Sayfa 501/914 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Hem nakit akış tablosunda hem de maddi olmayan duran varlıkların dipnotunda verilmiş. Sene başında Ümit Bey'in röportajında da yanılmıyorsam bahsediliyordu. Neyle ilgili olduğu konusunda ise bir detay yok. Ama üzerine para harcanmaya devam ediliyor.
    9 milyonluk "Diger Maddi Olmayan Varliklar" maddesinden mi cikarim yaptiniz?

Aslinda, sirket, butcesi nispetinde, bu tur alimlar devamli yapiyor. Bu sene daha fazla olmus. 100 kusur muhendisin calismasi onemli elbet ama yeni, orijinal fikirler icin tum dunyadan firsatlari kollamak hiz acisindan onemli.

Yatirim tavsiyesi degildir.

2. Mâli yapısı dengeli.

Sermayesi küçük, tahtası sığ. Dolayısıyla, hareket kabiliyeti yüksek.

Kârlılık oranları sektörüne göre fena değil. Daha da iyi olacak!

Ama ben, TEMEL tarafı ile değil, TEKNİK tarafı ile ilgileniyorum.

Detayları grafiktedir!

#KRONT

https://twitter.com/Dr_Arslan_SMMM/s...32272635789312

1 saat önce teknikçi biri grafik paylaşmış twitterda ... mal toplama bölgesi de yazmış 41-34 arası diye..

ve de 500 kişi beğenmiş şu ana kadar twiti

yarın bu 500 kişi hisseyi alırsa ve de sen yarın veya kısa vadede bu kağıdı yukarı sürersen eski yatırımcına , araştıran sabırla bekleyen şirkete inanan yıllarca bekleyen eski yatırımcına haksızlık etmiş olmuyormusun? bunun neresi yatırımcılık ?

eski yatırımcını mahvettin spek Bey..

eski yatırımcına eziyet vermekten başka bi şey yapmaadın son 5 senedir.

tek bildiğin traderlara, kısa vadecilere para kazandırmak oldu yıllarca. Yazıklar olsun senin böyle yatırımcılık anlayışına!!

bu 500 kişiye ve kısa vadecilere traderlara alım fırsatı vermeden yukarı sürersen bir nebzi eski yatırımcılarından , senelerce sabırla bekleyen yatırımcılarından ( hem de son 2 senede enflasyon ve her şeyin 3-4 katı arttığı bir dönemde , hisseye inancını kaybetmeden bekleyen eski yatırımcılarınla bir nebze barışmış olursun spek Bey.

Hisseyi yukarı sürecekcen de, bu 500 kişiye ve de traderlara kısa vadecilere, alım fırsatı vermeden sürmen gerekli spek Bey .
    Son düzenleme : lionnes; 09-08-2022 saat: 00:56.

3. yine aynı hareketler.... +6 dan yine aşağı saldı +3.. yazık!!

4. Sosyal medyaya dikkat etmek lazim atlayanlari dokmek icinde bir sure gerekebilir...

5.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Sosyal medyaya dikkat etmek lazim atlayanlari dokmek icinde bir sure gerekebilir...
    Bisi olmaz. Iki sene icinde simdiye kadar 7-8 defa duseni kirdi, duseni kirarken, twitter ustadlari onceden haber verdi, bak demedim mi demek icin, teknige bakacan, gerisi fasa fiso demek icin. Bunlarin hepsinde de geri dondu. Hatta bazilarinda geri donup onay da aldi. (gerci teknikci olmaya gerek yok-ben bile goruyorum)

10. kez duseni kirdiginda, yine butun ustadlar, bak demedim mi deyip bilgiclik taslayacaklar.

Yatirim tavsiyesi degildir

6. Bu ara sosyal medyadan tetiklenen hisselerde bir hareketlenme oluyor ve sonra ah vah diyenler çoğalıyor. Hissenin dinamiklerini gecmisini bilmeden cokta atlamamak gerek diye düşünüyorum. O yuzden yazdim Sn Ustam. ben hala tekrar alim yapacağım zamani bekliyorum İnsallah kacirmayiz bende dogal olarak pozisyonuma gore ve hisse gecmisine gore konuşuyorum.
     Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bisi olmaz. Iki sene icinde simdiye kadar 7-8 defa duseni kirdi, duseni kirarken, twitter ustadlari onceden haber verdi, bak demedim mi demek icin, teknige bakacan, gerisi fasa fiso demek icin. Bunlarin hepsinde de geri dondu. Hatta bazilarinda geri donup onay da aldi. (gerci teknikci olmaya gerek yok-ben bile goruyorum)

10. kez duseni kirdiginda, yine butun ustadlar, bak demedim mi deyip bilgiclik taslayacaklar.

7.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    9 milyonluk "Diger Maddi Olmayan Varliklar" maddesinden mi cikarim yaptiniz?

Aslinda, sirket, butcesi nispetinde, bu tur alimlar devamli yapiyor. Bu sene daha fazla olmus. 100 kusur muhendisin calismasi onemli elbet ama yeni, orijinal fikirler icin tum dunyadan firsatlari kollamak hiz acisindan onemli.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Evet. 14 No'lu dipnotta satın alım yoluyla elde edilen varlıklar olarak verilmiş ve üzerinde de geliştirme giderleri var. Böyle bir şey Kront finansallarında hiç hatırlamıyorum. Maddi olmayan duran varlıkların konsolidasyon esasları aşağıdaki gibi verilmiş:

İşletme içi yaratılan maddi olmayan duran varlıklar-araştırma ve geliştirme giderleri
    Araştırma giderleri, oluştuğu dönem içerisinde kâr veya zarar tablosuna kaydedilir. Geliştirme faaliyetleri
    (ya da Topluluk içi bir projenin gelişim aşaması) sonucu ortaya çıkan işletme içi yaratılan maddi olmayan
    duran varlıklar yalnızca aşağıda belirtilen şartların tamamı karşılandığında kayda alınırlar:
    • maddi olmayan duran varlığın kullanıma hazır ya da satılmaya hazır hale getirilebilmesi için
    tamamlanmasının teknik anlamda mümkün olması,
    • maddi olmayan duran varlığı tamamlama, kullanma veya satma niyetinin olması,
    • maddi olmayan duran varlığın kullanılabilir veya satılabilir olması,
    • varlığın ne şekilde ileriye dönük olası bir ekonomik fayda sağlayacağının belli olması,
    • maddi olmayan duran varlığın gelişimini tamamlamak, söz konusu varlığı kullanmak ya da satmak için
    uygun teknik, finansal ve başka kaynakların olması ve
    • varlığın geliştirme maliyetinin, geliştirme sürecinde güvenilir bir şekilde ölçülebilir olması.

Maddi olmayan duran varlık sınıflandırma kriterlerine göre bunun yeni bir ürün olması lazım.

8. Simdi baktim. Onceki senelerde de satin alma ve gelistirme masraflari var. Bu sene satin alma olmamis gorunuyor, dediginiz gibi gecen sene 6.4 milyonluk bir maddi olmayan varlik edinimi olmus, bunun 3 milyonu son ceyrekte yapilmis. Alinip peyderpey mi odeme oluyor, yoksa ufak ufak farkli yazilimlar mi aliniyor bilemiyorum artik ama onceki senelerde de var.

Sayfa 501/914 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •