Sayfa 535/914 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    sanırım perakende müşterisi yeni gelmiş, bu yeni bir sektör ilk kez bu sektöre satış yapmışız, yelpaze genişliyor sanırım benim sandığımdan daha hızlı bir kartopuna dönüşecek nurtopu gibi bir bebek şirketimiz var son 1 aydaki gelişmeler başdöndürücü.
    Ayrıca hatırladığım kadarıyla İngiltere'ye yapılan ilk satış.

2.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    1 Yeni müşteri eklenmiş, ama hangisi en son çözemedim?
    Ingiltere'den perakende sektorunden buyuk bir musteri.

Ilk baslarda genis olcekte uygulayip uygulamama konusunda kararsizdik demisler.

Negatif yonlerden de bahsetmisler ama toplamda 5 puani vermisler.

Son zamanlardaki Gartner yorumlarinin tamami Gartner daveti ile gerceklesmis. Onceki zamanlarda, hareketlerden once ya da bilancodan once, Kron ricada bulunuyordu. Bu acidan biraz fark var.

Yatirimci iliskilerinin yanitini ben de sevmedim. Tamam mailde yazilanlarin bir coguna cevap verilemeyebilir ama hicbirine cevap verilmemesi. Eger yatirimci iliskileri, hic bir sekilde bilgi veremeyecekse, eger her zaman her sey ancak kamuya bildirilenler kadar ise, yatirimci iliskilerine ne gerek var. Ben, yazdiginiz mailde cevap verilebilecek sorular olduguna inaniyorum. Cevap verilemeyecek uc-bes seyden dolayi toptan cevap vermeyi reddetmek nedir.

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Anlaşma kapsamı nedir?

Bu anlaşma, tüm kamu kurum ve kuruluşları mı, halihazırda Havelsan'ın siber güvenliğini sağladığı kurum ve kuruluşlarını mı yoksa müteakip dönemde yapılacak uygulamaları mı kapsıyor?
    Saygılarımla.
    "Siber güvenlik yazılım üreticisi Kron ile iş birliğine giden Havelsan, başta savunma sanayisi olmak üzere kamu kurumlarında üstlendiği siber güvenlik projelerinde ihtiyaç doğrultusunda Kron’un ürünlerini kullanmaya başlayacak."

Benim anladigim su: Havelsan bir kurumda siber guvenlik projesi ustlendiginde, eger PAM ihtiyaci olursa, baska urunleri degil, PAM'i kullanacak. Bu elbette yeni anlasmalari kapsiyor. Ancak eski anlasmalar da yenilenirse, yine PAM kullanilacak.

Benim anladigimdir, yanlis olabilir.

Bu arada, bu tum kamu kuruluslari icin degil, HAVELSAN'in iliskide oldugu kamu kuruluslarini kapsiyor.

4. Eger tahmin ettigim gibi TSK 'da kullanilanilacaksa baska bir boyuta atlatabilir.
     Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    "Siber güvenlik yazılım üreticisi Kron ile iş birliğine giden Havelsan, başta savunma sanayisi olmak üzere kamu kurumlarında üstlendiği siber güvenlik projelerinde ihtiyaç doğrultusunda Kronâ��un ürünlerini kullanmaya başlayacak."

Benim anladigim su: Havelsan bir kurumda siber guvenlik projesi ustlendiginde, eger PAM ihtiyaci olursa, baska urunleri degil, PAM'i kullanacak. Bu elbette yeni anlasmalari kapsiyor. Ancak eski anlasmalar da yenilenirse, yine PAM kullanilacak.

Benim anladigimdir, yanlis olabilir.

Bu arada, bu tum kamu kuruluslari icin degil, HAVELSAN'in iliskide oldugu kamu kuruluslarini kapsiyor.

5. Eskiden bir gtt örneği var diye tüm yatırımcıların algısında hep olumsuza yatkınlık var spek te bunu kullanıyor.
    Bir de olumlu yanından bakalım ilk finans müşterisinden sonra aynı ürün kaç finans kuruluşuna daha sağlandı 2 yıl içinde?
    Şimdi perakende sektöründen de peşpeşe yeni iş ilişkileri gelir mi ki bu İngiltere işinin kapı dahi gelmedi de neyse sorun değil.
    benim bildiğim tüm bankalar neredeyse cyberark kullanıyor deniz bank tüm kurumlarında petrol istasyonlarında ise bir tek bildiğim single connect kullanan petrol ofisi vardı sözleşme yenilendimi geçtiğimiz yıl bilmiyorum yenilendi ise onun da kapı yok yani şu gelişmelerden istediğimiz kadar olumsuz bakan insan olalım olumsuz bakmak imkansız kartopu geliyor...

6. Pazarda neredeyse yokuz yani iç pazarda (lütfen kıyaslama mantığımı anlamaya çalışın yok derken pazar bizim biz toplam cironun yüzde kaçını alıyoruz ona bakalım büyük cirolar bizde değil) içerde yerli ürün teşvikleri hatta regülasyonları geliyor ayrıca dış pazarda atağa geçmişiz dip dalga gibiyiz diye düşünüyorum.

Asıl en önemlisi tüm dünyada ciddi regülasyonlar peşpeşe sıralanıyor ve bu devasa işler için bizim fabrika kurmamıza gerek yok kapasite sınırlamamız yok.

Hatırlayan varmıdır bilmem e defter regülasyonları vardı logo 4 liradan soluksuz 60 liralara gitmişti ki bence bu iş ondan çok daha farklı neyse herkesin hayal dünyası farklı kalın sağlıcakla.

7.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    Eskiden bir gtt örneği var diye tüm yatırımcıların algısında hep olumsuza yatkınlık var spek te bunu kullanıyor.
    Bir de olumlu yanından bakalım ilk finans müşterisinden sonra aynı ürün kaç finans kuruluşuna daha sağlandı 2 yıl içinde?
    Şimdi perakende sektöründen de peşpeşe yeni iş ilişkileri gelir mi ki bu İngiltere işinin kapı dahi gelmedi de neyse sorun değil.
    benim bildiğim tüm bankalar neredeyse cyberark kullanıyor deniz bank tüm kurumlarında petrol istasyonlarında ise bir tek bildiğim single connect kullanan petrol ofisi vardı sözleşme yenilendimi geçtiğimiz yıl bilmiyorum yenilendi ise onun da kapı yok yani şu gelişmelerden istediğimiz kadar olumsuz bakan insan olalım olumsuz bakmak imkansız kartopu geliyor...
    Malesef yalnız GTT değil Sn.tabu. Yukarıda sıraladım. Aklıma gelmeyenler de vardır. Sizin de belirttiğiniz gibi KAP yok, detay yok, bilgi yok. Yıllardır böyle. Çok büyük satışlar, çok büyük gelişmeler diye değerlendirdiğimiz birçok hususun arkası gelmedi yıllar içinde.
    O yüzden temkinli yaklaşıyor yatırımcılar bu tip haberlere. Yatırımcı ilişkilerine sorup, kıyı köşe bilgi edinmeye çalışıyoruz. Ancak, verilen yanıtlar soruları geçiştirme üzerine. O yüzden, belki bir-ikisine yanıt alır da yorumlamasını yaparız diye detaylı sordum soruları. Bu defa da toptan geçiştirmişler.

Kron'la ilgili bugüne dek edindiğim tecrübeler neticesinde şunu söyleyebilirim ki Kron yönetimini başarılı bulmuyorum. Burada başka hisse ismi söylemek uygun değil ama başka hisselerin yöneticileri olsa, bulunduğu sektörün önemi ve sektörde ilk olması sebepleriyle şu an küresel boyutta devasa bir şirket haline gelip, hisse fiyatı da 1.000 TL olabilirdi bence. Ama biz ortada hiçbir şey yokken 10 dolardan 2 dolara düşüşü yaşadık malesef. Benim yorumum tabi. Borsada doğru hisseyi seçmek kadar doğru zamanda yatırım yapmak da önemli. 3'ten 20'ye çıkarken hissedeyseniz çok olumlu bakarsınız hisseye, hisse ve emtiaların uçtuğu bir ortamda 79'dan 32'ye düşüşü yaşarsanız olumsuz bakarsınız. Ben bu hissede iksini de yaşamış oldupum için nötrüm. Ama belirttiğim gibi, bulunduğu sektör sebebiyle hala büyük bir potansiyel görüyorum. Umarım kısa sürede gerçekleşir.

8.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Malesef yalnız GTT değil Sn.tabu. Yukarıda sıraladım. Aklıma gelmeyenler de vardır. Sizin de belirttiğiniz gibi KAP yok, detay yok, bilgi yok. Yıllardır böyle. Çok büyük satışlar, çok büyük gelişmeler diye değerlendirdiğimiz birçok hususun arkası gelmedi yıllar içinde.
    O yüzden temkinli yaklaşıyor yatırımcılar bu tip haberlere. Yatırımcı ilişkilerine sorup, kıyı köşe bilgi edinmeye çalışıyoruz. Ancak, verilen yanıtlar soruları geçiştirme üzerine. O yüzden, belki bir-ikisine yanıt alır da yorumlamasını yaparız diye detaylı sordum soruları. Bu defa da toptan geçiştirmişler.

Kron'la ilgili bugüne dek edindiğim tecrübeler neticesinde şunu söyleyebilirim ki Kron yönetimini başarılı bulmuyorum. Burada başka hisse ismi söylemek uygun değil ama başka hisselerin yöneticileri olsa, bulunduğu sektörün önemi ve sektörde ilk olması sebepleriyle şu an küresel boyutta devasa bir şirket haline gelip, hisse fiyatı da 1.000 TL olabilirdi bence. Ama biz ortada hiçbir şey yokken 10 dolardan 2 dolara düşüşü yaşadık malesef. Benim yorumum tabi. Borsada doğru hisseyi seçmek kadar doğru zamanda yatırım yapmak da önemli. 3'ten 20'ye çıkarken hissedeyseniz çok olumlu bakarsınız hisseye, hisse ve emtiaların uçtuğu bir ortamda 79'dan 32'ye düşüşü yaşarsanız olumsuz bakarsınız. Ben bu hissede iksini de yaşamış oldupum için nötrüm. Ama belirttiğim gibi, bulunduğu sektör sebebiyle hala büyük bir potansiyel görüyorum. Umarım kısa sürede gerçekleşir.
    sn.Forza korfez. Yazdıklarınız benim için çok büyük bir indikatör çok teşekkür ederim büyük resme bakınca nerede olduğumuzu görüyorum sayenizde.

Sayfa 535/914 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •