Sayfa 760/1001 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Didi Yazıyı Oku
    Bugünün mps belli oldu mu
    Belli olmadı.

Ziraat katılım endeksi %2.58
    Katılım 50 endeksi %2.13
    Xtumy %2.81

Muhtemelen Mps'de %2.5 civarı olur tahminim.

2. Yarın ABD tatil. Muhtemelen resmi fiyat açıklaması yarın sabah olmayacak.

Tesla tarih yazıyor. IPJ fon sahipleri yarın anlamsız anlamsız sırıtacaktır Biz AFT ile idare edelim ki onunda portfoyde var. İki haftalık dalgali havadan sonra FB boykotu ve sabit kur rejimine rağmen fena gitmiyor. Ama son 15dk düşündürdü.

Mayis dağılımına göre kabaca günlük getiriler
    AFS +%1,99
    AFT +%1,51

Emtialar
    AES +%1,41
    TGE +%0,52

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    ZPE %+1.93 ZPYKAT %+2.58 Takip ettiği endeks kadar da getirmiyor.
    Bir kaç haftadır performansı düşük.Yükselişlerde agresif değil ama düşüşlerede ayak uydurmuyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Merhaba beyler aranıza yeni katıldım. 3 aydır ekonomik okuryazarlığı gelişyirmek adına yatırım işlerine girdim önce küçük meblağlarla şimdi biraz dsha büyük ilgileniyorum. Önceleri borsayla ilgilendim. Uzun vade diye girişip orta vadeye döndüm ister istemez. İş yoğunluğu nedeniyle takip edemeyince istediğim fiyattan elden çıkaramadığımı gördüm öngörülerim iyiydi. Ama vakitsizlikten istediğim verimi alamadım. Bankadan yatırım paketi diye bişey almışım o arada baktım içi fonlarla dolu. Orda tanıştık fonlarla biraz inceleyince kafamda sanki parayla bir grup adamı tutmuşumda bu adamlar benim yerime hisse takibi emtia takibi yaparak alım satım yapıyorda kazançtan paylarını alıyor banada kazandırıyor gibi geldi. Bi taraftanda bu takınlar kendi liglerinde zirveye oynamaya çalışıyor zirveye yaklaştıkça daha fazla yatırımcı rağbeti görüyorlar gibi geldi ben öyle anladım en azından. Yatırımlarımı yavaşça fonlara kaydırdım. Endex yükselirken kazançları düşük olsada bedenen daha az yoruluyorum. Eskiden gecelerce teknik analiz vs anlamaya çalışıyordum. Şimdi ön gördüğüm bazı hisseler daha çok kazandırsada fonda durmak biraz daha güvenli geliyor. Bilmiyorum bu işi doğru anlamışmıyım? Bana önerileriniz olur mu?

5. Büyük kurumsal ve kamusal bankalar muhtemelen fonlarında 657 mantığıyla adam çalıştırdıkları için karlılıkları düşük kalıyor. Özel finans kuruluşları ise nispeten daha karlı kazançlar veriyor. Bunun altında daha fazla girişimcilik ve cesurlukmu var? Yoksa bu özel kurumlarda bir süre sonra bize banker kastelli sendromunu yaşatabilirler mi?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Poedr Yazıyı Oku
    Büyük kurumsal ve kamusal bankalar muhtemelen fonlarında 657 mantığıyla adam çalıştırdıkları için karlılıkları düşük kalıyor. Özel finans kuruluşları ise nispeten daha karlı kazançlar veriyor. Bunun altında daha fazla girişimcilik ve cesurlukmu var? Yoksa bu özel kurumlarda bir süre sonra bize banker kastelli sendromunu yaşatabilirler mi?
    Hocam bankanın iştiraki olan aracı kurumları yani malum isimleri vermiyim; çalışanlar oraya nasıl giriyorlar biliyoruz. Bir de dediğin gibi her ne kadar 657 olmasa da iş garantisi var. Aracı kurumlar öyle mi. O fon kötü yönetilsin, o adamı orda tutmazlar. Yatırımcı sayısı ve fon getirisi arttıkça aldıkları fon yönetim ücreti de doğru orantılı artıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Poedr Yazıyı Oku
    Merhaba beyler aranıza yeni katıldım. 3 aydır ekonomik okuryazarlığı gelişyirmek adına yatırım işlerine girdim önce küçük meblağlarla şimdi biraz dsha büyük ilgileniyorum. Önceleri borsayla ilgilendim. Uzun vade diye girişip orta vadeye döndüm ister istemez. İş yoğunluğu nedeniyle takip edemeyince istediğim fiyattan elden çıkaramadığımı gördüm öngörülerim iyiydi. Ama vakitsizlikten istediğim verimi alamadım. Bankadan yatırım paketi diye bişey almışım o arada baktım içi fonlarla dolu. Orda tanıştık fonlarla biraz inceleyince kafamda sanki parayla bir grup adamı tutmuşumda bu adamlar benim yerime hisse takibi emtia takibi yaparak alım satım yapıyorda kazançtan paylarını alıyor banada kazandırıyor gibi geldi. Bi taraftanda bu takınlar kendi liglerinde zirveye oynamaya çalışıyor zirveye yaklaştıkça daha fazla yatırımcı rağbeti görüyorlar gibi geldi ben öyle anladım en azından. Yatırımlarımı yavaşça fonlara kaydırdım. Endex yükselirken kazançları düşük olsada bedenen daha az yoruluyorum. Eskiden gecelerce teknik analiz vs anlamaya çalışıyordum. Şimdi ön gördüğüm bazı hisseler daha çok kazandırsada fonda durmak biraz daha güvenli geliyor. Bilmiyorum bu işi doğru anlamışmıyım? Bana önerileriniz olur mu?
    Hoş geldiniz.. fon işi mutlaka daha profesyonel yönetiliyor. Temel teknik analiz vs bilmek lazım, piyasayı günlük takip edilmesi lazım. Bunlara gerçekten vakit ayracak zaman laZım. Öyle bir zaman ve fazla bilginiz yoksa fonlar doğru bir karar olur diye düşünüyorum. Yanlız burada da çeşitlilik yapmak önemli farklı fonlar almak riski dağıtmak gerekebilir. Bol kazançlar

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Vergiden kaçınma? Onuda biz beceremeyiz.
    Bizi limon gibi sıkarlar...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 760/1001 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •