Sayfa 941/1001 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ayni sekilde dusunuyorum. Hisse alip satsam coktan carpilmistim eldekinide kaybetmistim.

TLE ve ARE fonlari hakkinda dusunceniz nedir acaba ? Inceleyebildiyseniz yorumunuzu , fikrinizi merak ediyorum.
    Hocam hiç aşina değilim iki fona da , boş konuşmak istemem. Ama getirilerine vs. baktığımda biraz fazla volatil, betası yüksek görünüyor açıkçası.

2. Sabreden kazanır.
    Dunyanin 8.harikasi sabırdır.
    Saygilar.

3. OPB ve GMA yerinde sayıyor yüz güldürmüyor, 14 gün oldu alalı OPH 0,2430 GMA 0,6272 getiri sağlamış %10 stopajı düşülecek birde. Değişkenler pek değişken davranmıyor galiba.
    Son düzenleme : Lemon; 24-07-2020 saat: 22:37.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4. TLE ve ARE içinde hangi tahviller var biliyormusunuz.
    Çok riskliler.
    Son 1 aylık getiri yanıltmasın.
    1 yıllık getirilerine bir bakın.
    Riskleri çok çok yüksek tahvillere yatırım yapıyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    OPH ve GMA yerinde sayıyor yüz güldürmüyor, 14 gün oldu alalı OPH 0,2430 GMA 0,6272 getiri sağlamış %10 stopajı düşülecek birde. Değişkenler pek değişken davranmıyor galiba.
    oph değişken değil hocam yalnız hisse yoğun fon. Yani stopajı yok. Osmanlının değişkeni opb.

bende gma + opb + okd var. üçünün ortalaması son 1 ay 2.85 % Tüm değişkenler ortalama 1.65 %

İyi değişkenler seçildiğinde kabaca 12-13 % yıllık fark yapıyor. bir o kadar da zaten değişkenin kazanacağı düşünülürse yıllık %25 civarı çok da kötü değil kanımca. Son 5 yılda da bu civarda olmuşlar zaten.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Önümüzdeki hafta IPV ve DBH biriktirmeye devam edeceğim. ( dolar 7 altında kaldıkça )
    Hisse yogun ve değişkenleri endeks 115 bin altı olmazsa biriktirmeyeceğim.
    Dolar 7 üstü olursa ppf biriktireceğim.
    Kabaca bu haftaki stratejim bu.
    dolar yukarı gidince eurobond faizleri de yükselir, fonun fiyatına negatif etki yapmaz mı

7. Ipv : - 0,04

Tdg : - 0,21

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    oph değişken değil hocam yalnız hisse yoğun fon. Osmanlının değişkeni opb.

bende gma + opb + okd var. üçünün ortalaması son 1 ay 2.85 % Tüm değişkenler ortalama 1.65 %

İyi değişkenler seçildiğinde kabaca 12% yıllık fark yapıyor. bir o kadar da zaten değişkenin kazanacağı düşünülürse yıllık %25 civarı çok da kötü değil kanımca. Son 5 yılda da bu civarda olmuşlar zaten.
    Yanlışlık olmuş özür opb olacak. Hisse fonlar haricinde getiri beklentim sizinde yazdığınız gibi %25-30 fazlasını beklemiyorum bu ortamda makul getiri. Uzun zamandır okuyor öğrenmeye çalışıyorum acemisiyim fonların Nkolay bozulunca yavaş yavaş giriş yapıyorum fonlara sizin ve değerli arkadaşların bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilirsem ne mutlu.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 941/1001 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •