipv )
    Tüm eib değişkenleri satıp, diğer değişkenlere yaydım, değişken fonları üçe düşürdüm.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Eurobond borçlanma fonu biriktirmeye başladım bugün itibarı ile. En agresif ve en defansif olarak belirlediğim iki fonu sepet olarak alıyorum ( dbh + ipv )
    Tüm eib değişkenleri satıp, diğer değişkenlere yaydım, değişken fonları üçe düşürdüm.
    bende de zdd var değişken eurobond yaklaşık %45. pek birşey getirmedi 1 aya yakın oldu. bir kısmını satıp ipv almayı düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Döviz artışına duyarlılık olarak Döviz katılım fonlarını da inceleyebilirsiniz.

Ağustos 2018 performansları dikkat çekici. 6 ay, 1 yıl ve 3 yıl performanslarında da fena değiller. Bu kategoride, TPZ ve ZPF performansıyla öne çıkanlardan. Son 1 aylık performans ta, dolar kurunun hareketsizliği nedeniyle bir durgunluk var, ama doların ilk sert hareketinde hızlı tepki vereceğini düşünüyorum.

Bende Ziraat ZPF var, içeriğinin büyük kısmı(%85) T.C. Hazinesinin çıkardığı, döviz bazlı kamu kira sertifikalarından oluşuyor. En son dağılımda 6 kira sertifikası bulunuyordu, ortalama vadesi 663 gün.
    doların artacağı düşünülüyorsa dediğiniz fonları almak daha mantıklı olabilir hocam. teşekkürler.

7. Yerli eurobond yada döviz katılım fonları uzun vadede üç aşağı beş yukarı aynı getiriyi sağlarlar
    O yüzden çokta bir fark yok aralarında
    Buna yatırım yapacaksanız alın birini gitsin
    Fazlada araştırmaya gerek yok

8. ziraat bankasından ata yatırıma ait bir fon aliyorum işlem basarılı diyor ama talimat durumunda hatalı yazıyor neden olabilir acaba?

Sayfa 901/1001 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •