Sayfa 477/914 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Bilanço geldi. Yüzde 8 kar açıkladılar. Ama diğer kalemler genim hoşuma gitmedi. Ayrıntılı inceleyen olursa sevinirim.

2. İyi akşamlar arkadaşlar
    Bu gün genel kurula katıldım. Toplantı esnasında ve toplantı sonrası edindiğim bilgiler(özet)

Soru: Yurtiçi satışların dolar bazında artmaması
    Cevap: Türkiye ekonomisi kötü.,

Soru: Uzun vadeli tl . sözleşmeleri neden ?
    cevap:Türkiye'de tl sözleşmeleri zorunlu . Enflasyon artışı sözleşmelere yansıtılıyor.

Soru:Çalışan mevzusu
    Cevap: Şirkette üst düzey mühendis kadrosunda şirket bağlılığında problem yok. ancak orta kademe mühendisler daha iyi teklif aldıklarında ayrılabiliyorlar. Alttan yetişen insan kaynağının şirkete kazandırılması için çalışılıyor.

Soru: Dünya PAM üreticileri arasında ilk 5 te olma ve gelirlerin %80 ninin yurtdışından kaynaklanma hedefi.
    Cevap: Hedefte sapma yok bağlılık tam. PAM üreticileri arasında ilk 5 te olma ancak satın alma ve birleşme ile mümkün olabilir. Bu konuda çalışıyorlar.

Soru: POS cihazı yazılım modülünün ciroya katkısı
    cevap: henüz yeni ürün olduğundan tahmin erken olur ancak umutluyuz.

Soru: bedelsiz ve geri alım
    Cevap.: gündemimizde yok.

Son olarak toplantının samimi bir ortamda geçtiğini,sorulara samimi bir şekilde cevap verildiğini gördüm.Yönetimin şeffaf olduğu hissiyatı bende oluştu. şirket bilgilendirme politikasının değiştirilmesi gerektiğini faaliyetleri hakkında daha fazla KAP'ta bildirim yapılmasını talep ettim. Lütfi bey bana hak vererek daha fazla bilgi vermeye çalışacaklarını belirtti. Ketum davranmamızın nedeni yatırımcılarımızı korumak çünkü bazen kötü niyetli yatırımcılar tarafından söylediğimiz şeyler sosyal medyada farklı maksatlı kullanılıyor dedi.

3.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    İyi akşamlar arkadaşlar
    Bu gün genel kurula katıldım. Toplantı esnasında ve toplantı sonrası edindiğim bilgiler(özet)

Soru: Yurtiçi satışların dolar bazında artmaması
    Cevap: Türkiye ekonomisi kötü.,

Soru: Uzun vadeli tl . sözleşmeleri neden ?
    cevap:Türkiye'de tl sözleşmeleri zorunlu . Enflasyon artışı sözleşmelere yansıtılıyor.

Soru:Çalışan mevzusu
    Cevap: Şirkette üst düzey mühendis kadrosunda şirket bağlılığında problem yok. ancak orta kademe mühendisler daha iyi teklif aldıklarında ayrılabiliyorlar. Alttan yetişen insan kaynağının şirkete kazandırılması için çalışılıyor.

Soru: Dünya PAM üreticileri arasında ilk 5 te olma ve gelirlerin %80 ninin yurtdışından kaynaklanma hedefi.
    Cevap: Hedefte sapma yok bağlılık tam. PAM üreticileri arasında ilk 5 te olma ancak satın alma ve birleşme ile mümkün olabilir. Bu konuda çalışıyorlar.

Soru: POS cihazı yazılım modülünün ciroya katkısı
    cevap: henüz yeni ürün olduğundan tahmin erken olur ancak umutluyuz.

Soru: bedelsiz ve geri alım
    Cevap.: gündemimizde yok.

Son olarak toplantının samimi bir ortamda geçtiğini,sorulara samimi bir şekilde cevap verildiğini gördüm.Yönetimin şeffaf olduğu hissiyatı bende oluştu. şirket bilgilendirme politikasının değiştirilmesi gerektiğini faaliyetleri hakkında daha fazla KAP'ta bildirim yapılmasını talep ettim. Lütfi bey bana hak vererek daha fazla bilgi vermeye çalışacaklarını belirtti. Ketum davranmamızın nedeni yatırımcılarımızı korumak çünkü bazen kötü niyetli yatırımcılar tarafından söylediğimiz şeyler sosyal medyada farklı maksatlı kullanılıyor dedi.
    Cok tesekkurler sayin mehmetim123, katiliminiz ve bilgilendirmeniz icin.

Enflasyon artisi sozlesmelere yansitiliyorsa, sikinti kismen giderilmis demektir (TUIK enflasyonu ile reel enflasyon arasindaki farktan ve enflasyon farki eklene kadar gecen zaman dilimindeki kayiptan dolayi)

Bilancoda, hasilatta dolar bazli yine dusme var. Her ne kadar TL bazli yuzde 60'lik bir artis olsa da. Hevesten o kadar dustuk ki sayin 51Tarimdunyam, hic detayli inceleyesim gelmiyor. Oyle kabaca bakista, pek negatif bir sey sezinlemedim, notr gibi. Aslinda boyle bir donemde, notr olmasi da iyi denebilir. Yani geri gitmemesi.

Ayrilan eleman sayisi 3 ay once yazdigim gibi, bence en ciddi problem su an. Elbette herkes daha iyi maas buldugunda ayrilabilir. Sikinti, bu daha iyi maas firsatlarinin, TL deger kaybindan dolayi cok cok artmis olmasi. Kimsenin Kron'u sucladigi yok. Onceki donemlerin hic birinde yasamadigimiz oranda bir calisan ayrilmasi ile karsi karsiyayiz. Cografya kaderdir derler ya, maalesef, ulkenin ekonomik yonetiminin basarisizliklarini hepimiz cekiyoruz hic bir sucumuz olmadigi halde, ve ortak vergilerimizin nimetlerindense dengeli faydalanamiyoruz.

Guzel bir nokta olaraksa, faaliyet raporunda gecen,

"özellikle 2022 yılı 2. yarısında yeni ürünlerin de devreye girmesi ile beraber finansal performansın artması beklenmektedir"

ifadesi. Burada tahmin ediyorum, yeni urun diye bu Marta AAA modifiye POS cihazi yazilimini kastediyorlar (aslinda yeni urunler diyor). Eger oyleyse, bunu yeni urun olarak goruyorlar demektir. Yine eger oyleyse, her ne kadar toplantida bir tahminde bulunmamis olsalar da, en azindan, 3. ve 4. ceyrekte pozitif etki beklemekteler demektir.

Kotu niyetli yatirimcilar, haber gonderseniz de kullanir, gondermeseniz de. Ama 15 ay habersiz kalmak da, hak verilsin ki, 5 yillik bir yatirimcinin hak ettigi bir sey degil. Beni spek nasil etkilesin, sen gonder haberi. Al-sat cilari ben zaten yatirimci olarak gormuyorum. Burada ac parantez, kimseye soylemedigim bir sey soyleyeyim: Haber gondermeyerek o kadar caresiz birakiyorsunuz ki, ben, artik, linkedin'de hangi calisan neyi like etmis, bunlari incelemeye kadar dustum yani, onlardan bir cikarim yapmaya calisiyoruz.

Satin alma ve birlesme calismalarinin devam ettigi meselesinde ise. Cyberark alsaydi, globalde ilk 1'e de girebilirmisiz. Guldum ben o globalde ilk 5'e girme hedefinin nasil gerceklesecegi hakkindaki fikri duyunca, istemsiz.

Bu arada, bilancoyu, genel kuruldan hemen once gondermemelerini de takdir ettim. Guzel, dusunceli bir hareket bence.

Yatirim tavsiyesi degildir.

4. Yurtdisi satislarinda dolar bazli da artis olmus (haliyle yurtici satislari dolar bazli dusmus oluyor)

Ironsphere satislari yaklasik 112 bin dolardan 164 bin dolara cikmis
    Yurtdisi satislari toplamda, yaklasik 206 bin dolardan 370 bin dolara cikmis.

Tabi senelik bilancoya gore, rakamlar kucuk oldugunda, artis oranini kiyaslamak cok dogru olmaz ama yine de pozitif seyleri bulmaya calisiyorum

Bu arada F/K'miz 14.3'e dusmus. Sene sonunda 17'e dusmustu. Yazilim sirketlerinde 30-40-50 li F/K'lar cok anormal olmuyor. Biz 10'lu F/K'lari hisse degeri 9'lara dustugunde gormustuk.

Yatirim tavsiyesi degildir

5. Bu yıl 'dijivasyon' dönemi başlıyor
    Salgınla birlikte hız kazanan dijital dönüşüm çalışmalarına yönelik teknolojilerin, 2022'de etkisini artırması bekleniyor. Dijital dönüşüm süreci bir adım ileriye taşınarak, artık dijital ve inovasyonun birleştiği döneme yani ‘dijivasyon’ sürecine geçiyor.

https://www.dunya.com/sektorler/tekn...-haberi-656343

6. Hayırlı olsun bu paylar neden alindi ne bekleniyor ilginç. Kisa vade de aciklama haber gelmezse yeni girenleri uzerler ama uzun vade ilginc olaylara gebe bir haber bence. Sahol haberi de olumlu sektor için.

7. Sayin Valentine, Cin ZTE baglantisindan dolayi NETAS ortakliginin ABD satislarini etkiledigini dusunuyordu. Onu bilemem ama NETAS kendine faydali olmayann hantal, taseron bir sirket benim gozumde. Ve devamli olarak, NETAS'in simdiye kadar yaptigi en karli ve akillica is, KRONT paylarini almasiydi diyordum. Simdi, onu da elden cikarmis.

Yeni ortak, Zeynep YENEL ONURSAL ile Lutfi Bey arasinda acaba bir akrabalik var midir.

Her neyse.. Hepimize hayirli olsun.

8. Şirketimizin hisselerinin 10%'unu teşkil eden itibari değeri 1 TL olan 1.426.852 adet A grubu hisseye sahip Netaş Telekomünikasyon A.Ş. ile Zeynep Yenel Onursal arasında söz konusu hisselerin tamamının satışına ilişkin olarak 29 Nisan 2022 tarihinde "pay alım satım" sözleşmesi imzalandığı Şirketimize taraflarca bildirilmiştir. Sözleşme uyarınca ilgili hisselerin toplam satış bedeli 52.080.098 TL, hisse başına satış bedeli ise 36,5 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili pay devir işlemleri de 29 Nisan 2022 (bugün) tarihinde tamamlanmıştır ve Zeynep YENEL ONURSAL, Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.'nin sermayesinin %10'una karşılık gelen A grubu hisselerin tamamının sahibi olmuştur.SPK'nın II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği uyarınca, hisse devir işlemi sonucunda, Ortaklığın yönetim kontrolünde değişiklik olmadığından, Zorunlu Pay Alım yükümlülüğü doğmamıştır.

Söz konusu pay satın alım süreci ile ilgili açıklama II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında şirketimizin ve ortaklarımızın meşru çıkarlarının zarar görmemesi adına Yönetim Kurulumuzun 13 Nisan 2022 tarihli toplantısında aldığı karar ile ertelenmiştir. Erteleme sebebinin ortadan kalkması nedeniyle işbu açıklama yapılmıştır.

Hissedarlarımız ve Kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1025453

Sayfa 477/914 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •