Sayfa 388/1001 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Stopaj %15 yapılmış peki finansman bonosu bulunduran fonları hangi yönde etkiler?? Kısa vade de ve uzun vade de etkileri nasıl olur acaba ??

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yavaş yavaş SK devam ediyor..daha yeni başladık..
    Devamı yakında

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    hocam altin fonu bos verin altin gibi hereket etmiyor ayni petrol fonu gibi. ppf de coptur bence banka faizi ondan daha iyi. degisken dusunun arastirin kesin 100 de 20 den fazla verecektir. bir kismin oraya atin. bir kismin baska yerlere
    teşekkür ederim... altın fonu son 3 yılına da baktım , ortalamalar %30 civarı hep... bence güzel getirmiş... biraz alsam iyi olur gibime geliyor...

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Hazine bonosundqn alınan vergi de %15 e çıkmış...
    Hazine bonosundqn alınan vergi eskiden kaçtı? Eskiden de %15 diye biliyorum. Yanılıyor muyum?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. 10 du..
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hazine bonosundqn alınan vergi eskiden kaçtı? Eskiden de %15 diye biliyorum. Yanılıyor muyum?
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Altın ve dövizde vergi 5 kat arttı: 100 dolara 1 dolar!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, finansman bonosundan alınan yüzde 10 düzeyindeki vergi yüzde 15’e çıkarılarak, mevduatın vergisi ile eşitlendi. Döviz ve altın alım satımında uygulanan Banka Sigorta ve Muamele Vergisi de (BSMV) “binde 2″den “yüzde 1” düzeyine yükseltildi. Bundan sonra her 100 dolar alımında 1 dolar vergi olarak verilecek. Bireysel yatırımcılar için finansman bonosunun vergisi de yükseltilirken, kurumsal yatırımcılar için vergi '0' olarak uygulanmaya devam edecek. https://www.birgun.net/haber/altin-v...1-dolar-302105

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Hazine bonosundqn alınan vergi de %15 e çıkmış...
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    10 du..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Devlet kendisine borç verilmesini caydırıyor anlamı çıkıyor gibi geldi...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Altın ve dövizde vergi 5 kat arttı: 100 dolara 1 dolar!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, finansman bonosundan alınan yüzde 10 düzeyindeki vergi yüzde 15’e çıkarılarak, mevduatın vergisi ile eşitlendi. Döviz ve altın alım satımında uygulanan Banka Sigorta ve Muamele Vergisi de (BSMV) “binde 2″den “yüzde 1” düzeyine yükseltildi. Bundan sonra her 100 dolar alımında 1 dolar vergi olarak verilecek. Bireysel yatırımcılar için finansman bonosunun vergisi de yükseltilirken, kurumsal yatırımcılar için vergi '0' olarak uygulanmaya devam edecek. https://www.birgun.net/haber/altin-v...1-dolar-302105
    Yorumları bekliyorum. Tahminimce hisse senedi fonları/hisse senedi alım satımına da stopaj gelir sene sonu.

Sayfa 388/1001 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488888 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •