Sayfa 297/914 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by Forza kosım ayında; yatırımcı ilişkilerine, yurtiçi satışlarla ilgili olarak, sektörün tek yerli ve en uygun maliyetli ürünü olanrfez Yazıyı Oku
    Ka Single Connect'in tüm yerli özel ve kamu kurum ve kuruluşları, finans, sağlık ve enerji kuruluşları tarafından kullanılıyor olmamasını hayretle karşılamakta olduğumu, bu konuda son durum ve gelişmeleri sormuştum. Yukarıdaki şekilde yanıtlamışlardı.
    İSTANBUL (AA) - Kron'un, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ) ile yaptığı anlaşma kapsamında firmanın Single Connect platformu EPİAŞ tarafından kullanılmaya başlandı.
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

3. Önceden internet sitesinde yayınlanıyordu müşteri isimleri Sn.ümit05. Yerli ve yabancı bankalar, enerji şirketleri ve telekomünikasyon şirketlerinden büyük müşterileri var Kron'un. Şimdi 80+ müşteri şeklinde belirtiliyor. Ancak bana şaşırtıcı gelen husus; yerli şirketlerin, milli ürünlerin böylesine önemli olduğu bir sektörde, tek yerli ve piyasanın en ucuz ürünü olan Single Connect'in yerine daha fazla para vererek yabancı ürün kullanmaları. Burada da verilen teşvikler Kron'un pazar payının artmasını, KVKK gibi kanuni regülasyonlar da pazarın büyümesini sağlayacaktır.

4. Sermayede düşük, yükseltmek gerek.

5. Lütfü Yenel Kront'un piyasa fiyatlamasıyla ilgili bir söyleminde yıllık cironun 10 katı bir piyasa değerinden bahsetmişti. Dünyadaki örnek ortalama fiyatlamalar da aşağı yukarı böyle. Şu anda piyasa değeri 740 milyon TL. 2019 cirosu 55 milyon TL idi. 2020 cirosunun ne olacağı önemli. Yıllık cironun 10 katı üzerindeki değerlemelerde dikkatli olunması lazım. Ekstra bir haber gelişme olmadığı zamanlarda 10 katı ciro fiyatlaması iyi çalıştı şu ana kadar.

6. Geçen bir arkadaş yükselişin haberle desteklenmesi gerektiğini söylemişti, katılıyorum.

Ancak KRONT gibi hızlı büyüyen, ileride satışı muhtemel veya büyük haberler bekleyen şirketlerde genelde şöyle oluyor:

-İlk etapta hisse belirli bir aralıkta süründürülüyor (26-28 arasını düşünün)

-Bir süre sonra ortada bir haber yokken hisse uçmaya başlıyor (Mevcut hareket)

-Hisse yeteri kadar yükseldikten sonra da haber bombardımanı başlıyor. Duyan duymayan hisseye geliyor.

GUBRF'yi takip edenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Geçen bir arkadaş yükselişin haberle desteklenmesi gerektiğini söylemişti, katılıyorum.

Ancak KRONT gibi hızlı büyüyen, ileride satışı muhtemel veya büyük haberler bekleyen şirketlerde genelde şöyle oluyor:

-İlk etapta hisse belirli bir aralıkta süründürülüyor (26-28 arasını düşünün)

-Bir süre sonra ortada bir haber yokken hisse uçmaya başlıyor (Mevcut hareket)

-Hisse yeteri kadar yükseldikten sonra da haber bombardımanı başlıyor. Duyan duymayan hisseye geliyor.

GUBRF'yi takip edenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Bendim. Kirmizi kisimlari kastetmistim. Yani önünde sonunda haber gelmeli, yoksa hareket spekülatif demektir. Haber gelecekse, yükselmesi benim icin sıkıntı degil.. Bekleme konusunda masterlıyız ne de olsa

Haberden kastım, -ecek, -acak beklenti haberleri degil artık, gercek, somut, gerceklesmis seyler. Mesela bunlar ne olabilir

1- Katar stadyum ihalesi
    2- 90- 100 Milyon civari hasilat
    3- Sermaye artirimi
    4- Istirak/yazilim satin alimi
    5- Ortaklik
    6- Bir Bati Avrupa bankasina/telekomuna satis

Bunlardan ilk ikisi, bana gore su anki hareketi saglayacak etkide haberlerdir. Elbette birden fazla haber gelmesinin etkisi daha farkli olacaktir. Kendi fikirlerimdir, yanilabilirim, alanda hakim degilim.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 17-01-2021 saat: 03:55.

8.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bendim. Kirmizi kisimlari kastetmistim. Yani önünde sonunda haber gelmeli, yoksa hareket spekülatif demektir. Haber gelecekse, yükselmesi benim icin sıkıntı degil.. Bekleme konusunda masterlıyız ne de olsa

Haberden kastım, -ecek, -acak beklenti haberleri degil artık, gercek, somut, gerceklesmis seyler. Mesela bunlar ne olabilir

1- Katar stadyum ihalesi
    2- 90- 100 Milyon civari hasilat
    3- Sermaye artirimi
    4- Istirak/yazilim satin alimi
    5- Ortaklik
    6- Bir Bati Avrupa bankasina/telekomuna satis

Bunlardan ilk ikisi, bana gore su anki hareketi saglayacak etkide haberlerdir. Elbette birden fazla haber gelmesinin etkisi daha farkli olacaktir. Kendi fikirlerimdir, yanilabilirim, alanda hakim degilim.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Hepsi süper haber olur Hocam, inşallah diyelim

Sayfa 297/914 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •