Sayfa 267/914 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Ortaklık Yapısı
    Hissedarlar Hisse Grubu Hisse Adedi Sermaye Payı
    Netaş Telekominikasyon A 1.426.852,00 10,00%
    Lütfi Yenel B 4.057.799,50 28,44%
    Toplam Halka Açık Kısım C 8.783.861,50 61,56%
    Toplam 14.268.513,00 100,00%

https://kron.com.tr/sirket-bilgileri

Burada görülebileceği şekilde %10 A grubu hisse Netaşta. Tabi Netaşta derken Netaş Genel Müdürü , genel müdür yardımcısı ve farklı bir departman olarak dağılıyor. Netaş hissesin tek kişi temsil etmiyor ve bunlar icrada görevli değiller.

https://kron.com.tr/_upload/pdf/Syir...ilgiZFormu.pdf

1-İcrada görevli olmayanların , imtiyazlı hisselerle A grubu Yönetim kurulu başkanını değiştirme gibi gücü elinde tutması garip geliyor bana ? Böyle bir şey olabilir mi?

2- Netaş Genel Müdür C.Müjdat Altay görevi bırakınca , Kron Yönetiminde görevi bırakmış olacak mı , olmayacak mı?

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Netas daki hisseler imtiyazlı hisseler Sayın Usta. Bu hisseleri aldığınız zaman şirket kontrolünü sağlayabiliyorsunuz. Netaş ile Lütfü Yenel arasında nasıl bir ilişki var çözmek zor. Netaş istese yönetim kurulunu değiştirebilir. Ama Kron'u umursadıklarını hiç sanmıyorum. 2 tarafa da ciddi katkı sağlayabilecek bir yapılanmaya gidilebilir ama yapmıyorlar.

Şahsi gözlemime göre özellikle Netaş'ın ZTE devri sonrası tamamen görmezden geliyorlar. Bu da bende ortaklıktan çıkmak isteyebilecekleri izlenimini uyandırıyor. Netaş'ın işletme sermayesi ihtiyacı var. İmtiyazlı hisselerin satışından sizin aksinize 100 milyon TL'nin üzerinde bir gelir elde edebileceklerini düşünüyorum. Ayrıca Netaş daki hisselerin satışı çağrıya gidecek bir süreci de başlatacağı için küçük yatırımcı için de oldukça önemli.
    Bu kadar emin konusunca, hic arastirmayacaktim ama hislerime yenik dustum: Netas Lutfi'den yuzde 10luk imtiyazli kismi satin alinca, cagri sureci zorunlulugu dogmamis; simdi neden dogsun anlamakta zorluk cekiyorum. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/323636

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bu kadar emin konusunca, hic arastirmayacaktim ama hislerime yenik dustum: Netas Lutfi'den yuzde 10luk imtiyazli kismi satin alinca, cagri sureci zorunlulugu dogmamis; simdi neden dogsun anlamakta zorluk cekiyorum. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/323636

Yatirim tavsiyesi degildir
    Olmadığı olmayacağı anlamına gelmez ki. Netaş'a satış normal bir satış değil çünkü.

Çağrı yoluyla hisselerin toplanmasına ilişkin tebliğde açık şekilde imtiyazlı hisselerin değişiminin çağrı zorunluluğu getirdiği belirtilmiş. Netaş, Lütfü Yenel ile yaptığı anlaşmada imtiyazlı hisseleri almış. Yönetim kuruluna 3 üye atamış. Böylelikle yönetim kontrolünü tam olarak ele geçirmemiş. Böylelikle çağrı muafiyetlerinden yararlanmışlar. Burda ikili bir anlaşma söz konusu. Hisse devirleri sırasında çağrı zorunluluklarından kaçınmak için bu tip anlaşmalar olabiliyor.

Benim burda anlatmak istediğim sektöre girmek isteyip kendi yönetiminde pazara oyuncu olarak girmek isteyen birinin ilk önce Netaş'ın kapısını çalabileceğidir. Bahsettiğim tipte bir girişim mutlaka şirket yönetimi almak isteyecektir. Aksi takdirde zaten Netaş'a gitmeye gerek yok. Lütfü Yenel yönetiminden memnun olan gidip piyasadan da hisse toplayabilir.

Şu zaman bence hisse satışı için en uygun zaman. Dönem dönem bankacılık, çimento, tekstil gibi sektörlerde altın çağını yaşamış ve bu sektördeki şirketler değerinin çok üstüne satılabilmişlerdi. Peki Lütfü Yenel hisselerini satar mı? Açıkçası bunu kestirmek güç. Herhangi bir işaret yok. Peki Netaş satar m? Bu sorunun cevabı bence evet. Netaş üzerinden hisse almaya gelen birinin de hedefinin şirket yönetimi olduğunu düşünür ve akabinde çağrıya gidecek bir süreçte beklerim.

4. Sn.Valentine yanlış anlamayında çok ütopik geliyor bana şu an için.

Şunu anlamadım halen ' Netaş neden elindeki hisseleri satsın ? '

Lütfü Bey yaşlandı ayrılacak elindeki hisseleri satabilir gider tatil yapar keyfine bakar orası ayrıda Netaşı anlamadım.

YTD:
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5. Siber güvenlik alanına girmek isteyenlerin sayısı artıyor. Bu da sektörde değerlemeleri yükseltiyor. Blok satış ile ortaklıktan çıkmak için ortam yeterince iyi.

Kron'da yönetim kurulu üstünlüğünü sağlamanın en uygun maliyetli yolu imtiyazlı hisselere sahip olmaktan geçiyor. İmtiyazlı hisseler Netaş'da.

Netaş ZTE'ye geçtiğinden beri yanılmıyorsam Kron ile çalışmıyor. (Yanlışsam düzeltin lütfen)Aldığı ihalelerden herhangi bir iş göndermiyor. Yani iştirakini büyütmek kârlı hale getirmek gibi bir politikası yok. Bir iştirak büyütülmek istenmiyorsa orda istenen ondan kurtulmaktır. Angarya görülüyordur. Bunlar şahsi düşüncelerim. Gerçekten böyleyse iyi bir fiyata satabileceği bir ortam varken ve de bilançosunda nakit ihtiyacı görülürken bence soru neden satmasındır?

Ayrıca siber güvenliğe Kron üzerinden yatırım yapacaksanız kapısını ilk çalmanız gereken imtiyazlı hisselerden dolayı Netaş olmalı.

6. Halk yatirim kadar bos beles kurum yok bu hissede

Ytd.

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Halk yatirim kadar bos beles kurum yok bu hissede

Ytd.

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Var var. Bank Of America

Sayfa 267/914 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •