Sayfa 249/914 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by 51TARIMDUNYAM Yazıyı Oku
    Sayın lionnes, şimdi o çok meşhur f/k mız kaç olur yarına hesaplayabildiniz mi? Teşekkürler. 26,65 idi sanırım en son gördüğüm.

Sayın 51TARIMDUNYAM , bilanço öncesi fk 38-40 arasıydı bu bilanço ile 26 lara geldi...

Ancak daha önce de dediğim gibi bu kadar çok yüksek yatırım yani arge ve pazarlama yapan ve de çok yüksek brüt kar marjına sahip kronda, fk nın ( Fk 40 lardan bahsediyorum) bu kadar düşük olması kabul edilelemez hele hele yatırıma çok az harcama yapan diğer bilişimlerin 25-60 arası fkda fiyatlandığı şu pandemi döneminde.

2. Demek İş Bankasında gördüğüm F/K güncellenmiş hali. Oldu şimdi.

3. 180 den 22 kişiye düşmüşüz.Buda olumlu

Faaliyet raporundan
    ''Koronavirüs salgınının ülkemizde ve tüm dünyada beklentilerin üzerinde bir seyir göstermesine rağmen bizim
    satışlarımız üçüncü çeyrek sonu itibariyle geçen yıl seviyesinde gerçekleşmiştir. Bununla beraber geçen yılla
    karşılaştırıldığında brüt kârlılığımız %16 faaliyet kârımız %211 ve net kârımız %120 artış göstermiştir.
    Satışlarımızın çok önemli bir kısmını son çeyrekte olma gerçeği (mevsimsel etki) hem iç piyasa, hem de ihracat
    rakamlarımız bakımından bu yıl için de benzer bir trend göstermesi beklenmektedir. ''

Esas Faaliyet Karı(EFK) ve Net kar tarafından beni tatmin etti şahsen güzel bilanço.
    Bunun üzerine güzel bir 4Ç daha geleceğini düşünürsek Yılsonu bilançosu içinden dansöz çıkan çikolatalı pasta olabilir.Süprüzlü

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    180 den 22 kişiye düşmüşüz.Buda olumlu

Faaliyet raporundan
    ''Koronavirüs salgınının ülkemizde ve tüm dünyada beklentilerin üzerinde bir seyir göstermesine rağmen bizim
    satışlarımız üçüncü çeyrek sonu itibariyle geçen yıl seviyesinde gerçekleşmiştir. Bununla beraber geçen yılla
    karşılaştırıldığında brüt kârlılığımız %16 faaliyet kârımız %211 ve net kârımız %120 artış göstermiştir.
    Satışlarımızın çok önemli bir kısmını son çeyrekte olma gerçeği (mevsimsel etki) hem iç piyasa, hem de ihracat
    rakamlarımız bakımından bu yıl için de benzer bir trend göstermesi beklenmektedir. ''

Esas Faaliyet Karı(EFK) ve Net kar tarafından beni tatmin etti şahsen güzel bilanço.
    Bunun üzerine güzel bir 4Ç daha geleceğini düşünürsek Yılsonu bilançosu içinden dansöz çıkan çikolatalı pasta olabilir.Süprüzlü

YTD.
    Benzer trend derken, son çeyreğin, ilk 3 çeyreğin 2 katı olma trendi mi yoksa, önceki seneye göre yüzde 60 artma trendi mi?

Ar-ge ve pazarlama artıyor, kur artıyor, biz yerimizde sayıyoruz ve şirketin bize verdiği ümit işte ancak bu kadar.. Sonra da bize güvenen yatırımcılarımızla devam ederiz diyorlar bize güvenmek için ciddi bir şeyler vermeden. Biz size koca 4 sene verdik, 4 ay bir hissede kalanın kendini ömürlük yatırımcı sandığı ülkede. Daha fazla bilgiyi hak ediyoruz. Bu kadar boş bir faaliyet raporu oldu mu bilmiyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Benzer trend derken, son çeyreğin, ilk 3 çeyreğin 2 katı olma trendi mi yoksa, önceki seneye göre yüzde 60 artma trendi mi?

Ar-ge ve pazarlama artıyor, kur artıyor, biz yerimizde sayıyoruz ve şirketin bize verdiği ümit işte ancak bu kadar.. Sonra da bize güvenen yatırımcılarımızla devam ederiz diyorlar bize güvenmek için ciddi bir şeyler vermeden. Biz size koca 4 sene verdik, 4 ay bir hissede kalanın kendini ömürlük yatırımcı sandığı ülkede. Daha fazla bilgiyi hak ediyoruz. Bu kadar boş bir faaliyet raporu oldu mu bilmiyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben şöyle anladım '' geçen sene 3Ç faaliyet raporunda , 4Ç daha iyi olacak % de şu kadar olacak gibi bir muallakta kalan konu vardı ve biz 4Ç aynı etkiyi gördük ya, aynı şekilde bir trend olacak'' şeklinde anladım ben.

Yalnız 33 lü rakamları 2Ç de gördü hisse onu atlamayalım. HA orda kalamadı ayrı bir konu.Fiyatta mevsimsellik yok.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6. Yarın nasıl olur hisse sizce?

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    9 aylıkta, satışlarının yüzde 97'ini, evet yanlış okumadınız yüzde 97 ini arge ve pazarlamaya ( yatırıma) ayırmış...
    düzeltme : neredeyse yaptığı satış kadar , yatırıma para ayırmış yani satışların yüzde 99 unu, arge ve pazarlamaya ( yatırıma) ayırmış.

Satışlar : 27.342.434 tl

Arge ve pazarlama : 27.249.797 tl
    Son düzenleme : lionnes; 04-11-2020 saat: 00:45.

8. Brüt kar marjı da yüzde 70 ten , yüzde 80 e çıkmış

Sayfa 249/914 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •