Sayfa 967/992 İlkİlk ... 467867917957965966967968969977 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,729 - 7,736 arası.

Konu: Viop - XVIII

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    konuştuğumuz şey sosyolojik değil zaten, kişisel
    Bahsettiğimiz zekilikle alakası yine yok.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. Altında valor uygulaması birçok Avrupa ülkelerinde de başladı. Bence teknikten anlıyorsunuz ama temel bilmeyince kolayca teknik tuzaklara da düşebilecek kapasiteyi sergiliyorsunuz obo filan. Ben dünya tarihinin bir daha altının 1700 hadi 1665 olsun aşağısını görebileceğini hiç düşünmüyorum.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Geçim sıkıntısı insanları istihdam ve iyi kazanç olan alanlara sevk ediyor gibi. Öğretmen, polis, asker, doktor, hukukçu, yönetici her zaman ihtiyaç olan alanlar. Tıp alanında kaliteli insanlar oluyor. Bilgisayar, endüstri, elektrik, makina, kimya vb mühendisliği de nispeten risksiz, o alanlarda da zeki insanlar var.

Öte yandan spor, sanat, felsefe, tarih, edebiyat ile fizik, matematik, biyoloji, fizik, astronomi vb hazır işi olan yerler değil, aile imkanı iyi olanlar veya içindeki sesi dinleyenler talep ediyor. Bir şekilde oraya girip de işsiz kalanlar sonradan öğretmenlik vs kamudan talepde bulunuyor. Üniversiteler de biz işçi yetiştirmiyoruz deyip geçiştiriyor.

1980 lerden önce Nükleer Mühendisliği ve Uçak Mühendisliği diye afilli programlar vardı, sonradan oradan mezunların iş bulamadığı ortaya çıkınca puanları düştü. Birisi oradan mezun olmuş tekrar üniversite okuyordu diye hatırlıyorum. Mühendislik Mühendisliği diye de bir bölüm sonradan kapatılmış öğrencilere seçme hakkı verilmiş başka bölüm için.

Her kişinin yeteneği aynı değil, kişinin yeteneği ve içinden gelen arzularını dengeleyici optimum model zor. Eskiden komünizm sistemi olan ülkelerden bu alanlarda daha çok insan çıkıyordu, serbest sisteme geçince insanlar öncelikle kendi hayatta kalma ihtiyacını öne almak durumunda kaldı belki.

Son dönemde girişimciliğin eksik kaldığı anlaşıldı bu sefer potansiyel girişimci olarak yetiştirilmeye başlandı gibi. Benim zamanında izcilik vardı, izcilik takımları vs vardı, Hababam filminde de vardı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. dov fucurları nerden görüyorsunuz arkadaşlar şimdiden teşekkür

5. Bu arada araç fiyatları inanılmaz olmuş.
    2017 de 2014 model aracımı 45 e almıştım. Şimdi ise 100bin tl. 2018 de 48bin e satmıştım. Sıfırı 56bin di.

Kabacı asgari ücret 1400tl.
    Ben 32 aylık ücrete almışım.
    Sıfırını 40 ayda alıyormuşum..

Şimdi sıfırını, 70 ayda.

İkinci eli ise 90-100k arası.
    38 ayda alıyorum güncel asgari ücretle..
    Sıfır araçlarda balon çok yüksek.
    İkinci elde ise balon yüzde 30 civarında.

6.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bahsettiğimiz zekilikle alakası yine yok.
    Anlatamadım galiba. Zeki bir insan zekasını mutluluğu için kullanamıyorsa o aptaldır diyorum. Sizin bahsettiğiniz kurnazlıktır. Mutluluk, başarıdan, paradan,ikinci kişiden ya da toplumdan münezzehtir. Ve hatta kendi zihnininden dahi özgürleşmek demektir.

7.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bu arada araç fiyatları inanılmaz olmuş.
    2017 de 2014 model aracımı 45 e almıştım. Şimdi ise 100bin tl. 2018 de 48bin e satmıştım. Sıfırı 56bin di.

Kabacı asgari ücret 1400tl.
    Ben 32 aylık ücrete almışım.
    Sıfırını 40 ayda alıyormuşum..

Şimdi sıfırını, 70 ayda.

İkinci eli ise 90-100k arası.
    38 ayda alıyorum güncel asgari ücretle..
    Sıfır araçlarda balon çok yüksek.
    İkinci elde ise balon yüzde 30 civarında.
    Dünyada da böyle mi acaba trend. Belki de sözleşmiştir oto üreticileri 2-3 yıllığına yüksek fiyatta ve düşük üretimde anlaşmış olabilirler bir anda elektrikli otoya geçmekse planları bunu yapabilirler. koskoca bir benzinli dizel sektörü çöpe atmaktan bahsediyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    dov fucurları nerden görüyorsunuz arkadaşlar şimdiden teşekkür
    https://tr.investing.com/indices/us-30-futures

Sayfa 967/992 İlkİlk ... 467867917957965966967968969977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz