Sayfa 949/1001 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben fonlar için ayırdığım miktarla bayağı bir çeşitleme yaptım, 22 çeşit fon olmuş elimde ama oranlara bakınca orta ve yüksek risklilerin miktarı az, çoğunluğu özel sektör borçlanmalarda, değişken ve hisse fonların miktarını arttırsam mı diyorum ama bir yandan da piyasaya pek güvenemiyorum, 2. dalga falan derler bu bahaneyle tekrar düşürürler diye.
    Hatta portföyün %70 lik kısım nkolay ve vov hesapta onlarla da biraz daha fon alsam mı diyorum ama nelere paylaştıracağım onu bilemiyorum, riski düşük ve mk en az %11 üzeri olmalı, fonlarda bunun garantisi olmuyor işte getiriler süreye göre bile değişebiliyor.
    22 tane fon çok fazla hocam sepet için....ÇOK ANLAMAM ama çeşitlerden en iyi olduklarını düşündüğünüzü koymanız sizin için daha kolay olmaz mı?

2.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    22 tane fon çok fazla hocam sepet için....ÇOK ANLAMAM ama çeşitlerden en iyi olduklarını düşündüğünüzü koymanız sizin için daha kolay olmaz mı?
    Biraz öyle oldu aslında, takip etmesi de zor oluyor, biraz ondan biraz bundan derken çeşit çoğaldı, hatta 4 tanesini de sattım.
    Şimdi elimdekilerin 3 tanesi özel sektör borçlanma, 5 tanesi hisse, 3 tanesi eurobond, 4 tanesi çoklu, katılım, kira ve sepet, 6 tanesi düşük riskli değişkenlerden, 1 de altın. Ama hepsinin içeriği, getirisi, götürüsü farklı oluyor, bazılarını birleştireyim diyorum ama en azından aylık performanslarını göreyim.

3. Arkadaşlar önümüzdeki 3 ve 6 aydaki beklentiniz nedir ,hangi yatırım araçlarının hareketlenip getiri olarak cazip olacağını düşünüyorsunuz ??
    Altında artık bir düzeltme ,USD de 5 haftalik baskı sonrası hele ki euro 8 olmuşken ya bayram sonrası yada yarın itibari ile bir artış ,Cds lerin ve USD nin artması ile Bond larda bir geri çekilme ,enflasyon un artisa geçmesi ile mevduat faizlerinin yükselişe geçmesi ,bist100 den sıfır atılıp döviz bazlı ucuz algısı size nasıl düşündürüyor???

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    eğer o 22 fonun içinde birbirine benzer riskte fonlar varsa onları tek sayarsınız ... mesela 3 tane çoğulcu varlık delişgen fon var yatırımcının sepetinde .. bu 3 fonun da portföyleri eşdaş ise seçtikleri varlık sınıflarında ve o seçtikleri varlık sınıflarının portföydeki % lerinde çok fark yok ise , o zaman 3 değil tek fon imiş gibi düşünürsünüz...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar önümüzdeki 3 ve 6 aydaki beklentiniz nedir ,hangi yatırım araçlarının hareketlenip getiri olarak cazip olacağını düşünüyorsunuz ??
    Altında artık bir düzeltme ,USD de 5 haftalik baskı sonrası hele ki euro 8 olmuşken ya bayram sonrası yada yarın itibari ile bir artış ,Cds lerin ve USD nin artması ile Bond larda bir geri çekilme ,enflasyon un artisa geçmesi ile mevduat faizlerinin yükselişe geçmesi ,bist100 den sıfır atılıp döviz bazlı ucuz algısı size nasıl düşündürüyor???

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ben haftaya ,olmadı öbür haftaya dünyada bir çakılma bekliyorum....en geç ağustos ortası...

6. Arkadaşlar TTE ve AFT fonlarında stopaj sıfır mı? bilgilendirirseniz sevinirim... ve bir de son 5 yıl bu iki fon çok iyi getirmiş ama bundan sonrası için ne düşünürsünüz? herkese selamlar...

7. TTE sıfır
    AFT %10

8.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar TTE ve AFT fonlarında stopaj sıfır mı? bilgilendirirseniz sevinirim... ve bir de son 5 yıl bu iki fon çok iyi getirmiş ama bundan sonrası için ne düşünürsünüz? herkese selamlar...
    hisse sendi fonu olduğu için stopaj sıfır olması gerekir..izahname de yazıyordur..

teknolji hisseleri küresel bazda ve ülkemizde zirvelerindeler....nasd** biliyorsunuz rekor kırdı...
    bence çok hatta hiç gidecek yerleri kalmadı...çakılacaklar...haftaya....olmadı öbür hafta..

Sayfa 949/1001 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •