Sayfa 500/914 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. 10 kusur sene once sirketi iflasin esigine getiren odenmemis 20 milyon liralik supheli Iran alacaklarini artik bilancodan cikarmislar. Bundan dolayi varliklarda azalma olmus.

Pakistan'daki su ana kadar hic calismamis ofisi kapatmislar.

Faaliyet raporunda, Zeynep'in sirketi almasina girizgah olarak, kuresel hedeflere dogru hizli hareket edebilme ve rekabet gucunu artirma hedefinden bahsedilmesini ben cok anlamli buluyorum.

Sirketin satislari bekledigimiz gibi artmiyor, sirket de bunun daha cok farkinda ve belli ki sorunu cozmeye yonelik adimlar atmaya calisiyorlar.

Basarili olabilir de olmayabilir de. Yeni ortaklik ve/ya satin almalar konusunda benim neredeyse hic suphem yok. Netas'in aradan cikarilmasi, supheli alacaklarin bilancodan cikarilmasi, calismayan ofisin varliklardan cikarilmasi, bana hep bu yonde atilmis adimlar gibi gorunuyor. Elbette yaniliyor da olabilirim. Sirketin guzel yere gelecegine inanan, bekler. Inanmayan, ya da gecici olarak baska kagitlarda olanlar da, burada, burasi artik etkisiz kaliyor, gece gunduz twitter'da sirketi kotuleyerek kendisi alincaya kadar dusuk kalmasini saglamaya calisabilir. Halbuki bilse ki, ne ucarken pohpohlayanlardan dolayi hisse yukselir ne de birilerinin elestirilerinden dolayi hisse baski altinda kalmaya devam eder. Bu kotulemeler, sadece sahibinin ne kadar igrenc bir yapida oldugunu gosterir. Zaten dolar bazinda beste birine inmis, yuzde 80 kaybetmis kisilerle boyle acimasizca ve haz duyarak hasta ruhlu varkliklardan baska kim ugrasir.

Yatirim tavsiyesi degildir

2.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    wallix yıllık satışlar 23 milyon euro piyasa değeri 90 milyon euro.

bunlar daha yıllık 10 milyon dolar satış bile yapamıyorlar..

wallix aynı sektör oyle kıyaslarsak buraları bile pahalı. Wallix ile kıyaslarsak satış ve çarpan olarak hisseyi buralar bile pahalı

.Gerçekcer acıdır.

https://finance.yahoo.com/quote/ALLI...als?p=ALLIX.PA

Not : kimse yazıma bi şey yazmasın çünkü cevap vermeyeceğim.
    Bir not daha düşeyim..

Herkes burda istediği , kendi fikrini , forum kuralları ve spk kuralları nezdinde resbestçe yazabilir..

Kimsenin tapulu malı değil burası .

Kimseler buraları sahiplenmeye kalkmasın!

ister eski isterse yeni yatırımcı olsun herkes özgürdür spk ve forum kuralları dahilinde yazılar yazmaya.

3. Kimse bir hissede yüzde yüz haklı çıkmaz bunu da krontta çok iyi gördük..

zamanında benim de beklentim yükselti ancak geldiğimiz noktada sonuç sıfır . Dolar bazlı olarak hem satışlar hem de hisse 5 senedir yerinde duruyor.

Demek ki ben de yanıldım. Ve bunu kabul ettim.

yok oyle artık masal ve hayal satmak .

1 yıl değil tam üst üstte 5 senedir satış hedeflerini gerçekleştirmeyi bir yana dolar bazlı yerinde ve hatta geriye sardı kront.

Ha bu demek değildir bundan sonra başarılı olmaz.... belki bundan sonra şirket hızlı büyür. İnanan devam eder.

Ömür geçiyor fırsat maliyeti denen bi şey var onu da ben kaçırmak istemiyorum.

4. Geliştirme hakları satın alınan bir ürün var. Halihazırda arge aşaması devam ediyor. İki çeyrektir baya para harcıyorlar buna. Bu ürünün ne olduğu hakkında bilgi alabilen var mı?

Sene başında yanılmıyorsam bu yeni ürünün bu sene için piyasaya sürüleceği söylenmişti.

5.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    10 kusur sene once sirketi iflasin esigine getiren odenmemis 20 milyon liralik supheli Iran alacaklarini artik bilancodan cikarmislar. Bundan dolayi varliklarda azalma olmus.

Pakistan'daki su ana kadar hic calismamis ofisi kapatmislar.

Faaliyet raporunda, Zeynep'in sirketi almasina girizgah olarak, kuresel hedeflere dogru hizli hareket edebilme ve rekabet gucunu artirma hedefinden bahsedilmesini ben cok anlamli buluyorum.

Sirketin satislari bekledigimiz gibi artmiyor, sirket de bunun daha cok farkinda ve belli ki sorunu cozmeye yonelik adimlar atmaya calisiyorlar.

Basarili olabilir de olmayabilir de. Yeni ortaklik ve/ya satin almalar konusunda benim neredeyse hic suphem yok. Netas'in aradan cikarilmasi, supheli alacaklarin bilancodan cikarilmasi, calismayan ofisin varliklardan cikarilmasi, bana hep bu yonde atilmis adimlar gibi gorunuyor. Elbette yaniliyor da olabilirim. Sirketin guzel yere gelecegine inanan, bekler. Inanmayan, ya da gecici olarak baska kagitlarda olanlar da, burada, burasi artik etkisiz kaliyor, gece gunduz twitter'da sirketi kotuleyerek kendisi alincaya kadar dusuk kalmasini saglamaya calisabilir. Halbuki bilse ki, ne ucarken pohpohlayanlardan dolayi hisse yukselir ne de birilerinin elestirilerinden dolayi hisse baski altinda kalmaya devam eder. Bu kotulemeler, sadece sahibinin ne kadar igrenc bir yapida oldugunu gosterir. Zaten dolar bazinda beste birine inmis, yuzde 80 kaybetmis kisilerle boyle acimasizca ve haz duyarak hasta ruhlu varkliklardan baska kim ugrasir.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Bilanço temizliğine birikmiş vergi giderinin de bu çeyreğe yansıtılmasını ekleyebiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Geliştirme hakları satın alınan bir ürün var. Halihazırda arge aşaması devam ediyor. İki çeyrektir baya para harcıyorlar buna. Bu ürünün ne olduğu hakkında bilgi alabilen var mı?

Sene başında yanılmıyorsam bu yeni ürünün bu sene için piyasaya sürüleceği söylenmişti.
    Bunu isitmemistim. Siz nereden duydunuz/ogrendiniz?

Yatirim tavsiyesi degildir.

7. Yüzbinlerce yatırımcısı olan ( genel kurulda Erdemoğlu açıklamıştı yatırımcı sayısı 100 bin kişi demişti ) sasa ve hekts, son 5 senede 60-70 kat yükseldiler, son 2 senede 15-20 kat yükseldiler, son 1 senede ise 4 kat yükseldiler . İnanılmaz ! işte fırsat maliyeti budur .

8.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bunu isitmemistim. Siz nereden duydunuz/ogrendiniz?

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Hem nakit akış tablosunda hem de maddi olmayan duran varlıkların dipnotunda verilmiş. Sene başında Ümit Bey'in röportajında da yanılmıyorsam bahsediliyordu. Neyle ilgili olduğu konusunda ise bir detay yok. Ama üzerine para harcanmaya devam ediliyor.

Sayfa 500/914 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •