Sayfa 842/992 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Viop - XVIII

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
    Nedense bu gece çenem düştü... konudan konuya atladım son günlerde olan bitenler insanın sabır snırlarını zorluyor.
    Rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın.
    Yarın kısa ama hızlı bir seans olacak şimdiden hepinize kazançlı bir gün diliyorum iyi geceler.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

2. İçimden Geldi.
    Cahit Sıtkı Tarancıdan 1 şiir bırakayım Sessizce.

Memleket isterim
    Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun.
    Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
    Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun.
    Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
    Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun.
    Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
    Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun.
    Olursa bir şikayet ölümden olsun.

3. [QUOTE=Berk Dogan;4445850]İçimden Geldi.
    Cahit Sıtkı Tarancıdan 1 şiir bırakayım Sessizce.

Memleket isterim
    Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun.
    Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
    Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun.
    Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
    Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun.
    Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
    Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun.
    Olursa bir şikayet ölümden olsun.[/QUOT

Ne güzel.....

4.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Eğtimde secıcılık şart. Üniveriste sayısı 50 olmalı. Eğtimi kaliteyi görün ozaman. Herkesi üniversiteli yaparsan ara eleman bulamazsn. Hastahaneler cok ucuz doktor lazım diye ilk 3 bın yerine ilk 30 bınden doktor cıkarırsan ülke iflas eder.

Cok cok yanlıs işler yapılıyor.

Fen edb fak. Cogu ünide kapalı tenezzül bile edilmiyor tercih edilmiyor.

Ülkede insanların prestij kaybı oldu kim ne belli değil. Parayı bastırıyor okul okuyup mezun oluyor. Benım zamanmda özel üniye para verip okumak bile belli sıralama isterdi. Giremezdın.

Herşey altüst oldu.

Felsefe öğretmenı vali oluyor bu ülkede.

Arkadaslar suan cevre bakanı olan sahıs selcuk üniv. İnşaat müh mezunu. Cv bu. 2005 e kdr özel şirketlerde şantiye şefi ve sonrası yükselıs sımdı bakan.

Nerden baksan elınde kalıyor. Memnun olanlar niçin memnun bunu anlamak lazım . elektrk süpürgesine kavustugu içinmi kredi ile araba aldıgı içinmi niye memnun

Bam telime dokundunuz. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini bu ülke hep yanlış anladı. Despot tepeden inmeci laik zihniyet imam hatipleri engellemek adına resmen meslek liselerini bitirdi. Hiç unutmam erdoğan teziç denen iblisi. Hakkımıda hiç bir zaman helal etmem o zamanki iktidarda olan sol zihniyete. Neden diyeceksiniz. Ben ticaret lisesi mezunuyum. Derslerim gayet iyi ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Yol iz gösteren yok tabi bizde fakir aile çocuğuz. Babam yemedi içmedi beni dershaneye gönderdi. Ben deli gibi ders çalışıyorum hedefim ankarada odtü iktisat işletme yada hacettepe iktisat işletme. Deneme sınavlarım süper. Birgün rehberlik hocası herkesin hedefi neresidir deneme sınavı notlarıyla karşılaştırarak konuşma yapıyor. Ben hedefi söyledim sen kazanamazsın meslek lisesi mezunusun dedi. Dünya başıma yıkıldı. Türkiyede bir tek gazi üniversitesinde muhasebe öğretmenliği var 4 yıllık ancak aldığı öğrenci sayısı 40 falan dedi rehberlik öğretmeni. Çok üzülmüştüm. Düz lise mezunu oraya giriyor mali müşavir oluyor iktisatçı oluyor ama ticaret lisesi mezunu giremiyor. Endüstri meslek liseleri içinde aynı durum söz konusuydu. Meslek lisesinde çekirdekten yetişen adama hoop sen mühendis olamazsın deniyordu. Velhasıl bu ara eleman olayına o zamandan beri takığım. Çok şükür yılmadım açıktan hem üniversite okudum hem çalıştım 26 yaşımda mali müşavir oldum. Üniversite hayalimi çalanların yanına bırakmamak için inadına gittim finansman yüksek lisansı yaptım. Şimdide bu yönetim aynı yanlışın bir değişiğini yapıp heryere imam hatip açıyor. Mesleki eğitim bu ülkenin eğitimdeki tek hedefi olmalıdır. Şimdi bunu neden anlattım. Bu eğitim sistemi olayı siyasi görüşün üstünde bir milli politika olmalıdır. Çünkü insanların hayatları kararabiliyor. Ha bu arada Ticaret lisesindeki sınıfımızdan sadece 2 kişi mali müşavirlik yapıyoruz gerisinin alakası yok okudukları bölümle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Bu dedikleri inş olmaz.

Olursada Bahçeliyi kimse tutamaz. Kuşanır silahlarını idlibe gireceği gibi. Bu sefer hedef iran ve suudi olur. Gerisini onlar düşünsün.
    mehmet abim çişini külotuna kaçırmadan yapsın yeter ona..!!

6. Dolar 6.87 civari. Herhalde 6.80 leri test edecek. Yarın piyasa iyi olabilir. Tabiki yatırım tavsiyesi değildir, her koyun kendi bacağından asılır...

ben zaten erdoğan türkiyesi diye belirttim.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8. Bu petrol kontratları hangi gün bitiyordu?
    Cipisleri hazırlayıp izlemek lazım o gün piyasaları.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 842/992 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •