Special Days Image
Sayfa 442/1001 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. k 10-11 ayında olduğu gibi eurobond fonları dolardan daha fazla kazandırıyorlar.

Ama fon değilde eurobondun kendisi varsa elinizde CDS düşüşüyle değer kazanır.Yatırdığınız ana para dolar ise kura göre hareket eder. ( myfinans üstad alıntısı)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Eurobond fonu almadan önce iyi araştırmanızı öneririm. Dolarla beraber bizim CDS'ler de yükseliyor. Doların yükselmesi bir miktar olumlu etkilese bile ağırlıklı olarak CDS yön veriyor. CDS zirvede ise, ve düşecek diyorsanız uygundur. Dolarda 6,70 görüldü bi ara sonra tekrardan 6,80 üzerine çıktı. Swap anlaşması söylentileri, kamu bankalarının dolar satması, dolar arzının artması kuru düşürdü belki de, sonra tekrar eski yerine geldi. FED sıfır faiz uyguluyor ona rağmen kur çok yüksek, demekki sorun büyük. Ne olur bilmiyorum ama çok olumlu birşey göremiyorum.

3. fonlarda yöneticiler eurobondları uzun vade alıp ikincil piyasada satmadıkları için(emin değilim,araştırmadım) ve sadece kupon faizlerini aldıkları için ve eurobond sonuçta dolar bazlı enstruman olduğu için zannedersem fonlarında usd/try iniş ve çıkşlarına paralel getiri ve götürüsü oluyor.... 1 aylık,3 aylık,6 aylık,1 yıllık,3 yıllık getiriler ile usd/try deki korelasyona göre bu sonucu çıkarıyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    fonlarda yöneticiler eurobondları uzun vade alıp ikincil piyasada satmadıkları için(emin değilim,araştırmadım) ve sadece kupon faizlerini aldıkları için ve eurobond sonuçta dolar bazlı enstruman olduğu için zannedersem fonlarında usd/try iniş ve çıkşlarına paralel getiri ve götürüsü oluyor.... 1 aylık,3 aylık,6 aylık,1 yıllık,3 yıllık getiriler ile usd/try deki korelasyona göre bu sonucu çıkarıyorum...
    örneklersem

şu anda dolar 6,82 ,değilmi?
    ben kısa ,orta vade doların 7,25 leri tekrar göreceğini düşünüyorum...bu bağlamda eurobond fonu alsam yanlış yapmış olur muyum...? yada bu düşünce ile bankadan dolar almak yerine illa fon almak istesem hangi fonları tercih edebilirim?

5.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Amerikadaki goruntüler hic hoş degil
    Apple magazasini yagmaliyorlar mercedes magazasini girip arabalara hasar veriyorlar
    hic bir sey degil hocam
    ulke demokrasi var her kimse istiyor filim cekip her seyi gosteriyorlar haberler tum oraya zoom etmis.
    Canlar gider heyyyy

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Kira sertifikaları fonları östyle karşılaştırıldığında şu maddeden ötürü gidiyor:
    “Menkul Kıymetler†kalemine 6361 sayılı Kanuna tabi finansal kiralama şirketlerinin ihraç ettiği menkul kıymetlerin ve özel sektörün ihraç ettiği kira sertifikalarının da dahil edileceğine,
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    fonlarda yöneticiler eurobondları uzun vade alıp ikincil piyasada satmadıkları için(emin değilim,araştırmadım) ve sadece kupon faizlerini aldıkları için ve eurobond sonuçta dolar bazlı enstruman olduğu için zannedersem fonlarında usd/try iniş ve çıkşlarına paralel getiri ve götürüsü oluyor.... 1 aylık,3 aylık,6 aylık,1 yıllık,3 yıllık getiriler ile usd/try deki korelasyona göre bu sonucu çıkarıyorum...
    1. CDS
    2. Kur
    fiyatlamaya etkir. Fonlarda giriş çıkışlara göre alım ve satım yapılır.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Kira sertifikaları fonları östyle karşılaştırıldığında şu maddeden ötürü gidiyor:
    “Menkul Kıymetler†kalemine 6361 sayılı Kanuna tabi finansal kiralama şirketlerinin ihraç ettiği menkul kıymetlerin ve özel sektörün ihraç ettiği kira sertifikalarının da dahil edileceğine,
    İkinci el alim satimlar oldugundan kira sertifikalarini getirisini kestirmekte cidden zorlaniyorum

Sayfa 442/1001 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •