Sayfa 942/1001 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,529 - 7,536 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Yanlışlık olmuş özür opb olacak. Hisse fonlar haricinde getiri beklentim sizinde yazdığınız gibi %25-30 fazlasını beklemiyorum bu ortamda makul getiri. Uzun zamandır okuyor öğrenmeye çalışıyorum acemisiyim fonların Nkolay bozulunca yavaş yavaş giriş yapıyorum fonlara sizin ve değerli arkadaşların bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilirsem ne mutlu.
    Rica ederim, ancak bence tuttuğunuz değişkenler iyi değişkenler ve biraz daha orta-uzun vade bekleyip karamsarlığa kapılmamanızda yarar var. Eğer ki biriktirdiğiniz nakiti ekliyorsanız dönem dönem ; endeks artarken değil, düşerken biriktirmeniz daha da olumlu etkileyecektir. Selamlar, bol kazançlar

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TLE ve ARE içinde hangi tahviller var biliyormusunuz.
    Çok riskliler.
    Son 1 aylık getiri yanıltmasın.
    1 yıllık getirilerine bir bakın.
    Riskleri çok çok yüksek tahvillere yatırım yapıyorlar.
    Üstadım ARE için Gana bile var demişlerdi.

3.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstad ARE den çıktım. 35 günde brüt olarak 100'de 4 kazandırdı. TLE ise 49 günde %2,5 brüt olarak kazandırdı. Yaklaşık 2 hafta sonra çıkmayı düşünüyorum.
    Siz iyi dönemlerinde girmişsiniz.
    Ama şu global ortamda ne olacağı belli olmadığından yüksek riski göze alanların girmesi daha doğru olur düşüncesindeyim ben.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Siz iyi dönemlerinde girmişsiniz.
    Ama şu global ortamda ne olacağı belli olmadığından yüksek riski göze alanların girmesi daha doğru olur düşüncesindeyim ben.
    Üstadım işin kötüsü en iyi o getirdi. Türkiye eurobondlarına dönüş yaptım. YBE emri verdim. Bugünkü düşüşten faydalanmış oldum. 7 haftadır ilk defa 5 günün 4'ünde artış oldu. Bakalım ilerleyen haftalar ne gösterecek üstadım.

5.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstadım ARE için Gana bile var demişlerdi.
    En ağırlıklı Gana tahvili var % 12
    Sonra Senegal tahvili var %11
    Bir Rus Bankasının var % 9
    Sonra Ukrayna tahvili var % 5
    böyle devam ediyor.

6. Bir sorum olacak, ppf fil fonundaki vergiyi temizlemek istiyorum. aynı gün satıp alsam, bir günlük getiri kaybetmiş mi olacağım ? Aynı gün satıp alsam o günkü getiriyi kaybetmeden bunu yapmak mümkün mü acaba ? Mümkün gibi geliyor, ama emin olamıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir sorum olacak, ppf fil fonundaki vergiyi temizlemek istiyorum. aynı gün satıp alsam, bir günlük getiri kaybetmiş mi olacağım ? Aynı gün satıp alsam o günkü getiriyi kaybetmeden bunu yapmak mümkün mü acaba ? Mümkün gibi geliyor, ama emin olamıyorum.
    Fiba'dan yapmıyorsanız 1 gün kayıp olur.
    13.30 kadar sat diyeceksiniz 14.30 para gelecek ama 14.30'da fon alamayacaksınız.
    Bence bırakın vergisiyle dursun, zararı yok.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    En ağırlıklı Gana tahvili var % 12
    Sonra Senegal tahvili var %11
    Bir Rus Bankasının var % 9
    Sonra Ukrayna tahvili var % 5
    böyle devam ediyor.
    Şampiyonlar ligi gibi 😁

Sayfa 942/1001 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız