Sayfa 476/992 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: Viop - XVIII

Ekonomi yönetimi swap silahını ellerinden alınca TL'ye operasyon için alternatif yollar buldular.
    Londra'daki küresel finans çetesi bu kez şirketleri paravan olarak kullanıyor....
    Bu salomonlar her yolu deniyor....Bunlar iki şeyden çok korkarlar paracıklarının alınması....ve güvenlik kaygıları....

hahaaahhaa..bunlara uzun yıllar süren medya çalışmaları aracılığı ile ekonomideki (ve açıkçası diğer bir çok konuda) berbat durumun sorumlusu olarak gavurlar ezberletilmiş.. adamların gerçekler karşısında devreleri yanıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    hahaaahhaa..bunlara uzun yıllar süren medya çalışmaları aracılığı ile ekonomideki (ve açıkçası diğer bir çok konuda) berbat durumun sorumlusu olarak gavurlar ezberletilmiş.. adamların gerçekler karşısında devreleri yanıyor..
    twiter dan aksığırların yazdıklarını kopyalayıp yapıştırıyor kaale alma sunu

4. Cool

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bi olay anlatayım ben size,
    üç kişi arabaya bindik gidiyoruz, laftan laf açtı konu dollara geldi, o zamanlar dollar 6.80 falan civarı cıkışta, dollar mı alsak acaba bu cıkacak gibi duruy dedim, öbür arkadaş (şoför) yok burdan alınmaz o biraz daha yatay sürünür parayı boşuna bağlama dedi.
    ertesi gün dollar 2 guruş daha yükseldi.
    bir odadayız yine aynı arkadaşa bak gördünmü alsaydık keske diye söyledim. o da ben aldım dedi.
    ulaa dedim hani dün bana alınmaz diyordun ya dedim. sen dedin ya abi alalım diye dedi. tereyağı gibi üste cıktı.
    diyeceğim o dur ki,
    bir arkadaşın (o lafta cok hoşuma gitmişti) dediği gibi
    Para piyasaları demek, arkadaşından daha hızlı koşabilmek tir

Dolara Euroya bugüne kadar değerlensin diye zırnık yatırım yapmadım.Bana deseler yarın dolar kesin 10 tl olacak , olmaz ise aradaki farkı biz vercez deseler garanti verseler almam yani , yani dolar Euro alıp param değerlensin Türk lirası düşssün benim vicdanımı çok rahatsız ediyor.Zamanında bir arkadaşdan borç istedim vereyim ama dolarla vereyim dedi sağol yine ihtiyaç olursa alayım dedim bir daha konuyu açmadım.Bugüne kadar dolara euroya hiç bulaşmadım.Allahıma çok şükür mutluyum.Hep hisse senedi çalıştım neydi o forekler vardı felan bir çok insan battı belki şöyle dolar biriktiririm yurtdışına çıkıp oralarda ev almak gibi düşüncelerim olsa biriktiririm ama dolar artsın diye Türk lirasının düşmesini beklemek bana ızdırap verir yani düşün kendi ülkenin parası değer kaybedecek sen para kazanacaksın.Bakın bu yılan beslemeye benzer bu yaşanmış bir olaydır bizim buralarda dolarcı birisi var emekli o kadar ileri gidiyorki emekli maaşını 3 aylık alıyor aynen dolara yatırıyor 3-5 kuruş kazanıyor.Neyse sohbetlerde konuşur işte şöyle para kazandım böyle para kazandım neyse günler geçti aylar geçti dolar geçenki 7 tl olduğu zamanlar 650 tl olan kömürün tonu 1350 tl ye çıktı ithal olduğu için bizim uyanık vıyyak vıyyak bağırıyor kömürün tonu geçen yaz 650 tl idi 1350 tl olmuş..... bende çok uyanığımdır neden çıkmış Necmi abi dedim eee dolar yükseldi ya dedi ondan çıkmış dedi lafı aynen yapıştırdım senin için önemli değil Necmi abi be dedim dolardan kazandıkların aradaki farkı karşılar dedim..... saf saf diyorki ne karşılaması ya dedi kazandığımız ne ki dedi..... bende içimde beter ol dedim gevur parasına böyle bel bağlarsın döner dolaşır seni de böyle sokar dedim o kadar mutlu oldum ki anlatamam bu yaşanmış bir hikayedir.Yıllar önce yanında mark dolar taşıyanları vatan haini diye hapse atarlardı demekki adamların bir bildiği varmış.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Ekonomi yönetimi swap silahını ellerinden alınca TL'ye operasyon için alternatif yollar buldular.
    Londra'daki küresel finans çetesi bu kez şirketleri paravan olarak kullanıyor....
    Bu salomonlar her yolu deniyor....Bunlar iki şeyden çok korkarlar paracıklarının alınması....ve güvenlik kaygıları....
    parası olan korksun kardeş.

bizde korkacak metelik dahi kalmadı.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6. Shortcular, seans kapanıyor diye acele etmeyin. Daha akşam seansı var, dow'un yükselişi var. Gecesi var, yarın sabahı var.
    Daha şhort acacak çok saatler var
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. memlekette her şey gulluk gulistanlık.2 aydır dukkanını açamayan yüzbinlerce esnaf var.ben de esnafım sgk odemelerimi bile otelemek dışında hiç bir şey yapmayan bana ancak krediyle borç para saglayan tabi belli bir kesime bir hukumet var.tcmb rezervleri saçmalıklar ugruna harcanmıs ama bunlar yalan ben halisunasyon goruyorum.dış güçlerin işi gücü yok bizle ugraşıyor pandemi de hadi ordan be
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

8. x30 spot

fokus TEB yatırım

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 476/992 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •