Sayfa 601/1001 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    borsa ve genel piyasaların gidişatının ne olacağını teknik olarak öğrenmek istiyorsanız, sizlere acizane olarak şahsen youtube üzerindeki en dürüst birkaç kişiden biri olan Haluk Canberk hocayı izleyip desteklemek anlamında da beğenilerde bulunmanızı tavsiye ediyorum. adam sabahın dördünde video çekip panik halinde olup yatırımcı piskolojimizle de oynandığı bir ortamda yarım saatlik samimi bir değerlenrirme yapmış. kısaca özetlersem:
    Araplarla, katarla çalışan yatırım finans dünkü düşüşte 414 milyon tl alım yapmış. bu gün itibarıyla viopta ilk beş kurum bazında 201 bin bkontrat satıcıya karşılık 296 bin kontrat alıcı var. bu düşüş, feyk bir düşüş ve çok büyük ihtimalle tepkisi gelecektir. sürekli dillendirilen ikinci dip ve çöküş, kimsenin işine gelmez. pavılın konuşmalarında sürpriz yok. toparlanmanın uzun süreceğini kimse bilmiyordu da o konuşunca mı anladılar? tabi ki hayır. sadece hızla yükselen endekse aynı şekilde sert bir realizasyon geldi. 108,200’ler kırılmadıkça kısa vadeli, 105 seviyesi kırılmadıkça da orta vadeli trent bozulmaz. bol kazançlar dileğiyle.
    bugün ben de dinledim hocam objektif olup ne goy goy yapıyor ne de felaket tellalığı...

2. Aft -4,80..

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Vay be bist artıya atmak üzere, ilginç, ibretlik, ayrışmanın böylesi, ne para varmış, al al bitmedi..
    üstadım az önce de yazdığım gibi Araplarla, katarla çalışan yatırım finans dünya piyasalarının sarsıldığı dünkü düşüşte bir günde 414 milyon tl alım yapmış. bu alımı boşuna yapmamıştır her halde.

4. Turkey 5y CDS 484.995
    Diger yesile bugün müdahale var

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Aft -4,80..
    Bu zaranin cikmasi con zor

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Yarin veya baska bir gün +3 yapar ..unutulur..
    Bizim gibi yerli yatirimcilarin agirlikli oldugu piyasa yok orada..
    Yükselislerde düsüsleri gibi sert oluyor

7.  Alıntı Originally Posted by Ramazan Demir Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

AFT, YAY, AFA gibi yabancı hisse senedi fonlarının aylık raporlarını bir senelik geriye yönelik taradığımda, temettü kısımlarının ya boş olduğunu ya da az miktarda portföyde yer alan bist hisselerinin temettülerinden ibaret olduğunu görüyorum. Tablolarda bunun görünmesinin bir sebebi var mı acaba?
    Merhaba tekrar, bu soruma ne forumdan ne de YAY ve AFT yatırımcı ilişkilerinden cevap alamadım maalesef.
    Öte yandan, her iki fonun yıllık finansal raporlarına baktığımda, toplam temettü gelirlerini görebiliyoruz, AFT 2,35 milyon TL, YAY 4 milyon TL civarı yabancı hisse senedi temettü geliri elde etmiş. Bu rakamları, yıl içindeki ortalama hisse senedi varlıklarına böldüğümüzde yıllık temettü verimleri kabaca AFT için 1,06 YAY için 0,71 çıkıyor.

Bundan sonrası için ne olur diye baktığımızda, bazı sitelerde önümüzdeki bir sene için Nasd** 100 şirkelerinin temettü öngörüleri var. Şirketlerin yarısından fazlası hiç temettü dağıtmıyor. Ancak YAY portföyünde de hatırı sayılır ağırlıkta olan ve güzel temettü dağıtan Broadcom (4,77), NetApp (4,67) gibi şirketler de var.

Sonuç olarak, bu sitedeki temettü beklentilerini YAY portföyünün ağırlık oranlarıyla çarptığımda, önümüzdeki bir sene için mevcut YAY portföyünün temettü varimi 1,02 çıkıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Yarin veya baska bir gün +3 yapar ..unutulur..
    Bizim gibi yerli yatirimcilarin agirlikli oldugu piyasa yok orada..
    Yükselislerde düsüsleri gibi sert oluyor
    Nasdq yaklaşık 12-13 gündür tırmanıyordu ve ATH yaptı. N a s d a q` ın 1 gün önceki hareketine göre beklenen bir düşüş.

Sayfa 601/1001 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •