Sayfa 361/914 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Hackerlar Hindistan Havayolları'nın 4.5 milyon yolcusunun verilerini çaldı

petrol boru hattı şirketi , solar winds , kripto para borsası btc türk, -eticaret ,yemeksepeti , şimde di havayolları şirketi ..

https://tr.euronews.com/2021/05/22/h...erilerini-cald

2.  Alıntı Originally Posted by Garavelusta Yazıyı Oku
    https://www.infosecurity-magazine.co...fy-merger-pam/

Belki gormemis olabilirsiniz diye paylasiyorum. Nisan’21’den bir haber ben kacirmisim...

Pam pazarinda ilk 10’da yeralan rakiplerimizden
    Thycotic ve Centrify birlesme karari almis.

Pazarda pasta bir yandan buyurken(2020 2.2 bn $ vs 2025 5.4 bn $) diger yandan buyuk sirketler guclerini satin alma ve birlesme yoluyla daha da arttirip daha da rekabet edebilir hale gelip gucleniyorlar.

Kron, krontech veya ironsphere’den de su siralar boyle bir konuya dahil olma ya da hamle yapma haberinin gelmesini bekliyorum eger bu pazarda varolmayi surdurmek istiyorsak. Kesinlikle yaririm tavsiyesi degildir. Kendi hayal urunum dusuncelerimdir.
    Guzel yakalamissiniz. Evet, sektorde cok hizli degismeler ve gelismeler oluyor. Bu, bizim de cok hizli buyume potansiyeli oldugumuzu gostermekle beraber, rekabetin korkunclugunu gozonune aldigimizda aslinda -bizden neredeyse her bilgiyi saklayip sonsuz guvenmemizi isteyenlerin rahatligi aksine- ne kadar riskli bir alana birikimlerimizi yatirdigimizi da gosterir.

Bu arada, 2025'e kadar PAM pazarinin yuzde 150 kadar buyumesi tahmini de avuc kasindiriyor.

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Guzel yakalamissiniz. Evet, sektorde cok hizli degismeler ve gelismeler oluyor. Bu, bizim de cok hizli buyume potansiyeli oldugumuzu gostermekle beraber, rekabetin korkunclugunu gozonune aldigimizda aslinda -bizden neredeyse her bilgiyi saklayip sonsuz guvenmemizi isteyenlerin rahatligi aksine- ne kadar riskli bir alana birikimlerimizi yatirdigimizi da gosterir.

Bu arada, 2025'e kadar PAM pazarinin yuzde 150 kadar buyumesi tahmini de avuc kasindiriyor.

yüzde 85 brutkar marjıyla çalışan kronda ,

5,5 milyar dolar sektör büyüklüğü olacak 2025te , Lütfi Beyin hedefi minimum yüzde 1 pazar payı hedefi var PAM da yanı 55 milyon dolar minimum olarak hedef demek bu ...

2025 usdtry 12 tl olursa , minimum hedef olan pazar payı yani 55 milyon dolar , 660 milyon tl yapar, usdtry 15 tl olursa , satış hedefi pamda 825 milyon tl olur...

kaldi ki bunlar minimum hedefler, pazar payından daha fazla da alablir kron 2025 e kadar ..

ek olarak bu satış hesaplarında diğer telekom çözümleri de hariç..

evet sayın usta tabiki avuç kaşındırıyor bu rakamlar

not :Global PAm pazar büyüklüğü pandemi ile gelen digitalleşme sayesinde 2025 e hem daha hızlı hemde daha fazla olacak bana göre

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    yüzde 85 brutkar marjıyla çalışan kronda ,

5,5 milyar dolar sektör büyüklüğü olacak 2025te , Lütfi Beyin hedefi minimum yüzde 1 pazar payı hedefi var PAM da yanı 55 milyon dolar minimum olarak hedef demek bu ...

2025 usdtry 12 tl olursa , minimum hedef olan pazar payı yani 55 milyon dolar , 660 milyon tl yapar, usdtry 15 tl olursa , satış hedefi pamda 825 milyon tl olur...

kaldi ki bunlar minimum hedefler, pazar payından daha fazla da alablir kron 2025 e kadar ..

ek olarak bu satış hesaplarında diğer telekom çözümleri de hariç..

evet sayın usta tabiki avuç kaşındırıyor bu rakamlar

not :Global PAm pazar büyüklüğü pandemi ile gelen digitalleşme sayesinde 2025 e hem daha hızlı hemde daha fazla olacak bana göre
    hadi kötünün kötüsü ihtimalini el alalım ..

2025 te minimum hedef olan PAM da yüzde 1 değil bunun yarısı gerçekleşse..

diğer telekom çözümlerinde de 50 milyon tşl satış olsa..

300-400 milyon tl satış olur 2025 te

yani şu anki yılllık satışların 7-8 katı hemde bu kötünün kötü ihtimali ..

en iyi ihtimali de ele alırsak de bana göre 1 milyar tl yıllık satışı zorlar kron 2025te

yani şu anki yıllık satışın 19-20 katı

5. eğleniyormusun spek efendi vadem 2024- 2025

bu senenin yarısı bittti..

2025 in fiyatlaması 2024 sonu 2025 başı olsa.. kaldı , 2022, 2023 ve 2024 yani

3 -3,5 sene ...

arada tabi haberler de gelebilir şirketten , satınalma ortaklık satış vs..

yıllık 1 milyart tl lik ciro ihtimali var 2025te yani 19-20 kat artış satışlarda demek şu ana göre ve 3 3,5 sene beklemek çok zor değil benim için

bi düşün bakalım, bu kadar beklenti varken hisseyi böyle baskılamak mı yoksa yukarı sürmen mi , hangisi senin için daha karlı

6. senin niyetin belli galiba spek bey ...

bende vade silahımı kullanırım spek bey ..

2024 yılı sonunda veya 2025 yılı başına kadar beklemeye devam spek efendi

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    eğleniyormusun spek efendi vadem 2024- 2025

bu senenin yarısı bittti..

2025 in fiyatlaması 2024 sonu 2025 başı olsa.. kaldı , 2022, 2023 ve 2024 yani

3 -3,5 sene ...

arada tabi haberler de gelebilir şirketten , satınalma ortaklık satış vs..

yıllık 1 milyart tl lik ciro ihtimali var 2025te yani 19-20 kat artış satışlarda demek şu ana göre ve 3 3,5 sene beklemek çok zor değil benim için

bi düşün bakalım, bu kadar beklenti varken hisseyi böyle baskılamak mı yoksa yukarı sürmen mi , hangisi senin için daha karlı
    Dedigin varsayimlara gore yukarida bahsettigin ciro artisi olabilse de, bu ayni oranda hisse artisi demek olmayabilir, cunku zaten bir kac katlik ciro artisi beklentisini gectigimiz 1-2 sene icerisinde fiyatlamis olabilir.

Zaten beklenti olmasa, gercek degere gore hesaplasaniz, bu cironun karsiligi bu fiyat olamaz. Yuksek olan f/k orani da zaten anlik degil, gelecekteki beklentinin fiyatlandigini soyluyor.

Ama tum beklenti fiyatlanmis olabilir mi? Ben oyle dusunsem zaten burada olmazdim. Herkes kendi hesabini kendi yapar, keser bicer, deger verir. iceriden duyumlu mudur icabinda yaridan cok malini satar, her seyden bihaber ben gibiler yaridan cok portfoyuyle durur icabinda

8.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Dedigin varsayimlara gore yukarida bahsettigin ciro artisi olabilse de, bu ayni oranda hisse artisi demek olmayabilir, cunku zaten bir kac katlik ciro artisi beklentisini gectigimiz 1-2 sene icerisinde fiyatlamis olabilir.

Zaten beklenti olmasa, gercek degere gore hesaplasaniz, bu cironun karsiligi bu fiyat olamaz. Yuksek olan f/k orani da zaten anlik degil, gelecekteki beklentinin fiyatlandigini soyluyor.

Ama tum beklenti fiyatlanmis olabilir mi? Ben oyle dusunsem zaten burada olmazdim. Herkes kendi hesabini kendi yapar, keser bicer, deger verir. iceriden duyumlu mudur icabinda yaridan cok malini satar, her seyden bihaber ben gibiler yaridan cok portfoyuyle durur icabinda

80-90 sene yaşıyoruz ya da diğer deyişle kirada kalıyoruz vademiz belli bu dünyada ..

risk alan kazanır veya kazanamaz ..

80-90 sene kirada kaldığımız bu dünyada 3-4 senelik vade spek beye feda olsun

Sayfa 361/914 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •