Sayfa 358/992 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: Viop - XVIII

Ahmetg Guest

2.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Sosyo ekonomik yapı alışverişin şeklini ve şemalini belirliyor.
    Misal ilk gorono günlerinde bağdat cadddesinde kasaplar talan edildi.
    Bizim burdaki bime gitmiştim o zamanlar.
    Talan olan reyon magarna ve bulgur reyonuydu.
    Evet aynen kasaba girdim herkes 5 kilo ondan 3 kilo şundan vs diyordu 20 kilo üzeri alan çok vardı 1000 TL üzeri alanlar .

Bende bir tavuk bir kıyma bir de but almıştım o gün ilk haftasonu idi

10 larca kişi vardı kasapta

Az kalsın dayak yiyecektik çok kaçmıştım

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3. Borsa ile ilgilenen kimseler nispeten ortalamaların üstünde gelir ve servete sahip öte yandan medyan gelir bence düştü ve o miktarın altında geliri olanlar da çok fazla arttı.

5 TL ilave paket getirme ücreti bile insanlara koyabilir. Millet markete kendi poşetini getiriyor.

Temel tüketim malzemeleri ekmek, süt, yoğurt, yumurta, un, pirinç, makarna, bakliyat, baharat, şeker, yağ, peynir, konserve, turşu, çay, gazoz, tavuk, patates, soğan, domates, deterjan, sabun, şampuan belki bir kaç kalem esas ciro oluşturan şeyler. Bunun üzerine ev kendinin olsa bile elektrik, doğal gaz, su, telefon ve pay TV ödeyince geriye para kalmıyordur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Derin dondurucu almadıysan ilk fırsatta al.
    Bu bir tavsiyedir.
    Evinde bikaç aylık temizlik ve gıda maddeleri olsun.
    Ben coronodan önce başlamıştım stoklu gitmeye.
    Ne stoklayalım ben meyve sebze stokluyorum .

Eylüle kadar yeriz artık

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    turizm "düşecek" şeklinde bir değerlendirme iyimserlik olur.. durum daha kötü.. ciddi bir çöküş bekleniyor .. iç turizmle biraz çarkları döndürmeye çalışacaklar..
    Haklısınız turizm geliri de yok demeliydim. Aklıma geldi rezerv de yok. Sıcak para da yok. Kaldık swapa.

esas problem ihracatın düşmesi değil.. o zaten bekleniyordu.. rakam ne kadar olacak noktası spekülatifti..%41 geldi rakam.. diğer yandan ithalatta düşüş %28 ile sınırlı kaldı..bu veriler geçen senenin nisan ayı ile karşılaştırılarak elde edilmiş..neticede ihracatın ithalatı karşılama oranı düştü.. bu nokta daha kritik TL değerlemeleri açısından..umarım toparlanır.. turizm ile desteklenmeyecek bir ticaret dengesi sürdürülebilir olmayacak..

neticede 2018 başkanlık sistemi (esasen tek adamlığa dayalı bir vesayet sistemi) ile başlayan ekonomideki kriz çeşitli araçlarla halkın dikkatinden kaçırılmaya çalışıldı..ancak son virüs krizi bardağı daha da doldurduğu için gözlerden kaçırılabilecek gibi değildi bunun üzerine son dönemde yine hamasete başladılar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yeni konsept belli bence bimin bile işi zor. Mevcut süreçte evden alışverişe alıştım. Aldığım marka ürün belli. İndirimlere bakıyorum ürünü alıyorum. Taze meyve sebze dışında süpermarkete neden gideyim. Sokak arası uygun kiralı depolarlar daha ucuza bu iş çözülebilir. Şu anki tek sorun sipariş ile mevcut stok arasındaki bağlantı ama buda çözülemeyecek iş değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O çok sıkıntılı .

İki gün sonra getiriyor üstelik onu da en istediğin ürünleri getirmiyor teslim edildiğinde öğreniyorsun paketten çıkmayınca

Misal adam Stk is çok yakın süt peynir yumurta koyabiliyor bazen

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 358/992 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri