Sayfa 965/992 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,713 - 7,720 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. Şimdi biraz araştırdım. Alibaba trendyol a ortak olmuş 2018 de. 728 milyon dolara. Yıllık 200 milyon adet satış yapıyor. Faaliyet raporuna ulaşamadım.. hepsiburada, n11 satışları daha uçuk..
    Hepsiburada son 1 senede yüzde 64 büyümüş sermayesi...

E-ticaretin geleceği zaten belliydi..
    Bu şirketler yurtdışında ortaklar bulup açılmalılar artık..
    bir de borsaya açılmaları şart..
    Gittigidiyor da enay ortaktı sanırım..

2.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Amazonun müşteri memnuniyeti önemli stratejisi.
    Hepsiburada dan ben 2005 yılında alışveriş yapardım. O dönem karı 1 milyon tl idi. Şuan ne durumda bakmadım. Ürün stoğunu da kendi yapıyordu. Şimdi baya bir getiri sağlıyordur.
    Müşteri memnuniyeti ve kargo hızı çok iyiydi.
    Çevre ülkelerden başlayıp, Azerbaycan, gürcistan, bulgaristan çok rahat açılabilirlerdi.

Markafoni vardı bir ara, bir anda kayboldu. Cirosu çok iyiydi. Sanırım iyi yönetilmedi. Hatta yurtdışına açılmışlardı.
    Akııllı insanlar risk alamıyor, tersi bir durum olsa Dünya mükemmel olurdu. Öte yandan para parayı çekiyor cahil insanlar ilk sermayeyi yaptıktan sonra çok zengin olabiliyor. Rahmetli Vehbi Koç ben her zaman akıllı insanları yanımda çalıştırdım ve hep en iyi ücreti verdim diyordu. Yemeğin tadına bakmadan tuz atanı işe almıyormuş mesela. Rahmi Koç ise estetiğe bakıyor, beyaz çorap giyeni işe almıyormuş v.s.

Öte yandan akıl fazla oldukça insanlıktan uzaklaşılıyor, tam nedenini bilmiyorum. Cahil insalarda nedensiz sevgi ve alçak gönüllülük çok olurken akıllı adamda merhamet ve saygı daha fazla oluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Akııllı insanlar risk alamıyor, tersi bir durum olsa Dünya mükemmel olurdu. Öte yandan para parayı çekiyor cahil insanlar ilk sermayeyi yaptıktan sonra çok zengin olabiliyor. Rahmetli Vehbi Koç ben her zaman akıllı insanları yanımda çalıştırdım ve hep en iyi ücreti verdim diyordu. Yemeğin tadına bakmadan tuz atanı işe almıyormuş mesela. Rahmi Koç ise estetiğe bakıyor, beyaz çorap giyeni işe almıyormuş v.s.

Öte yandan akıl fazla oldukça insanlıktan uzaklaşılıyor, tam nedenini bilmiyorum. Cahil insalarda nedensiz sevgi ve alçak gönüllülük çok olurken akıllı adamda merhamet ve saygı daha fazla oluyor.
    Zeka ve kalite ölçümü çok basit aslında. Dış görünüşle yargılama olur mu demeyin..
    Veya konuşma biçimiyle..
    mesela batman filminde ben hep joker i severdim. Herkes batman i severdi. Joker kötü karakter ancak zekiydi. Çünkü kötü olmak zeka ister. İyilik ise hazırdır, fazla efor istemez.
    Filmlerde hep kötü karakterleri tutardım. Hala daha öyleyim. Çünkü hep zekiler.

4.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Zeka ve kalite ölçümü çok basit aslında. Dış görünüşle yargılama olur mu demeyin..
    Veya konuşma biçimiyle..
    mesela batman filminde ben hep joker i severdim. Herkes batman i severdi. Joker kötü karakter ancak zekiydi. Çünkü kötü olmak zeka ister. İyilik ise hazırdır, fazla efor istemez.
    Akıllı adam "neden" diye soruyor, en temel fark bu olmalı, cahil adam nasıl düşünüyor bilmiyorum ama direkt "ne" diye soruyordur.
    Atıyorum ben yılbaşında 1 tane çeyrek bilet alırım ve aldığım anda umarım amorti çıkar diye düşünürüm. Buna göre cahil adamın tam bilet alıp geceleri büyük ikramiyeyi düşünüyor olması lazım.

Genelde akıllı adamlar ölmeden önce imana geliyor, cahil adamlardan bazıları son anda imandan çıkıyor. Biri yeteri kadar düşünmüş oluyor diğeri ise belki o kadar çabaya rağmen hedefine ulaşmamış oluyor belki ondandır.

5.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Veya konuşma biçimiyle..
    kötü adam zeki olamaz çünkü kötü adam mutsuzdur intikam hırs öfke barındırır içinde. zeki adam mutludur. Yaşamın da başka bir anlamı yoktur. Anlam arayışının sonu mutluluğa gelir dayanır
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Akıllı adam "neden" diye soruyor, en temel fark bu olmalı, cahil adam nasıl düşünüyor bilmiyorum ama direkt "ne" diye soruyordur.
    Atıyorum ben yılbaşında 1 tane çeyrek bilet alırım ve aldığım anda umarım amorti çıkar diye düşünürüm. Buna göre cahil adamın tam bilet alıp geceleri büyük ikramiyeyi düşünüyor olması lazım.
    Evet ancak sistem de sorgulayanı fazla sevmiyor.
    Ben padişahlık döneminden örnek vereyim. 1. Ahmet bana kalırsa zeki değildi. Çünkü merhametliydi, kardeş katlini kaldırdı. Çöküşler taht kavgalarının uzaması da o dönemden sonra başlar.
    Eminim padişahlığı da şehzadeler arasında hep en kötüleri ve zekileri kazandı. Fatih de öyle, 1. Selim de.
    3. Selim merhametli olduğu için zekasını kullanmadı.
    En zekileri ise 2. Mahmud.
    Mesela Alemdar paşanın tüm isteklerini yapıyor gücü edinene kadar. En son isteğini de yerine getiriyor, alemdar paşa rahata bağladığı an, zafer benim dediği anda tuzak kurup öldürtüyor.

7. SONY'nin sahibi gelmiş bu kaset büyüklüğünde kasetçalar istiyorum deyip gitmiş. Orada çalışanın iki seçeneği var herifi yanlış düşündüğüne ikna etmek veya araştırmaya başlamak.

Akıllı insanlardan akıl dışı hedefler gelmiyor sürekli bir iyileşme oluyor ancak bazen radikal atılımlar gerekebiliyor ya da o tip bir durum gerektiğinde veya ortam oluştuğundan akıllı adamlar sıçramalı ama akıl dolu bir hareketi gerçekleştirebiliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    kötü adam zeki olamaz çünkü kötü adam mutsuzdur intikam hırs öfke barındırır içinde. zeki adam mutludur. Yaşamın da başka bir anlamı yoktur. Anlam arayışının sonu mutluluğa gelir dayanır
    En büyük mutluluk cehalettir diye bir söz var.
    Kötü olmak zeka gerektirir. Çünkü beyin devamlı çalışır vaziyettedir. İyi de ise, beyin çalışma gereksinimi duymaz. Sosyolojisini araştırabilirsiniz.
    Mitoloji de, dinlerde de bu böyledir.
    Mesela şeytan devamlı kötülük peşindedir, elma yedirir, olmadık günahlar işletir.
    Mitoloji de de hera kötüdür, zeus a yanaşan tanrıçalara devamlı değişik tuzaklar kurar.
    Bu hep böyledir.

Sayfa 965/992 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •