Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: E-genel kurul

E-genel kurul

Günümüz koşullarında genel kurullara internet üzerinden katılmak gerekli hale geldi. gerçek manada genel kurula katılmamış birisiyim.
    Senenin başında şişecam birleşme kararı aldı. elimde de yüklü miktarda soda hissesi vardı. bu şişe bana birleşme oranı konusunda kazık atar mı diye bir şimşek çaktı. düşündüğüm şey genelde başıma gelir. bugün 1.15 gibi bir oran açıkladı. hisse şuan %4 düştü. Allahtan tedbirli biriyim, birleşme kararı açıklandıktan sonra araştırdım: 6,39tl geri alım fiyatı açıkladı. borsa fiyatına göre daha iyi bir fiyat. bu fiyattan şirkete satabilmenin şartları var. genel kurula katılıp red oyu vermek.
    İşte bu noktada e-genel kurul gündeme geliyor. bunun için turkcell den e-imza aldım. türktelekom da veriyormuş, e-imza nedir? bilen çalışanını bulabilirseniz? ben bulamadım. sonra 1-2 genel kurula katılıp, antreman yaptım. lakin bugün bir şey daha öğrendim. red oyunun yanında muhalefet şerhi de koymak gerekiyormuş. e-genel kurula girdim baktım; muhalefet şerhi diye bir kutucuk var. hani işaretlenecek bir şey olsa işaretleyeceğim de, yazılacak bir yer olduğundan kafamda soru işareti oluştu. bu işleri bilen arkadaşlar mutlaka vardır. ne yazmak lazım?

biraz araştırdım da: alınan karara muhalifim yada muhalefet ediyorum yazmak yeterli oluyor sanıyorum.
    arkadaşlar e-genel kurul tecrübelerini paylaşabilirlerse güzel olur.

güzel başlık

hayırlı olsun
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •