Sayfa 774/1001 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Risk algısı ve tanımı kişiseldir.

Fakat GMA zaten tam bir orta risk dengeli portfoy.
     Alıntı Originally Posted by Emreaydin Yazıyı Oku
    Riskli kategorime GMA ekliyeceğim risksizde eic var onu eib ile degistirebilirim, orta riskli kategoriye ne ekleyebiliriz?
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kur atağına karşı eurobond fonu tercih etmek sizi yarı yolda bırakabilir. Çünkü kur atağı gelirse zaten tum tahvil fiyatları da düşecektir. USDTRY ve TR 5Y CDS grafiğini ust uste koyunca korelasyonu görebilirsiniz. Attila Çiftçi hocanın guzel grafik paylaşımları vardi bu konuda araştırıp bakılabilir.

Şahsi fikrimdir. Ytd.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haklısınız onlar özel fon adı altında geçiyor dışardan girmek mümkün değil
    Ama bazı serbest fonlar özel fon statüsünde olmadığı için girmek mümkün mesela İAR öyleydi
    Ama bunlar içinde nitelikli olmak şartı var tabi
    Benim asıl anlamadığım serbest fonlar TEFAS’tan alınabilecek denilmiş peki alıcının nitelikli olup olmadığı nasıl denetlecek
    Niteliklilerin mobil şubelerinde farklı sekmelermi açılacak
    Bakalım bekleyip göreceğiz
    mkk kaydına bakarlar, nitelik görürse alıma izin verir

4. Eurobond fonu aldığımızda koseye atip bir yil tutmak lazim, bunların kısa vadede getirileri cok belirsiz oluyor. Geçen dolar 7.10 u gördüğünde ipv aldım dolar şu an da 6.86 ama aylık %2 getirisi olmuş. Tersi durumda da da Cds artışı olduğunda kur artsa bile bu fonlar eksi yazar. Uzun vadede eurobond fonlarının mevduat ve ppf den getirisinin iyi olacağını öngördüğümüm için tutuyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Kur atağına karşı eurobond fonu tercih etmek sizi yarı yolda bırakabilir. Çünkü kur atağı gelirse zaten tum tahvil fiyatları da düşecektir. USDTRY ve TR 5Y CDS grafiğini ust uste koyunca korelasyonu görebilirsiniz. Attila Çiftçi hocanın guzel grafik paylaşımları vardi bu konuda araştırıp bakılabilir.

Şahsi fikrimdir. Ytd.

O yüzden TDG biriktirmek lazım
    TDG farklı

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ustad , st1 portfoy dagilimini acikliyor mu bilmiyorum . Simdi kontrol ettigimde gordum Mart ayinin portfoy dagilimini indirmisim fakat hisseleri aciklamamislar. O yuzden bu fonu tablodan cikarmisdim. Tum yeni dagilimlari ayin 9-10 u gibi tabloya ekleyebilecegimi dusunuyorum.

Ayrica tabloda takildigim yerlerde ve hatalarda yardim ettikleri icin admustafa ustad , yuji ustad ve md1 ustada tesekkur ederim. Bu arada Kartal ustad uzun suredir yok fon islerini birakti saniyorum.
    Şimdi bende baktım haklısınız raporlarda hisseler yok.
    O zaman tabloya giremeyecek

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. myfinans,

Paylaşım için teşekkürler. Osmanlı portföy hisse fonlarının dağılımında detay vermemesine rağmen diğerleri veriyor.
    Burada kural olarak anladığım kadarıyla vermek zorunda değil. Yoksa verirdi diye tahmin ediyorum. Mevzuatı bilmiyorum. Bilen var ise yazarsa sevinirim.

Bir yatırımcı olarak dağılımını vereni mi tercih edersiniz vermeyeni mi?
    Rapor vermek zorundalar
    Ama içerikte detay vermek zorunda değiller, eski mesajlarımın birinde yazmıştım yasal kaynağını.
    O yüzden içerikte illa detay ver demek mümkün değil.

Yatırımcı olarak istikrarlı olsun ,getirisi iyi olsun isterse hiç rapor vermesin derim.
    Hatta rapora fazla içerik yazılması o fona yönelik bazı atraksiyonlarada sebep olabilir belki.

8. 8 Temmuzda Youtube'da GPG toplantısı varmış.
    İlgilenenler izleyebilirler.
    https://twitter.com/gpg_info/status/...729392640?s=20

Sayfa 774/1001 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •