Sayfa 757/1001 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tefasdan bakildiginda OPH ciddi miktarda turev acmis gozukuyor bugun icin. Endekste dusus mu bekliyorlardi acaba ? Bu durum bugunku getiriyi torpuler saniyorum.
    Dün borsanın eksi getirdiği günde Oph eksi getirdi, bunu baz alırsak türevi yükselişe oynamışlar gibi geldi bana. Aksine bugün iyi bir getiri getirebilir. Yarın sabah görürüz artık.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bugün hisse fonlar içen bereketli bi gün oldu

3. Zpc Fon: +0.25

4. Hisse fon biriktiren biri olarak dimdik giden trendleri sevmiyorum.

Çünkü, böyle piyasalarda hisse fonların portföylerindeki hisseleri değiştirerek, bist100 performansını geçecek/ onu görece yenecek zamanı olmuyor. Endeks kadar getirip endeks kadar götürüyor. O halde de anlamsızlaşıyor.

Biraz daha dalgalı yatay bant, ya da düzeltmeli trendler fonların endeksten ayrışıp minik farklar yapması için her zaman işine daha çok yarıyor.

Zaten çok uzun vadede bir çok araştırma tüm endekslerin nominal fiyat olarak artıyor görünse de enflasyondan arındırıldığında uzun yıllar boyunca reel fiyat olarak hep aynı yerde kaldığını gösteriyor.

Endeks er geç hep aynı yere döndüğü için, benim gibi fonları al-sat yapmayıp sadece uzun vade biriktirenler için fonlar endekse relatif getiri yapamayınca da hisse fonlar anlamsızlaşıyor.

Çünkü ben uzun vadede hisse fon yatırımından cebe sadece endekse attığı farkın kalacağını düşünüyorum. Bizim endeks mesela dolar bazında, yarım cent 5 cent arasında gidip geliyor 40 yıla yakın zamandır zaten.

O yüzden endeks çıkarken endeks kadar çıkıp, endeks düşerken endeks kadar düşerse hisse fon; 20 yıl önce bir orta halli otomobil parası ile öyle bir fon alan adam çıktığında ancak yine aynı arabayı alır 20 yıl sonra.

Enflasyondan arındırılmış uzun vade bist100 ( 97-2020 ) arası

5. ZPC kedi sıçraması yapmış maşallah. ZPC için yeni fiyatımız: 2,015642

6. TCA 3 gündür verdiğini maalesef benden geri aldı. TCA için yeni fiyatımız: 0,052248

7. MAC resmen şov yapmış. MAC için yeni fiyatımız: 0,039232

8. EIB’in fiyatı henüz güncellenmedi. Güncellendiğinde paylaşırım

Sayfa 757/1001 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •