Sayfa 607/1001 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    çok istekli iseniz yarım saatte bir deneyin mesela , gündüz gece... ben geçen ay yakaladım emrim gerçekleşti... halen rası sıra rastgele saatlerde deniyorum olmuyor....
    o şekilde denemedim hiç, sabah bir kere alım veriyorum iptal olunca tekrar denemiyorum ama öyle deneyeyim bakalım, belki ortalamayı düşürürüm diye alayım diyorum yoksa bulaşmam bir daha.

2.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    yani burada pokere '' kumar anlamında '' bire bir benzetme yok , onu bir metafor olarak yazdım ... gene dediğim gibi herkesin fikri kendince değerlidir saygı duyulmalı. ingiliz aristokratları magna cartayı ingiliz kralına teklif etmişler ... yani aristokratlardaki demokrasinin kapısını açıp ingiltereye hakimiyet sağlatacak olan düşünce yapısının güzelliğine gel hele ve 1215 yılında oluyor bu olay ... vay be 1215 yılında talep halktan değil aristokratlardan geliyor iyi düşün.... bizde sene 2020 olmuş hala o kafa yapısına ulaşamamışız...
    Neyse mevzu 1215 lere kadar giderse olay beni aşar.Mevcutla idare edicez artık.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarının finansal raporlama esaslarına ilişkin tebliğin
    10.maddesinin 4. fıkrası derki;

“ilgili aya ilişkin alım satım detaylarına yatırımcıya sunulacak rapor nüshalarında yer verilmeyebilirâ€

Yani isteyen fon ayrıntıyı bildirmeyebilir

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam şeffaflık güzel kavramdır ama para piyasalarında mahremiyet biraz daha güzel bir kavramdır aslında. Hesap veriyorlar zaten. Ancak hangi gün kaçtan aldı kaçtan sattı detayları, fonun performansına olumludan çok olumsuz sonuç getiriyor. Fonlar birbirini taklit ederken, gidecek kağıt gitmiyor. Fonun aldığını gören küçük yatırımcı da alıyor vs. Bir sürü pratik olumsuz etkisi oluyor. Piyasalar poker kadar elini belli etmemen gereken bir alan çoğu zaman. Standart tutturulması kısmına katılıyorum. Ama SPK muhtemelen mevzuatta asgari şartı getirmiştir, kimisi gönüllü fazlasını açıklıyordur, aksi çok mümkün değil. Yurtdışında bazı fonlar regüle eden kuruma sunuyor detayı sadece, yatırımcısına değil mesela. Hatta hisse mi aldı, emtia mı sattı, tahvil mi topluyor, onu bile söylemeyenler var. Çünkü mantık şu, fon tümü ile ne yaptıgını açıklarsa, dışarıda bir yatırımcı birebir onun yaptığını copy-paste edip, fona yatırım yapmayabilir. Fona yatırımcının katılması için neden kalmaz. Teoride mümkün. En azından epey gecikmeli açıklaması gerekir. Kişisel kanaatim tabii, sizinkine de saygı duyarım.
    Açıklamanız için teşekkür ederim,faydalı oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    ACC +%1,39 yapmış dün.
    sakın bulaşmayın derim acizane. ne yapacağı hiç belli olmuyor. aylık üç ve 6 aylık getirilerine bakınca anlarsınız zaten

6. dün bir arkadaş aşağıdaki fondan bahsetmişti. sanırım osmanlı fonları yeni kuruldu veya tefaşta yeni işlem görüyor olacak ki 6 aylık getiriler görünmüyor. aylıkta ve üç aylıkta harika iş çıkarmış. fon tanıtımı da enteresan geldi bana. sizler ne dersiniz?
    Birinci Hisse Senedi Yoğun Fon - OPH
    Fonun Stratejisi
    Fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip ve temettü verimi yüksek hisse senetlerine orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Haber/olay bazlı hızlı fiyat hareketlerinde kısa süreli pozisyon alabilir ayrıca pahalı bulunan hisselerde pay vadeli kontratları aracılığı ile kısa veya ucuz bulunan hisselerde uzun pozisyon taşıyabilir.
    Yatırımcı Profili
    Hisse senetlerine yüksek oranda yatırım yapma isteği olan, yüksek risk profiline sahip ve orta/uzun vadede tasarruflarının büyümesini hedefleyen yatırımcılar için uygundur.
    Neden OPH
    •Profesyonel fon yönetimi, uygun portföy dağılımı ile yüksek pozitif getirili ay oranı.
    •Hisse senetleri aracılığı ile iyi varlık dağılımı,
    •BIST 100 Getiri Endeksi üzerinde getiri imkanı,
    •Vade günü beklemeden, minimum tutar zorunluluğu olmadan kolay alış/satış imkanı.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tabi zarardan dolayı belki biraz daha kurtarırım diye bekliyorum, zara %50 civarıydı biraz azaldı, %15-20 civarına gelse satıp kurtulayım diyorum ama daha uzun süre bekletecek anlaşılan.
    Umarım en kısa zamanda zararınızı çıkartırsınız. Bol kazançlar..

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dün bir arkadaş aşağıdaki fondan bahsetmişti. sanırım osmanlı fonları yeni kuruldu veya tefaşta yeni işlem görüyor olacak ki 6 aylık getiriler görünmüyor. aylıkta ve üç aylıkta harika iş çıkarmış. fon tanıtımı da enteresan geldi bana. sizler ne dersiniz?
    Birinci Hisse Senedi Yoğun Fon - OPH
    Fonun Stratejisi
    Fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline sahip ve temettü verimi yüksek hisse senetlerine orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Haber/olay bazlı hızlı fiyat hareketlerinde kısa süreli pozisyon alabilir ayrıca pahalı bulunan hisselerde pay vadeli kontratları aracılığı ile kısa veya ucuz bulunan hisselerde uzun pozisyon taşıyabilir.
    Yatırımcı Profili
    Hisse senetlerine yüksek oranda yatırım yapma isteği olan, yüksek risk profiline sahip ve orta/uzun vadede tasarruflarının büyümesini hedefleyen yatırımcılar için uygundur.
    Neden OPH
    •Profesyonel fon yönetimi, uygun portföy dağılımı ile yüksek pozitif getirili ay oranı.
    •Hisse senetleri aracılığı ile iyi varlık dağılımı,
    •BIST 100 Getiri Endeksi üzerinde getiri imkanı,
    •Vade günü beklemeden, minimum tutar zorunluluğu olmadan kolay alış/satış imkanı.
    üstat yeni bir fon için oldukça iyi görünüyor. Eskiden osmanlı yatırımda hesabım vardı borsa için, sonra paraya ihtiyacım olduğu için portföyü boşaltmışım. İyi çalışıyorlardı iyi getiri getirmişlerdi o zamanlar.

Sayfa 607/1001 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •