Sayfa 550/914 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    Sayın tabu; Aslında çok haklısınız. İnsanlar al-sat yapmanın teknik analiz sonucu yapıldığı kanısındalar. Bunu bilinçli yapanlar bile al - sat İle para kazanılmadığını ifade ederler. Ama ne var ki insan pisikolojisi bu trade işinden de vazgeçemezler. İşin doğrusu değer yatırımcısı olmaktır. İyi bir temel analiz üzerine teknik analiz ile uygun alım yeri belirlenip uzun vade hedefine ulaşınca eğer teknik sat verirse satmaktır. Şahsen krontu 2 liralardan beri ,izmit pistonu 15 liradan 250 liraya, berayı 1 liradan 10 lira civarında (zorunlu olarak bırakmak zorunda kalmıştım 34 e kadar gitti)kadar taşımış biri olarak tekniği doğru kullanabilirsek sıkıntı olmuyor.
    Saygılar….

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Sn. Umut her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler ya işte yoğurdu yiyebilmek önemli gerisi lafı güzaf, yol doğru ise devam Amerikalıların dediği gibi çalışan makinayı tamir etmeye çalışma siz teknik ile yoğurdu yiyebiliyorsunuz bende tekniksiz aynen devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Turkland isimli kucuk yabanci menseli bir banka, Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi (Kron Singleconnect) sistemlerinin kurulumu ve yönetiminde en az 3 yıl ileri seviye tecrubeli eleman ariyor.

https://www.linkedin.com/jobs/view/3...earch_srp_jobs

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Sn Usta, yorumlarinizi ilgiyle takip eden ve samimiyetinize, bilginize ve analitik zekaniza guvenen biri olarak hissenin son zamanlardaki hareketleri ile ilgili sizden yorum alabilirmiyim mumkunse?

3.  Alıntı Originally Posted by Garavelusta Yazıyı Oku
    Sn Usta, yorumlarinizi ilgiyle takip eden ve samimiyetinize, bilginize ve analitik zekaniza guvenen biri olarak hissenin son zamanlardaki hareketleri ile ilgili sizden yorum alabilirmiyim mumkunse?
    Samimi olsak da, yazdiklarimi inanilmaz eksik bilgiyle cikarim yapmaya calisan biri gozuyle okumanizi ve degerlendirmenizi ona gore yapmanizi tavsiye ederim.

Ben su anki hareketlerin spekulatif olmadigini dusunuyorum. Spekulasyonun, 35-40 TL araliginda (2 dolar seviyesinde), baski ve bezdirme seklinde, 2 yil haber gonderilmemesi, olum sessizliginde kalinarak korku salinmasi seklinde yapildigini, ve bunun adet haline geldigini dusunuyorum. 2 sene boyunca hic haber gelmeyip simdi en ufak haberlerin bile dusmesini sevmiyorum, yakistiramiyorum, etik bulmuyorum, temkinli olunmasi gerektigini dusunuyorum.

Sahsim adina, bilancoya kadar yazmak istemiyordum. Cunku ne kadar guzel haberler dusse de sonucta satisa ne buyuklukte donustukleri onemli. Biz devasa GTT satisindan devede kulak kadar satis geliri elde ettigimizi hesapladigimizda boyle bir soku yasamistik 5 sene once. Bilanconun gelecek hafta gelmesini bekliyorum.

Bizim 2021 sene sonu satislarimiz, tam dolarin ucusa geldigi doneme denk gelmisti. Ben bunun sok altina giren o anki piyasada satislarimizi etkiledigini dusunmustum. Simdi, piyasa dolarin bu seviyesine alisti, dengeler biraz daha yerine geldi. Hemen butun hisseler, fiyatlarina dolar ayarlamasi yaptigi halde, (perakendede haftalik ayarlanabilse de) bizim satislar genelde son ceyrek oldugundan, bu ayarlama da ertelenmisti.

Bugun itibariyle hisse 4 dolari gordu. Tavan seviyesi 10-11 dolardi. Elbette o fiyat hissenin ederi degildi o zaman, acaba bir sey mi var, bir ortaklik mi olacak beklentisine girmistik.

Bugun sirketin durumunun o zamana gore somut olarak daha iyi oldugunu dusunuyorum. O zamanki sadece hisse fiyatinin sismesinden dolayi bir beklenti idi. Simdiki somut olaylarla desteklenen beklentiler:

1-) Pespese dusen satis haberleri. Sekerbank, Efes, vs.
    2-) Havelsan anlasmasi ve Siber Guvenlik Haftasi Ana Sponsoru olunmasi.
    3-) Pega Satisinin ne kadarinin bu 3. ceyrek bilancoya yansiyacagi.
    4-) Cesitli uluslararasi fuarlara katilinmasi
    5-) Lutfi Bey'in ve Umit Bey'in %65-66 yurtdisi satis hedefi.
    Bu yurtdisi satislari yurtici satislari 2'ye katlama hedefinin farkli bir sekilde ifadesi. O ifadeden kacinmislar, belli ki bir cagrisim yapmasini istememisler. 5 sene onceki hedefti bu.
    Ancak gec de olsa gerceklesmesi super olur. Cunku yurtici satislarimizin da Havelsan araciligiyla surpriz artis yapabilme ihtimali var.
    6-) Sirketin talebi olmaksizin, Gartner davetiyle yapilan sirket yorumlari. Peru'dan yapilan yorum. (Burada yatirimci iliskilerinin Hindistan'a satis olmadigini soylemesini ilginc buluyorum, en az 3 yorumda India geciyordu)
    7-) Gecen sene Kuveyturk ve Isbankasina yapilan satis. Umit Bey, bu POS cihazi yazilimlarina da uygulanabilen cihaz tanimlama, abone tanimlama ve veri maskeleme, vs gibi ozellikleri olan modulu yeni urun seklinde sunmus.
    https://kron.com.tr/_upload/pdf/kron...bt_haber_rprtj
    Lutfi Bey'in de dedigi gibi, Amerika'da bu konuda ciddi satis beklentisinin tekrarlanmasi, o sozun canli yayinda kazara soylenmedigi dusuncesini uyandiriyor.
    8-) Yine yazida gecen, urunlerimizin teknolojik olarak cok iyi olup, artik ticarilesmesi uzerine yogunlasilacagi.
    9-) Sanirim urun ticarilesmesi uzerine de bazi tesvik calismalari vardi.
    10-) Kasim ayinda gerceklesecek olaganustu toplanti. Her ne kadar isim uzerine bir toplanti olsa da, sonucta yoneticilerin bir araya gelip daha derinlemesine karar alabilme ihtimali.
    11-) Bu sene bitmeden, Avrupa'da en az 1 ofis acilabilme ihtimali.
    12-) Bir ortakligin Zeynep Hanim alimi ile daha hizli gerceklesebilme ihtimali. Avrupa ofisinin, kucuk bir sirket ortakligi ile gerceklesebilme ihtimali.

Yazilimda eger urun tutarsa sirket cok ciddi sekilde buyuyebiliyor. 5 sene boyunca bu beklenti ile sirkete ortak olduk ve 5 sene boyunca bu hayallerimiz gerceklesmedi, bilakis cok kez korkuya ve hayal kirikliklarina dusurulduk, psikolojilerimizle oynandi.

Insallah hissenin bu seferki ziplamasi, satis rakamlari ile desteklenir ve dip noktamiz degisir. Nitekim bu dip nokta bezdirme islemlerini farkli yillarda yenileyeceklerini dusunuyorum. 10 dolardan alindiginda, bu sefer 4 dolarda beklesek, benim canim o kadar acimaz ama 10 dolardan alan travmalar yasayacaktir.

Umarim faydali olabilmisimdir ve umarim kimseyi yanlis yonlendirmemisimdir. Lutfen kendi tecrubelerinizle, farkli bilgileri birlestirip disinizden tirnaginizdan biriktirdiklerinizle ona gore yatirim yapiniz.

Yatirim tavsiyesi degildir

4.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Samimi olsak da, yazdiklarimi inanilmaz eksik bilgiyle cikarim yapmaya calisan biri gozuyle okumanizi ve degerlendirmenizi ona gore yapmanizi tavsiye ederim.

Ben su anki hareketlerin spekulatif olmadigini dusunuyorum. Spekulasyonun, 35-40 TL araliginda (2 dolar seviyesinde), baski ve bezdirme seklinde, 2 yil haber gonderilmemesi, olum sessizliginde kalinarak korku salinmasi seklinde yapildigini, ve bunun adet haline geldigini dusunuyorum. 2 sene boyunca hic haber gelmeyip simdi en ufak haberlerin bile dusmesini sevmiyorum, yakistiramiyorum, etik bulmuyorum, temkinli olunmasi gerektigini dusunuyorum.

Sahsim adina, bilancoya kadar yazmak istemiyordum. Cunku ne kadar guzel haberler dusse de sonucta satisa ne buyuklukte donustukleri onemli. Biz devasa GTT satisindan devede kulak kadar satis geliri elde ettigimizi hesapladigimizda boyle bir soku yasamistik 5 sene once. Bilanconun gelecek hafta gelmesini bekliyorum.

Bizim 2021 sene sonu satislarimiz, tam dolarin ucusa geldigi doneme denk gelmisti. Ben bunun sok altina giren o anki piyasada satislarimizi etkiledigini dusunmustum. Simdi, piyasa dolarin bu seviyesine alisti, dengeler biraz daha yerine geldi. Hemen butun hisseler, fiyatlarina dolar ayarlamasi yaptigi halde, (perakendede haftalik ayarlanabilse de) bizim satislar genelde son ceyrek oldugundan, bu ayarlama da ertelenmisti.

Bugun itibariyle hisse 4 dolari gordu. Tavan seviyesi 10-11 dolardi. Elbette o fiyat hissenin ederi degildi o zaman, acaba bir sey mi var, bir ortaklik mi olacak beklentisine girmistik.

Bugun sirketin durumunun o zamana gore somut olarak daha iyi oldugunu dusunuyorum. O zamanki sadece hisse fiyatinin sismesinden dolayi bir beklenti idi. Simdiki somut olaylarla desteklenen beklentiler:

1-) Pespese dusen satis haberleri. Sekerbank, Efes, vs.
    2-) Havelsan anlasmasi ve Siber Guvenlik Haftasi Ana Sponsoru olunmasi.
    3-) Pega Satisinin ne kadarinin bu 3. ceyrek bilancoya yansiyacagi.
    4-) Cesitli uluslararasi fuarlara katilinmasi
    5-) Lutfi Bey'in ve Umit Bey'in %65-66 yurtdisi satis hedefi.
    Bu yurtdisi satislari yurtici satislari 2'ye katlama hedefinin farkli bir sekilde ifadesi. O ifadeden kacinmislar, belli ki bir cagrisim yapmasini istememisler. 5 sene onceki hedefti bu.
    Ancak gec de olsa gerceklesmesi super olur. Cunku yurtici satislarimizin da Havelsan araciligiyla surpriz artis yapabilme ihtimali var.
    6-) Sirketin talebi olmaksizin, Gartner davetiyle yapilan sirket yorumlari. Peru'dan yapilan yorum. (Burada yatirimci iliskilerinin Hindistan'a satis olmadigini soylemesini ilginc buluyorum, en az 3 yorumda India geciyordu)
    7-) Gecen sene Kuveyturk ve Isbankasina yapilan satis. Umit Bey, bu POS cihazi yazilimlarina da uygulanabilen cihaz tanimlama, abone tanimlama ve veri maskeleme, vs gibi ozellikleri olan modulu yeni urun seklinde sunmus.
    https://kron.com.tr/_upload/pdf/kron...bt_haber_rprtj
    Lutfi Bey'in de dedigi gibi, Amerika'da bu konuda ciddi satis beklentisinin tekrarlanmasi, o sozun canli yayinda kazara soylenmedigi dusuncesini uyandiriyor.
    8-) Yine yazida gecen, urunlerimizin teknolojik olarak cok iyi olup, artik ticarilesmesi uzerine yogunlasilacagi.
    9-) Sanirim urun ticarilesmesi uzerine de bazi tesvik calismalari vardi.
    10-) Kasim ayinda gerceklesecek olaganustu toplanti. Her ne kadar isim uzerine bir toplanti olsa da, sonucta yoneticilerin bir araya gelip daha derinlemesine karar alabilme ihtimali.
    11-) Bu sene bitmeden, Avrupa'da en az 1 ofis acilabilme ihtimali.
    12-) Bir ortakligin Zeynep Hanim alimi ile daha hizli gerceklesebilme ihtimali. Avrupa ofisinin, kucuk bir sirket ortakligi ile gerceklesebilme ihtimali.

Yazilimda eger urun tutarsa sirket cok ciddi sekilde buyuyebiliyor. 5 sene boyunca bu beklenti ile sirkete ortak olduk ve 5 sene boyunca bu hayallerimiz gerceklesmedi, bilakis cok kez korkuya ve hayal kirikliklarina dusurulduk, psikolojilerimizle oynandi.

Insallah hissenin bu seferki ziplamasi, satis rakamlari ile desteklenir ve dip noktamiz degisir. Nitekim bu dip nokta bezdirme islemlerini farkli yillarda yenileyeceklerini dusunuyorum. 10 dolardan alindiginda, bu sefer 4 dolarda beklesek, benim canim o kadar acimaz ama 10 dolardan alan travmalar yasayacaktir.

Umarim faydali olabilmisimdir ve umarim kimseyi yanlis yonlendirmemisimdir. Lutfen kendi tecrubelerinizle, farkli bilgileri birlestirip disinizden tirnaginizdan biriktirdiklerinizle ona gore yatirim yapiniz.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler Sn Usta

5. Cok doğru tespitler teşekkürler

6. Algı eğrisinin neresindeyiz diye düşünüyorum şu an henüz çok başlardayız, fiyat mevcut fiyatın başına bir rakam daha eklenince algı eğrisi tersine dönmeye henüz hala başlamamış olur çünkü kafalarda hep acaba vardır, yine düşüp yıllarca bekletecek mi derken hop baştaki rakam bir kademe daha yukarı çıktığı zaman ve oralarda kalıcılık sağlandığı üzerine yeni iş ilişkileri gelmeye devam ettiği zaman algı eğrisi normalleşmeye başlar sonra başarılar devam ederken aracı kurumlar rapor yazmaya başlar daha bir kurumsaldır firma, fiyat da durmaksızın geleceği fiyatlamaya devam etmektedir işte o zaman algı bambaşka işlemeye başlar ve fiyatlama çok farklı işlemeye başlar ama fiyat çok mu derseniz ben o zaman dahi asıl bekleme zamanı derim çünkü firma boyut değiştirdikçe çok hızlı büyüme sıçrama döngüsüne girecektir diye düşünmekteyim.
    Özetle eczaneye gittiğinizde yazılan ilaç olmadığında eczacı muadil önerisinde bulunur şimdi bist eczanesinde bu hissenin muadili yok ve olması da hiç bir açıdan mümkün değil.

7. Yeni bir yorum daha var gartner da...

8.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    Yeni bir yorum daha var gartner da...
    Bu da India diyor. 4 mu oldu 5 mi oldu... son 10 yorumdan neredeyse yarisi India yazdi. Halbuki yatirimci iliskileri Sn. Forzakorfez'e Hindistan satisimiz yok demisti. Ilginc.

Son sirket Saglik ve Biyoteknoloji alanindan cok buyuk bir sirket.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 550/914 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •