Sayfa 447/1001 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Sn. Myfinans kripto borsasında kurun 0,10 TL (on kuruş) fazla olduğunu hatırlatmak isterim. Ben bu işlerden anlıyorum fakat orada da böyle bir durum var. Kaldı ki yarın birgün bankalardan kripto borsalarına para transferi yasaklansa kripto cüzdanındaki paranızı itibari paraya nasıl çevireceksiniz? Ama itibari paraya tam konvertibl coin çıkarsa (bknz. Dijital Yuan) o zaman düşünülebilir. Türkiye'de kripto paralar ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Ne olacağı belirsiz şu an. ABD, doların hakimiyetini kıracağı gerekçesiyle herhangi bir adım atmadığı için dünya genelinde de durum aynı. Ama ilerde ülkeler itibari paraya tam konvertibl coin çıkarırsa alıp cüzdanınıza (huobi wallet vb.) atabilirsiniz. Ayrıca Binance usdt, busd gibi coin'lere faiz veriyor, güvenilir borsadır; değerlendirilebilir. Ben şimdilik tercih etmiyorum bunları. Herhangi kripto para yatırımım yok.
    Hocam nacizane iki yorum yapayım konu ile alakalı.

Yasal düzenleme noktasında, Türkiye'de Bitcoin ve diğer kriptoparalar hem icra hukuna hem de miras hukukuna tabi olan değerli varlıklar olarak kabul ediliyor.

İtibari paraya çevirme konusu ise biraz Bitcoin alım satımının borsa üzerinden yapma alışkanlığı ile ilgili. Bitcoin ve diğer kripto varlıklarınızı aracı borsa olmadan tıpkı bir arkadaşınız ile döviz/altın alış verişi yapar gibi de değerlendirebilirsiniz. Hatta bunun için çok uzun zamandır tüm dünyada sağlıklı çalışan localbitcoins gibi site örnekleri var. Kripto borsalara olası bir vergi gelmesi durumunda ben bu tarz alım satım işlemlerinin ülkemizde daha da yaygınlaşacağı kanısındayım.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    kuveytturk ten acılan forex hesap da doviz-altın alımında vergi varmı ?
    var......tfx de olduğuna göre kuveyt de de vardır...

3.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Sn. Myfinans kripto borsasında kurun 0,10 TL (on kuruş) fazla olduğunu hatırlatmak isterim. Ben bu işlerden anlıyorum fakat orada da böyle bir durum var. Kaldı ki yarın birgün bankalardan kripto borsalarına para transferi yasaklansa kripto cüzdanındaki paranızı itibari paraya nasıl çevireceksiniz? Ama itibari paraya tam konvertibl coin çıkarsa (bknz. Dijital Yuan) o zaman düşünülebilir. Türkiye'de kripto paralar ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Ne olacağı belirsiz şu an. ABD, doların hakimiyetini kıracağı gerekçesiyle herhangi bir adım atmadığı için dünya genelinde de durum aynı. Ama ilerde ülkeler itibari paraya tam konvertibl coin çıkarırsa alıp cüzdanınıza (huobi wallet vb.) atabilirsiniz. Ayrıca Binance usdt, busd gibi coin'lere faiz veriyor, güvenilir borsadır; değerlendirilebilir. Ben şimdilik tercih etmiyorum bunları. Herhangi kripto para yatırımım yok.
    Yurtdisi hesabi acarim oraya aktaririm bende ...yurtdisi bankalari üzerinden trade ederim ..

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aktifbank'ın nkolay bonosu PPF'lerin üzerinde kaldı.60 gün kalınabilirse daha da üstüne çıkıyor.
    PPF yerine onu kullanmak daha karlı halde şu günlerde.
    Nkolay FX'lede 5x24 altın döviz alınabildiğinden birde öyle bir avantajı var.Makaslarıda fena değil.
    Bonoyu boz döviz yada altını al.
    nkolay FX de altın doviz alımında vergi varmı ?

5. Pariteler arasindada %1 vergi koymuslar
    Ben gidecem bankaya 1000 dolarimi 1000 euro yapmak isteyecegim %1 vergi isteyecekler

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    kuveytturk ten acılan forex hesap da doviz-altın alımında vergi varmı ?
    Kuveyttürk alım satımlarında da var vergi.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    nkolay FX de altın doviz alımında vergi varmı ?
    Vergi var.
    Ama avantajı şu anda en yüksek günlük faizle günlük bonoda dururken 5 gün 24 saat nispeten uygun aralıklarda alım satım yapılabilmesi.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Yurtdisi hesabi acarim oraya aktaririm bende ...yurtdisi bankalari üzerinden trade ederim ..
    Evet Bank Of America hesabı açabilirsiniz, hatta bankamatik kartı yolluyorlar. Adını unuttum payoneer olması lazım. Yani kripto işlerini engellemek kolay olmayacak. 21. yüzyılda sermaye kontrolleri hakkaten zor.

Arkadaşlar ben vakıfbank ile çalışıyorum. Hisse senedi işlemlerinde komisyon binde 2 . Yüksek. Ayrıca gece emir almada sıkıntı yaşatıyor. Sevdiğim yanı fon alış satışlarından ppf ya da kvba da nemalanıyor. Para boşta kalmıyor. Hisse senedi işlemlerinde problemsiz ve gecelik nemalanmada sorun çıkarmayan banka öneriniz var mı?

Sayfa 447/1001 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •