Sayfa 893/1001 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Tcd. Tabloda tahmini %.2.24

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Tcd. Tabloda tahmini %.2.24

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    tajide tcd de fon yönetimi değişti mi son zamanda
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Kavga edeceğinize pazartesi ne margarinleyeceğiz ona kafa yorun.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4. MPS %1,04665 fiyat 1.901992 , MAC -0,17%

5. Amerikan temsilciler meclisinin biri demokrat diğeri cumhuriyetçi iki üyesi S400 alımı kapsamında Türkiye'ye yaptırım uygulanması için tasarı sunmuşlar pazartesi günü BIST'e negatif yansıması olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Amerikan temsilciler meclisinin biri demokrat diğeri cumhuriyetçi iki üyesi S400 alımı kapsamında Türkiye'ye yaptırım uygulanması için tasarı sunmuşlar pazartesi günü BIST'e negatif yansıması olabilir.
    Bu belki yuzuncu teklif oldu sonucunda hiç bir şey cıkmaz

7.  Alıntı Originally Posted by blueblood Yazıyı Oku
    MPS %1,04665 fiyat 1.901992 , MAC -0,17%
    Mps iyi hoş da epeydir tablonun gerisinde kalıyor, beklenen 1,72 gerçek 1,04

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir fon için, yapılacak en doğru hareket içerik detayı vermemek kanımca. ( Bunun en az 10 tane haklı nedenini sayabilirim para piyasalarında ) Zaten mevzuat gereği ana hatlarını söylüyor. Şu oranda hissem var diyor, hangi hisseden ne kadar olduğu yatırımcıyı çok ilgilendiren bir kısım değil. Tüm açıklığı ile söylerse zaten, yatırımcının o fonu almak yerine , fonun aldığı şeyleri alması da mümkün.

Portföy büyümesini falan da engelleyeceğini hiç sanmıyorum.

İnsanlar karşılaştığın fırtınalarla ilgilenmez, gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir.

Yatırımcı getiriye bakar, onu nasıl elde ettiği ile pek ilgilenmez.

Ben tam tersi muadillerine göre ne getirdiğine bakarım.

Şahsi fikrim tabii, beklentisi başka olanlara saygı duyarım.

GMA , benim gözümde en iyi değişkendir. Bir çok kritere göre bunu söylüyorum. Çok getiriyor diye değil, kağıt üzerinde değil gerçekten aktif yönetilmesi, beta değerinin düşüklüğüne rağmen muadillerine göre iyi getirmesi. Trend dönüşümlerinde hızla oransal farklara gitmesi. Hem swing hem trandli piyasalara hızla uyum sağlaması. Gözde olmaya başlayan enstrümanları seri halde artırması. Günlük standart sapma oranı ( ki bence çok çok önemli verilerden biri ) vs. Piyasayı çok yakından izlediği çok belli.

Ondan daha fazla getiren 2 değişken fon var elimde . Bu trendde geçtiler, çünkü kürek kürek hisse doldurmuşlar portföye, her itkiye çoşkuyla katıldılar, ancak hisselerinin seçici olmadığı belli, en ufak sallantıda darmaduman oluyorlar. Tüm kriterlere göre baktığımda GMA'dan daha iyi diyemem açıkçası hiç birine.
    Sn. hellistheothers,
    Afs, aft, yay, aoy vb yabancı hisse fonları hakkında ne düşünüyorsunuz. Özellikle Aft (%406) ve yay(%343) son 5 senelik periyotlarda en çok getiri sağlayan fonlar olarak görünüyor tefasta. Gerçi son bir senelik periyotlara bakarsak bizim yerli hisse yoğun fonlardan 6-7 tanesi her ikisinden de daha başarılı gözüküyor ama 3-5 yıllık uzun vadelerde en istikrarlı kazancı bu yabancılar yapmış. Her ne kadar Kasımdaki seçimlere kadar ben 140-150 bin arası endeks beklesem de yerli hisse fonlar beni korkutmaya başladı son 1 yıllık durumlarına bakınca...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 893/1001 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •