Special Days Image
Sayfa 231/914 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Eyyy kront speği. ARDYZ ile aramızdaki fark 2-3 lira idi hatta bir ara bizden de aşağıdaydı. Hani hatırlatayım dedim.

2.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    diğer bişimlerin, kronta göre , 10-20 kat daha az arge ve pazarlama harcayıp 25 ve üstü FK larda fiytlanıp, krontun sadece 40 Fk larda fiyatlanması benim hesaplamalarıma göre kabul edilemez.

Ve de krontun brüt kar marjıda çoğu bilişimden 2-3 kat fazla

madem kront bist bilişim endeksinde ve bu borsada işlem görüyor bilişim firması o halde ...

ya diğer bilişimler çok daha düşük FK ile fiyatlanması gerek , Ya da Krontun Fk ının yükselmesi gerek...
    piyasa hala uyuyor veya uyutuluyor ...

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    diğer bişimlerin, kronta göre , 10-20 kat daha az arge ve pazarlama harcayıp 25 ve üstü FK larda fiytlanıp, krontun sadece 40 Fk larda fiyatlanması benim hesaplamalarıma göre kabul edilemez.

Ve de krontun brüt kar marjıda çoğu bilişimden 2-3 kat fazla

madem kront bist bilişim endeksinde ve bu borsada işlem görüyor bilişim firması o halde ...

ya diğer bilişimler çok daha düşük FK ile fiyatlanması gerek , Ya da Krontun Fk ının yükselmesi gerek...
    Sadece bilişim hisseleri değil, şu anda borsada bir çok hisse, çok aşırı F/K'lardan işlem görüyor. Geçen sene 5-6 F/K'lardan işlem görürken yüz çevrilen, ve Corona sürecinden negatif etkilenmesi gereken o kadar çok hisse var ki şu anda 20-30 F/K'lardan işlem görüyor.

Ben şahsen bu hisselerin çok çirkin bir spekülasyona tabi olduğunu düşünüyorum. O kadar çoklar ki..sanırım mentalite şu şekilde: Eğer spekülatif hisse sayısını artırırsak, gerçek iyi hisse ile kötü hisseyi küçük yatırımcı ayırt edemeyecek ve hatta eğer çok fazla sayıda hissenin f/k'sını yükseltirsek, insanlar bu oranların normal değer olduğunu düşünecek ve zamanı geldiğini batacak ya da kötü durumda olan hisseleri millete kakalayabiliriz. Covid'ten nispeten pozitif etkilenmesi gereken bilişim hisselerinin arasında da çokça piyasa değerinin çok aşırı üstünde hisse olduğuna inanıyorum.

Ben şahsen çareyi, bir ara sayın lionnesin önerdiği gibi, yurtdışı hisselerine yönelmekte buldum. Emin olun, yurtdışında da, sağlam ama konjektör gereği düşük kalmış, Türkiye'deki gibi anlamsız deli hareketler yapmayan o kadar çok hisse var ki.

Kront ise, tanıdığım, beklentilerimin çok ciddi devam ettiği bir hisse. Lütfi Bey'in organik ve/ya inorganik büyüme, 4 yıllık büyüme hedefleri, siber güvenlik pazarındaki büyüme beklentisinin büyüklüğü beni buraya bağlıyor. Öyle hisse fiyatı senede 2 kat artsın, uçsun, buradan çıkayım, başka uçacak kaçacağa gireyim gibi beklentilerim yok. Madem PAM pazarında yıllık yüzde 15-20 büyüme bekleniyor, Kront da aynı şekilde, reel olarak yüzde 20 büyüse benim için çok çok iyi. Nitekim yurtdışı yatırımlarımda, reel bazlı yüzde 7-8 temettü çok çok iyi görünüyor bana.. Gerçi onların riski pek daha az.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    PAM'da yüzde 1 hedefi diye bir hedef belirtmediler. 4 sene sonra ilk beşe girme hedefi var. Eğer bu büyüklük sıralaması ciroya göre ise, daha önce detaylı yazmıştım, 5. sıradakinin cirosu zaten en az 80 milyon dolar.

Bana göre bu rakamlar şu an için çok uçuk görünüyor. Yapabilirler mi böyle bir şey.. Velev ki yapamadılar ve bu hedefe gitmeye çalışırken, yüzde 1 lik bir ciro bile yakalasalar, benim için iyi. Belki yüzde 1'den bahsederken, Lütfi de bunu kastetmiştir.

Yatırım tavsiyesi değildir
     Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Elbette biliyorum..bunu belki 10 kere dinlemişimdir..ve nedense orada Lütfi Bey'in dillendirdiği %1'i, hep %1 bile olsa diye anlamak istiyorum. Çünkü, bilmem falanca raporda, cirolara göre bir sınıflandırma vardı ve 80 milyon ciro üstündeki sınıflandırmada 5 şirket vardı.. Şu an hangi rapordaydı, hatırlayamadım.

Ama velev ki yüzde 1 hedefi bile olsa, Kuppingercole'un bu seneki raporunda, 2025 için PAM pazarının 2.2 milyar dolardan 5.4 milyar dolara çıkması bekleniyor. Bu rakamın yüzde birini alsak, bu da 54 milyon dolar eder.

Elbette hedefler kesin tutacak diye bir şey olamaz. O yüzden yatırım tavsiyesi değildir.
    Düzeltme yapayım: Bu 80 milyon dolar rakamını nerede okuduğumu buldum: Forrester'in 2020 yılında, 17 şirketi inceleyerek yaptığı bir raporda görmüşüm. Orada firmalar, ciro büyüklüklerine göre de sınıflandırılmış. 80 Milyon dolar ve üzeri ciro kategorisinde zanettiğim gibi 5 firma değil, 4 firma var: Cyberark, BeyondTrust, Centrify,Symantec.

Ardından, 25 milyon dolar ile 80 milyon dolar arasında cirosu olan orta büyüklükteki şirketler kategorisinde de 4 firma var: ManageEngine, Micro Focus, One Identity, Thycotic

Dolayısı ile 4 sene sonrası için ilk 5'e girme hedefi otomatik 80 milyon dolar ciro hedefini doğurmaz. Bu düzeltmeyi yapmış olayım.

Benim için 4 sene sonra 50-60 milyon dolar hedefi de tatmin edicidir

5.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Sadece bilişim hisseleri değil, şu anda borsada bir çok hisse, çok aşırı F/K'lardan işlem görüyor. Geçen sene 5-6 F/K'lardan işlem görürken yüz çevrilen, ve Corona sürecinden negatif etkilenmesi gereken o kadar çok hisse var ki şu anda 20-30 F/K'lardan işlem görüyor.

Ben şahsen bu hisselerin çok çirkin bir spekülasyona tabi olduğunu düşünüyorum. O kadar çoklar ki..sanırım mentalite şu şekilde: Eğer spekülatif hisse sayısını artırırsak, gerçek iyi hisse ile kötü hisseyi küçük yatırımcı ayırt edemeyecek ve hatta eğer çok fazla sayıda hissenin f/k'sını yükseltirsek, insanlar bu oranların normal değer olduğunu düşünecek ve zamanı geldiğini batacak ya da kötü durumda olan hisseleri millete kakalayabiliriz. Covid'ten nispeten pozitif etkilenmesi gereken bilişim hisselerinin arasında da çokça piyasa değerinin çok aşırı üstünde hisse olduğuna inanıyorum.

Ben şahsen çareyi, bir ara sayın lionnesin önerdiği gibi, yurtdışı hisselerine yönelmekte buldum. Emin olun, yurtdışında da, sağlam ama konjektör gereği düşük kalmış, Türkiye'deki gibi anlamsız deli hareketler yapmayan o kadar çok hisse var ki.

Kront ise, tanıdığım, beklentilerimin çok ciddi devam ettiği bir hisse. Lütfi Bey'in organik ve/ya inorganik büyüme, 4 yıllık büyüme hedefleri, siber güvenlik pazarındaki büyüme beklentisinin büyüklüğü beni buraya bağlıyor. Öyle hisse fiyatı senede 2 kat artsın, uçsun, buradan çıkayım, başka uçacak kaçacağa gireyim gibi beklentilerim yok. Madem PAM pazarında yıllık yüzde 15-20 büyüme bekleniyor, Kront da aynı şekilde, reel olarak yüzde 20 büyüse benim için çok çok iyi. Nitekim yurtdışı yatırımlarımda, reel bazlı yüzde 7-8 temettü çok çok iyi görünüyor bana.. Gerçi onların riski pek daha az.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    yurtdışı yatırım çok isabetli karar benim de bir yatırımım var uzun vade olarak yurdışında amerika nasdq ta..

tek sıkıntı vergi olayı o da zaten her 5 senede bir çıkıyor varlık barışı..

Ve yine çıkacak şimdi , geçen meclice gönderildi yasa teklifi

6. https://krontech.com/privileged-task-automation-video/

Krontech webinar düzenliyor sürekli, kron bir kere bile kendi sitesinde paylaşmadı bu webinarları ki haberimiz olsun ...

PTA nedir, Pam önemi vs webinarları ancak inglizce olarak ve geçmiş webinarların videoları mevcut

İsteyen herkes de katılıp soru sorabiliyor

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    https://krontech.com/privileged-task-automation-video/

Krontech webinar düzenliyor sürekli, kron bir kere bile kendi sitesinde paylaşmadı bu webinarları ki haberimiz olsun ...

PTA nedir, Pam önemi vs webinarları ancak inglizce olarak ve geçmiş webinarların videoları mevcut

İsteyen herkes de katılıp soru sorabiliyor
    Teşekkürler. Bayağı bir seminer yapmışlar. 20-30 dakika kadar sürüyor her biri.

Videolardaki detaylardan anladığıma göre, Single Connect 2.16.3 sürümü kullanılıyor sanırım en son. Bir de https://krontech.com/return-of-inves...for-pam-video/ sunumunun ortalarından sonra Hidayet'in favorileri görünüyor.

kront.jpg

Oradaki favoriler, genelde uzaktan çalışma ile ilgili atlassian 'a ait siteler gibi. 3 adresin başında ise Kron'un ikonu görülüyor. Ama acaba belki de onlara da ürün satmaya çalışma çabaları olabilir mi diye aklıma geldi. Mesela Zendesk'in başında neden Kron ikonu var? Gerçi Zendesk Kron şirketine özel platform da açmış olabilir. SC de sanırım Single Connect demek

Soru bölümlerinin birinde, Google'a olan bir saldırıdan bahsediyor, bunu Single Connect önleyebilir miydi diyor. Cevap veren, saldırının detaylarını bilmediğini söyleyip, SC'nin genel işlevlerinden bahsediyor. Seminerler kesinlikle, işlev hakkında çok iyi bilgiler veriyor ama bizim gibi işten anlamayan yatırımcılar için de, somut örneklerle, şu şu saldırıları önleyebilirdi gibi 5-10 örnek veren bir webiner olsa süper olurdu

Son düzenleme : Usta; 18-10-2020 saat: 07:16.

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    piyasa hala uyuyor veya uyutuluyor ...
    Emin olun bazı günler ekran başında ben de uyukluyorum.

Sayfa 231/914 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •