Special Days Image
Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Şunları alt alta koy bir oku nerede kendinle çeliştiğini bulacaksın.
    Olmazsa 9000, 9003, ve 9042 sayılı BDDK kararlarını okuduysan bir daha okuman lazım.
    Okumadıysan zaten uğraşmamın anlamı yok.
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bana kalırsa bankalar abanmış gibi...
    Yeni değişiklik yabancı para toplama, kredi ver veya bilanço küçült diyor.
    Buradan tahvile ekmek çıkar mı?
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Kısa vadelilere cikacak gibi gorunuyor
    Yabanci para toplada topladigin kadar kredi ver diyo düzenleme..
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Son rasyo degisikliginde bankalarin ilk yapacagi rasyoyu tutturmak icin YP oranını yani mevduat faizini düsürmek olacak
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

2.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Bitcoini var bu işin ..yurtdisi hesabi acmak var ..aktarim var ..
    Doviz bürolari filan falan var..
    Ne bilim ben anlamam bu işlerden 😂😂
    İşte milletin kaçacağı yer tam orası.
    Dolar değerine bağlı ve hatta dolar cinsinden faiz alınabilen kripto paralar var.
    Al sat vergisi yok, kazanç vergisi yok.
    Offline cüzdana çek, at cebine gitsin.Çalınma derdi yok.
    Dolarını şu kurdan tl'ye çevirdim endişesi yok.
    Şu kadar doların var şu kadar vergi ver derdi yok.

İşi bilenler oraya kaçıyor zaten.
    Bilmeyenler fiziki doları kasaya koyup hırsızlık yangın sel deprem riskini alıyorlar.

3. Son rasyo degisikliginde bankalarin ilk yapacagi rasyoyu tutturmak icin YP oranını yani mevduat faizini düsürmek olacak
    Burda yanlis anladiniz galiba
    YP oranını tutturmak icin dth hesabi kadar kredi ver diyor..Demek istedim yp oranini düsürmek anlaşıldı galiba yazdigim
    bankanın bilançosunda krediler, menkul kıymetler tcmb ile swaplar arttıkça AR artıyor, TL ve özellikle yabancı para mevduatlar arttıkça ise AR azalıyor. BDDK bunun 100%’ün üzerinde olmasını şart koşuyor.
    Bankalar bunu bu ay %104 yapti bddk yetmez bu dedi bu ayda %110 -115 aralıgında yapmalisin gibisinden bişiler soyledi
    Bankalar hazinenin cikardigi tahvilere talep yaratmak icin bunu yapacak ..piyasa faizleride %5-6 bandında cekilecek
    Ama sonucta ikimizinde ayni düsüncedeyiz bu ay borclanma araclarindan ekmek cikcak gibi

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dolar değerine bağlı ve hatta dolar cinsinden faiz alınabilen kripto paralar var.

Bilmeyenler fiziki doları kasaya koyup hırsızlık yangın sel deprem riskini alıyorlar.
    Akıllı yatırımcı doğru yolu yine buluyor hocam survival of the fittest diye boşuna dememişler...

yine de çözümlerimizi şu dönemde çok dillendirmesek mi, yüce devletimiz sauron'un gözü maşallah burayı da seyrediyor olabilirler

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku

Sn. Myfinans kripto borsasında kurun 0,10 TL (on kuruş) fazla olduğunu hatırlatmak isterim. Ben bu işlerden anlıyorum fakat orada da böyle bir durum var. Kaldı ki yarın birgün bankalardan kripto borsalarına para transferi yasaklansa kripto cüzdanındaki paranızı itibari paraya nasıl çevireceksiniz? Ama itibari paraya tam konvertibl coin çıkarsa (bknz. Dijital Yuan) o zaman düşünülebilir. Türkiye'de kripto paralar ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Ne olacağı belirsiz şu an. ABD, doların hakimiyetini kıracağı gerekçesiyle herhangi bir adım atmadığı için dünya genelinde de durum aynı. Ama ilerde ülkeler itibari paraya tam konvertibl coin çıkarırsa alıp cüzdanınıza (huobi wallet vb.) atabilirsiniz. Ayrıca Binance usdt, busd gibi coin'lere faiz veriyor, güvenilir borsadır; değerlendirilebilir. Ben şimdilik tercih etmiyorum bunları. Herhangi kripto para yatırımım yok.

6. Aktifbank'ın nkolay bonosu PPF'lerin üzerinde kaldı.60 gün kalınabilirse daha da üstüne çıkıyor.
    PPF yerine onu kullanmak daha karlı halde şu günlerde.
    Nkolay FX'lede 5x24 altın döviz alınabildiğinden birde öyle bir avantajı var.Makaslarıda fena değil.
    Bonoyu boz döviz yada altını al.

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Akıllı yatırımcı doğru yolu yine buluyor hocam survival of the fittest diye boşuna dememişler...

yine de çözümlerimizi şu dönemde çok dillendirmesek mi, yüce devletimiz sauron'un gözü maşallah burayı da seyrediyor olabilirler
    Ben anlatmam demistimde myfinans üstad anlatti
    Baska yollarda var bildiigim benim 😀😀

kuveytturk ten acılan forex hesap da doviz-altın alımında vergi varmı ?

Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •