Sayfa 844/1001 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894944 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,745 - 6,752 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. KTV fonunun kapanis degeri nerede yaziyor?

2. TLE fonunu inceleyeniniz var mı? yüksek faizli çok değişik yurt dışı tahvilleri almışlar ama ilginç bir şekilde getirileri yüksek değil..

3.  Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    TLE fonunu inceleyeniniz var mı? yüksek faizli çok değişik yurt dışı tahvilleri almışlar ama ilginç bir şekilde getirileri yüksek değil..
    Tahvilin faizinin yüksek olması yüksek getiri için tek başına yeterli değil
    Aldığınız tahvili çıkartan ülke yada şirketin risk primi de önemli hatta daha da önemli
    Yüksek risk primli ülke yada şirket tahvili alırsanız ilk karambolde o tahvilin ikinci el değeri düşer o tahvilin yüksek faizide durumu kurtaramaz
    Zaten o faizide parça parça kimbilir kaç yılda alacaktır o tahvil sahibi

4.  Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    TLE fonunu inceleyeniniz var mı? yüksek faizli çok değişik yurt dışı tahvilleri almışlar ama ilginç bir şekilde getirileri yüksek değil..
    Şirket tahvilleri. Faizleri iyi fakat talep görmüyorlar bu şartlarda. Bir günde Meksika petrol şirketinin fiyatı %2,2 düşmüş. Dolarda yerinde sayınca haliyle götürüsü getirisini götürüyor. Yabancı tahvil fonlarını dolara geçmek için kullanmak mantıklı olabilir. Ben TDG alıyorum. TDG tüm zamanlarda doları geçmiş. Merkez bankası kurundan doları vergisiz makassız almak gibi birşey oluyor.

TLE gibi fonların uzun vadede %25 in üzerinde dolar getirisi olabilir fakat bu günlerde riski yüksek diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ibrahim16 Yazıyı Oku
    Şirket tahvilleri. Faizleri iyi fakat talep görmüyorlar bu şartlarda. Bir günde Meksika petrol şirketinin fiyatı %2,2 düşmüş. Dolarda yerinde sayınca haliyle götürüsü getirisini götürüyor. Yabancı tahvil fonlarını dolara geçmek için kullanmak mantıklı olabilir. Ben TDG alıyorum. TDG tüm zamanlarda doları geçmiş. Merkez bankası kurundan doları vergisiz makassız almak gibi birşey oluyor.

TLE gibi fonların uzun vadede %25 in üzerinde dolar getirisi olabilir fakat bu günlerde riski yüksek diye düşünüyorum.
    TLE fonu elimde var. Daha bu hafta kara geçti. Bir-iki hafta içinde satmayı düşünüyorum. ARE daha iyi getiri sağladı. Yaklaşık bir ayda net %3,5 kâr bıraktı.

6. Son dagilimlara gore tahmini gun sonu;

ACC -1,90%
    EID -1,83%
    FPH -1,73%
    GL1 -1,14%
    GMR -1,78%
    MAC -1,50%
    MPS -0,98%
    TCD -1,92%
    TKF -2,00%
    TTE -1,43%
    YDI -1,01%
    TZD -1,05%
    ZPE -1,01%
    RBH -1,35%
    XU100 -0,85%

Yabanci fonlarida guncelleyip tabloyu yayinlayacagim. Buyuk ihtimal yarin aksama hazir olur. Bu arada FPH fonu toplam lot sayisinda bir yanlislik var saniyorum. Dagilim raporunda FPH TOPLAM: 4.781.913,74 lot sayisi gozukmekte fakat bende farkli bir sonuc cikmakta kontrol edebilir misiniz ?

7.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    TLE fonu elimde var. Daha bu hafta kara geçti. Bir-iki hafta içinde satmayı düşünüyorum. ARE daha iyi getiri sağladı. Yaklaşık bir ayda net %3,5 kâr bıraktı.
    ARE nin içinde Arjantin tahvili bile var. Costarika, Ekvator, Gana ve petrol şirketleri. Bence riski en yüksek fonlardan biri. 2026 tarihli Arjantin tahvilinin dünkü fiyatı 42 dolarmış. 2026 da Arjantin devletine bu tahvili verdiğiniz de 100 dolar alacaksınız yıllık faiz kuponları hariç.
    Mart ayında bu tahvilin fiyatı 50 dolardan 25 dolara kadar düşmüş. Petrol fiyatlarını takip ediyor gibi.

Riski yüksek getiriside götürüsüde ona göre olacaktır. Koronanın merkezinden fon yapılmış.

8. TGE fonun son portföy dağılımına göre enstrümanlarının neredeyse tümü ciddi pozitif değer kazandığı halde, cuma günü %0,90 değer kaybetmesini anlayamadım. KAP taki dağılımı takip ediyorum ve genelde yön aynı oluyordu. Ancak cuma günü ilginç bir şekilde ters yönlü oldu.

Sayfa 844/1001 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •