Sayfa 432/1001 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Üstat her halükarda pff den iyi getir gibi.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bu 3 gun icin kvba mi oldu karar?
    Canlar gider heyyyy

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bu 3 gun icin kvba mi oldu karar?
    döndüm kvba ya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    PPF'ler ne zaman hesaba yatar valör nedir bilgilendirecektim hala daha bilmeyenleri.
    Aklımda unutmadım yeni başlayan çaylakları bilgilendirmek ağabeylerin görevidir.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Ziraat mesaj attı. ZGOLD byf işlem görmeye başlamış.

5. Bugün fph gmr tkf ve eıd parası hesaba geçmedi. Çarşamba öğleden önce emir vermeme rağmen.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Maalesef almak çoook zor, ben de uzun zamandır almaya çalışıyorum ama nafile. Ziraat kesinlikle almaya imkan tanımıyor
    yok ustadım o ziraatten kaynaklı değil bizim gibi AES alıp başına bela olup ciddi zarar edenler fonu satmıyor ondan kaynaklı

7.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku
    teşekkür ederim... açıkçası mevzu şu.. eski bir evim vardı.. ederini hemen hemen buldu , bundan sonra çok artmaz fiyatı... kiracım var... aldığım kira ev fiyatının %5 i... yalan olmazsa evi sattım ve ordan gelecek parayı burda değerlendirmeyi düşünüyorum... eşim biraz düşünceli ne güzel kira geliyor diyor.. o yüzden en kötü kiradan fazlasını getirmesi lazım yıllık
    en kötü nzor bono alır nerdeyse 2 katı getiri elde eder eşinizi mutlu edersiniz. gayrimenkul piyasası zaten ölü, oturma harici ev alanını pek göremiyorum. müheahhitlerin de iştahı azaldı stok fazlası vs.

8.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku
    arkadaşlar burda hiç uzun vadeli yatırımcı yok mu? hep günlük haftalık işlemler var sanki..... yakın zaman da yine yazmıştım...bir daha sorayım...en az 1 yıllık yatırım düşünüyorum... çok risk olmadan ortalama % 20 getiri yeter bana... şöyle ortaya karışık farklı yatırım tipleri içeren 5-6 farklı fondan oluşan tavsiyelerinizi bekliyorum.... teşekkür ederim...
    ben GMA alıyorum..değişken fon...3 yıllık ve 5 yıllık getirilerine baktım...vadeli mevduat getiriler üzerinde...her ay maaşı alınca hiç bişeye bakmadan alıyorum....şimdilik 3 aydır aldım..bakalım ne olacak...KAP ta geçmişe dönük portföy dağılım mevcut...spk da günlük ne yapabildiğini de görebiliyorsun....özetle incelediğimde bu fonun ''iyi yönetildiğini'' düşünüyprum...1 sene bunu yapacağım...(TL VARLIK OLARAK)

doların artacağını düşünüyorum...geçen gün TDG+IPV aldım..içerik olarak 20-30 tane eurobond var portföylerinde....her iki fonu aynı kişiler yönetiyor..ve bence iyi yönetiyorlar...3,5 yıllık getirileri diğer fonlara göre iyi...

eğer altın da eklemek istiyorsanız fon yerine ''gr altın almak'' daha avantajlı...

hisse yoğun fon ,riskli fonlardan...geçen gün yazdım,yanlış anlaşıldım...ben şu anda taşımıyorum...ama BİST 1-1,26 cent civarına gelecek olursa hiç affetmem...sepeti doldururum...3-5 çeşit yaparım...hisse yoğun fonlar da ve bist de şimdilerde bir katakülle var ama yakında çıkar kokusu...sendikal alımlar vs vs kardeş birliği falan filan ...gibi..

PPF kötü günler için belki biraz konabilir...

AES kesin almam...petrolün çok uzun zaman yatay 20-40 cent arasında gezeceğini düşünüyorum...

benim düşüncelerim bunlar...fon getirilerine bakarak bir portföy yapabilirsiniz..mutlak doğru yok...bazı şeyler yaşanarak öğreniliyor....

önümüzdeki 1 yıl içinde ne olacağını düşünüyorsanız ona göre daha yoğunlukta bir portföy yada sepet yapabilirsiniz..saygılarımla

(not:fonlarla 3 aydır ilgiliyim..çömezim..ona göre..)

Sayfa 432/1001 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •