Sayfa 381/914 ÝlkÝlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 3,041 - 3,048 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    Olabilir sayýn usta , bir maddeyi gartner 2 sene üstte girmemize koyabiliriz , 5. maddeyi de çýkarabiliriz ama Spek Bey benim ne demek istediðimi anlamýþtýr

Neyse biz ortalama 5 -6 saðlam madde diyelim uzayfksý için yetmez mi

3 sene sonra arge ve pazarlama 300 milyon ise satýþlar daha fazla olur her zaman arge ve pazarlamadan ..

Yani kronda her sene satýþlarýnýn yüzde 90 ýnýn arge ve pazarlamaya ayýrýyor, Arge ve pazarlamanýn yüzde 90ýný satýþlara deðil
    Siz ters yazdýnýz kalemleri
    Yanlislik yok, ben de zaten 300 milyon arge olursa, 350ye yakin hasilat olmali demisim. Bu 3 yillik. O zaman son sene, bu hesaba gore 200 milyon lira civari olmasi lazim. Sizin hesaba gore. Yatirim tavsiyesi degildir

2.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    3 sene içinde her bölgeye 10 ar milyon dolar satýþ yapsak alsa sana 40 milyon dolar

amerikaya 10 , avrupaya 10 , orta asyaya 10 yurtiçi satýþlar 10 olsa etti 40 milyon dolar ( þu an 4 milyon dolar satýþ var yurtiçine ) .

uzakdoðuyu da hedef koyarsa kron , çin japonya , güney kore vs eklersek bonus olarak ordan da 10 gelse 50 milyon dolar yapar

Usdtry de yýllýk enflasyon kadar artsa hadi ortalama yüzde 10 artsa her sene 12 lira ortalama olur diyelim ..

400-600 milyon arasý ciro yapar
    Umarim bizimkiler de hedeflerini bu sekilde koymamislardir.

Bi de uzerine 10 milyon ortadoguya sattim mi....

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Umarim bizimkiler de hedeflerini bu sekilde koymamislardir.

Bi de uzerine 10 milyon ortadoguya sattim mi....

Yatirim tavsiyesi degildir
    evet umarým ....

çünkü amerikaya 15-20 milyon dolar arasý hedef avrupaya 10-15 milyon dolar arasý hedef koymuþ da olabilirler diðer bölgelere de 10 milyon dolar yeterli

4.  Alýntý Originally Posted by fenerbahceli Yazýyý Oku
    Kahbesini gördüm de bu kadarýný görmemiþtim. Neyse 40 altýna gelirse ekliycez el mecbur herkes 36-42 bandýný bekliyor alým için
    Bence 35'e dusse, insanlar 25-30 bandini bekler bu sefer de. 45-50 arasina dusse de alsam diye bekleyenlerin simdi yaptigi gibi.

Cikarken, hic arastirmadan, hic bir bilgisi olmadan ne kadar yuksekten olursa olsun dalar, inerken de hic bir bilgisi olmadan ne kadar dusuk olursa olsun bekler.

Yani sirketi degil, spegin olusturdugu, ya da spegin bu uyanik insan kollektifi psikolojisi ile beraber olusturdugu trendi anlamaya calisir, ki bazilari buna teknik diyor.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5. Aynen oyle Sn Usta ama gecmisteki gibi olursa uzun bir süre yataya sardýðý dönem beklenebilir alým için. Önümüzdeki aylarda netleþir heralde.

6.  Alýntý Originally Posted by bidbas Yazýyý Oku
    Aynen oyle Sn Usta ama gecmisteki gibi olursa uzun bir süre yataya sardýðý dönem beklenebilir alým için. Önümüzdeki aylarda netleþir heralde.
    Siber guvenligin bu kadar one ciktigi zamanda, uzunda yataya baglayacagina cok ihtimal vermiyorum. Tam aksine ben cok hizli, buyuk dalgali, calkantali seyir izleyecegini tahmin ediyorum. Alisik olanlari bile yipratacak, mide bulantilari olusturabilecek.

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    tabiki ..

uzayfksý için 7 madde..

1-Çok yüksek brüt kar marjý ile çalýþýyor

2- Satýþlarýnýn yüzde 90 ýnýn arge ve pazarlamaya ayýrýyor yani yatýrýma

3-Dünyada yaþanan siber güvenlik olaylarý ,siyasetçilerin açýklmalarý ve pandemi ile siber güvenlik sektörünün önemimin artmasý

4-2 eylül 2020 videosu aradan 1 sene geçmiþ neredeyse

bu yönde önümüzdeki dönemde giriþimlerimiz olacak diyor olabilir demiyor..

dakika 21:00

https://www.youtube.com/watch?v=CNdMI7gOke4

5-bu kadar yatýrýmlara raðmen ,þirket çok ketum kapa da haber göndermiyor.. ( bu madde, Spek Bey için yardýmcý madde olarak geçer hisse fiyatlamasýnda )

6-5G ile birlikte siber güvenlik daha da önemli olacak..

7-geçen dönemlerin harcamasýný ve artýþ oranýný baz alarak önümüzdeki 3 yýlda toplam 300 milyon tl arge ve pazarlamaya yatýrým yapýlacak , yýllýk satýþlar 55 milyon lira þu an..
    þu maddeleri duvarýna as Spek Bey Rica Ederim ve...

hisse ilk 40 larý gördüðüden yaklaþýk 8 ay geçti Zirvesi olan 79,5dan da 7 ay geçti , yýlýn baþýnda ocak ayýnýn baþýnda görmüþtü 40larý , þimdi de 40 larda....

yavv hadi hadiii yataya sarsana Spek Bey efendi þöyle bi 8 ay daha .. yok yok þöyle 1-2 sene daha 2018 deki gibi
    Son düzenleme : lionnes; 16-08-2021 saat: 16:49.

8. 2018 deki gibi uzun bir hareket beklemiyorum ben de ama haber falan gelmezse yýlbaþýna kadar bekletebilir düþüncesindeyim. 26-30 lara düþeceðini bende beklemiyorum hatta buralarda bile yataya sarabilir. Ama tekrar ortak olmak istedigim ender hisselerden...
     Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Siber guvenligin bu kadar one ciktigi zamanda, uzunda yataya baglayacagina cok ihtimal vermiyorum. Tam aksine ben cok hizli, buyuk dalgali, calkantali seyir izleyecegini tahmin ediyorum. Alisik olanlari bile yipratacak, mide bulantilari olusturabilecek.

Sayfa 381/914 ÝlkÝlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •