Sayfa 808/992 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: Viop - XVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Rahmetli Tuncay başkan iken iki sıfır atıldığı zamanı hatırlayan var mı acaba

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Çok net olmamakla birlikte biraz hatırlıyorum, endeksten 2 sıfır atıldıktan sonra TL den de 2 veya 3 sıfır atılması konuşuluyordu.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

2. Piyasaları virüs için geçici olur, aşı ilaç bulunur beklentisi ile aldılar, mevut düzen ile uzun bir süre yaşanacağı belli oldu. İkinci dalga oldu vs bir bahane ile tekrar satış olabilir. Sokakta dolaşırken insanlar bir şey görüyor alıyor, temel ihtiyaç malları ekonominin daha düşük bir parçası, esas olarak heyecan, lezzet, haz, kültür, merak, sanat vs harcamaları ekonomiyi sürüklüyor.

Maske ile insanlar doğrusu çirkin gözüküyor, bu işe çözüm üretmeleri lazım. Modacılar çalışmaya başlayabilir.

Bilgisayar ve teknolojinin gelişmesi ile bazı ürünler de temel ihtiyaç oldu, bunun yanında bilgisayar oyunları veya bilgisayar ile ilgili ürünler de artarak devam edebilir. Bank of Amerika bir rapor yazmış bu tip şeylerden bahsetmiş.

Ekonomi yavaşlayınca bankaların alacaklarını tahsil etmesi hatta devletin çarkları döndürmesi daha zor olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    hangi kurumlar almıyor bilgim olsun ?

takibi bırakmışsındır bende engellemişimdir. kusura bakmayasın profilde yazıyor.

hesap kilitli olduğundan zaten bakamazdın, sürekli git gel yapanlar var
    bende tekrar tekrar uğraşmıyorum 1 kere kabul ediyorum 1 kere engelliyorum
    1 kişi için 2 kez den fazla emek harcamıyorum.
    Ey Öne yapanlar var kar ederse komisyon ödüyorlar sadece .

Üç ay kadar önce PC hacklenmişti orada da tüm takip ettiğim kişi sayısı silinmişti

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Piyasaları virüs için geçici olur, aşı ilaç bulunur beklentisi ile aldılar, mevut düzen ile uzun bir süre yaşanacağı belli oldu. İkinci dalga oldu vs bir bahane ile tekrar satış olabilir. Sokakta dolaşırken insanlar bir şey görüyor alıyor, temel ihtiyaç malları ekonominin daha düşük bir parçası, esas olarak heyecan, lezzet, haz, kültür, merak, sanat vs harcamaları ekonomiyi sürüklüyor.

Maske ile insanlar doğrusu çirkin gözüküyor, bu işe çözüm üretmeleri lazım. Modacılar çalışmaya başlayabilir.

Bilgisayar ve teknolojinin gelişmesi ile bazı ürünler de temel ihtiyaç oldu, bunun yanında bilgisayar oyunları veya bilgisayar ile ilgili ürünler de artarak devam edebilir. Bank of Amerika bir rapor yazmış bu tip şeylerden bahsetmiş.

Ekonomi yavaşlayınca bankaların alacaklarını tahsil etmesi hatta devletin çarkları döndürmesi daha zor olabilir.
    Hizmet sektörünü yerle bir etti covid-19. Eğer bur süreç devam ederse kimse bu işin altından kalkamaz.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Piyasaları virüs için geçici olur, aşı ilaç bulunur beklentisi ile aldılar, mevut düzen ile uzun bir süre yaşanacağı belli oldu. İkinci dalga oldu vs bir bahane ile tekrar satış olabilir. Sokakta dolaşırken insanlar bir şey görüyor alıyor, temel ihtiyaç malları ekonominin daha düşük bir parçası, esas olarak heyecan, lezzet, haz, kültür, merak, sanat vs harcamaları ekonomiyi sürüklüyor.

Yurt dışı ülkeler hibe para, bizde ise bedava kredi. Bu kredilerin çoğu sorunlu kredi tarafına yazılacak. Amerikada haftalık işsizlik rakamları açıklanırken bizde işsizlik rakamları oldukça geriden gelmekte. Turizm ve hizmet sektöründeki işsiz sayısı ne kadar acaba. Ticari gayrimenkul sektörü için bugün BBHT'de 3 yıl yeni yatırım yapılmaz denildi. İşler bizim için şimdilik iyi görünmüyor.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Hizmet sektörünü yerle bir etti covid-19. Eğer bur süreç devam ederse kimse bu işin altından kalkamaz.
    Hemen her ulke hemen her yerı hazıranda acacak peyderpey, bundan daha otesıne kımse dayanamaz... Bundan sonra 2. 3. 5. dalga olursa da artık olen olur kalan saglar bızımdır dıyecek... Olacak olan bu..
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    8000 bin puanlik ralli bekliyorum oncu olmasini bekledigim hisse thyao. Bugun poz aldim ve bir de ttkom
    ttkom da bende longum.Önümüzdeki günlerde sert bir hareket bekliyorum.

8. BBHT de düşüşe oynuyor gibi, dünyada bankalar bizden ucuz lafı bugün 2-3 kere geçti gündüz ve akşam.

Bizde PD/DD 0,46 iken dışarıda daha ucuz banka sektörü olan borsalar var dendi.

Bu arada HALKB ve VAKBN'de normalde endeks ağırlıkları artmamalı ama Varlık Fonu A.Ş. özel şirket ve hakim ortak değil deyip artabilir de.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 808/992 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •