Sayfa 521/1001 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Bu arada dünden bu yana ABD 10 Yıllık faizi 15 baz puanı yakın yükseldİ..
    Bu oranın artması hisse senedi piyasasında sıkıntı yaratır
    sizi çok gayretli görüyorum...ve desteklyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    sizi çok gayretli görüyorum...ve desteklyorum...
    ne konuda
    Ben sistemin degil yatirimcinin kazanmasini istiyorum
    Uyarilarimin amaci bu

3.  Alıntı Originally Posted by kaya99 Yazıyı Oku
    Merhaba .
    Neden ? Daha çok kişinin fondan faydalanmasının ne zararı olabilir ?
    Alım satımın kolaylaşmasının, likiditenin artmasının fon performansına olumsuz yansıyacağı ( para çekip yatırmaların kolaylaşmasından dolayı ) şehir efsanesi yüzünden. Dünyadaki tüm fonlar bisküvi fiyatına alınıp satılabiliyorken, bizde böyle bir bakış var nedense. Halbuki 1 kişinin 100 lira çekmesi ile 100 kişinin 1 er lira çekmesi arasında bir fark yok. Hatta 100 kişinin 1'er lirasını birden çekme ihtimali çok çok daha düşük

4.  Alıntı Originally Posted by kaya99 Yazıyı Oku
    Merhaba .
    Neden ? Daha çok kişinin fondan faydalanmasının ne zararı olabilir ?
    Bunu Haydar Bey kendisi de yazdı fona giriş miktarı düşük oldugunda gelen küçük yatırımcı kısa vadede çıkış yapıyor. Bu da fon performansını olumsuz etkiliyor. Büyük fonların yatırım yapması bizim için daha olumlu demişti. Onlar uzun vade düşünüyor çünkü. Ama fonlara bu kadar ilgi olunca onlar da küçük yatırımcıyı kaçırmak istememiş olabilirler.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Alım satımın kolaylaşmasının, likiditenin artmasının fon performansına olumsuz yansıyacağı ( para çekip yatırmaların kolaylaşmasından dolayı ) şehir efsanesi yüzünden. Dünyadaki tüm fonlar bisküvi fiyatına alınıp satılabiliyorken, bizde böyle bir bakış var nedense. Halbuki 1 kişinin 100 lira çekmesi ile 100 kişinin 1 er lira çekmesi arasında bir fark yok. Hatta 100 kişinin 1'er lirasını birden çekme ihtimali çok çok daha düşük
    Teşekkür ederim cevap için . Daha çok katılım olması fon yöneticisini daha güçlü kılar bence . İşini zorlaştırır mı ? Operasyonel olarak evet. Ama Haydar bey yine twitter da yazmıştı sanırım : Bir gecede parasını çeken büyük yatırımcı da var . Ki bence bu daha kötü

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bunu Haydar Bey kendisi de yazdı fona giriş miktarı düşük oldugunda gelen küçük yatırımcı kısa vadede çıkış yapıyor. Bu da fon performansını olumsuz etkiliyor. Büyük fonların yatırım yapması bizim için daha olumlu demişti. Onlar uzun vade düşünüyor çünkü. Ama fonlara bu kadar ilgi olunca onlar da küçük yatırımcıyı kaçırmak istememiş olabilirler.
    Teşekkür ederim cevap için . Evet Haydar bey panik yapıp kaçan çok büyük bir yatırımcı dan da şikayet etmişti twitter'da. Özetle kısa vade düşünüyorsa hepsi fona zarar verir. Ama uzun vadede küçük de olsa parasını buraya emanet edip dokunmayan yatırımcı fona fayda sağlar. Hatta yatırımcı sayısı fazla olan fon bence daha güçlüdür.

7. Turkey 5y CDS 467.11

Sayfa 521/1001 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •