Sayfa 587/914 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by 51TARIMDUNYAM Yazıyı Oku
    A1 Capital'i şimdilik yendim..

Bakalım gelecekte ne olacak...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. Twitter'da bazı yorumlar okuyorum. "2022 son çeyreği de bu fiyatın içinde" şeklinde. Bu hissede herşeyi mümkün görmekle birlikte epeydir aklımda olan bakkal hesabını bu sayede yapayım dedim.

Şirketin 2022 son çeyreğinde 3 aylık cirosunu TL bazında % 30 oranında artırdığını (Şu anki Dolar/TL fiyatı 2021 yıl sonu fiyatının yaklaşık % 40 üzerinde) kabul ettim.

Net kar/hasılat oranının (2021 son çeyreğinde olduğu gibi, 2022 son çeyreğinde de) 0,66 şeklinde oluştuğunu kabul ettim. Bu oran, geçen yıl ilk üç çeyrekte 0,1 olmasına rağmen son çeyrek karıyla 0,65'e kadar yükselmiş. Muhtemelen, yıllık lisans ödemelerinin çoğunlukla son çeyrekte yapılması sayesinde, son çeyrek hasılatının büyük bir kısmı direk kar olarak yazılıyor.

Buna göre, son çeyrek için 3 aylık hasılat 47,33 x 1,30 = 61,53 TL, yıllık hasılat ise 155,82 mln TL şeklinde oluşur.

Son çeyrek karı 61,53 x 0,66 = 40,61, 2022 yılsonu karı ise 74,86 mln TL olarak oluşur.

TL bazında,
    Yıllık hasılat önceki yılın 1,84,
    Yıllık kar ise önceki yılın 2,13 katına çıkmış olur.

Dolar bazında ise,
    Yıllık hasılat (şu anki USD/TL fiyatıyla) önceki yılın 1,32 katına,
    Yıllık net kar önceki yılın 1,51 katına çıkmış olur.

F/K ise (şu anki fiyata göre) 19,14'e düşer.

Bu hesaplamalar hiçbir öngörü ve bilgiye dayanmamaktadır. Sadece yukarıda belirtilen kabullerin hesaplamaya dökülmüş halidir.

Twitter'da Uğur (@druars) isimli bir kullanıcı şu paylaşımı yapmış:

''Teknoloji şirketleri karlarıyla değil, cirolarıyla ve ciro büyümeleriyle değerlenir.'' Lütfü Yenel

#kontr 2 yıl önce 35 Milyon$ değerleme ile arz oldu. Cirosu 2 yılda dolar bazlı 2 kat, Piyasa değeri ise 60 kat yükseldi..! Halka açıklık oranı da %20'den %40'a yükseldi."

Sn.Lütfi YENEL'in bu sözünü hatırlamıyorum, ancak katılıyorum.

3. Bakkal hesabi olarak dogru olabilir. Konsolide falan derken daha kompleks bir bilancoyla karsilasabiliriz. Bu teknoloji ismi vergi avantajiyla iliskilendirsek ayrica bide dovizin artisi desek kimsenin beklemedigi guzellikte bir bilanco gelebilir.

Su anki fiyat ici boş Kron ofisinin fiyati degil...

Ytd.

4. Benim de beklentim bu bilançonun üzerinde. Sadece "4. Çeyrek bilançosunun fiyatın içinde olduğu görüşüne katılmadığımı, şirketin alışılagelmiş bilanço dinamikleri üzerinden göstermeye çalıştım. Bu dinamikler değişir mi? 3. çeyrekte pozitif yönde değiştiği gibi, 4. çeyrekte negatif yönde değişebilir. Ancak, işin içinde art niyet yoksa bunun daha düşük bir ihtimal olduğunu değerlendiriyorum.

5. Benim takip edebildigim kadari ile su an cok daha aktif, belki de aggresif bir sekilde pazarlama faaliyeti ile ugrasmaktalar. Fuarlar, cok buyuk sponsorluklar, Ispanya'da B2B calismalarina katilmalar, vs. Ha bunlar hemen yansimayabilir, sonucta PoC test calismalari vakit alan seyler. Ama 2023'te donusu olacaktir diye umit ediyorum.

Lutfi Bey'in teknoloji cirosunun hisse degeri uzerine sozu oldugunu yazan arkadas saka yapmis olmali. Malum, o ifade herkesin bildigi bir ifade. Mevlana yazacakti, el surmesi olmus olmali

Yatirim tavsiyesi degildir

6. Övdükçe düşüyor , normalde sevdikçe yükselmesi lazım

ytd.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7. 30 Kasım 2022 haftaya çarşamba https://www.siberguvenlikhaftasi.com/ siber gübenlik haftasında konuşacakmış.
    15:15 - 15:30
    Lütfi YENEL
    Kron Yönetim Kurulu Başkanı
    Yerli ve Millî Ürünlerle Global Pazarlarda*Büyümek

Davetli Konuşmacı

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    30 Kasım 2022 haftaya çarşamba https://www.siberguvenlikhaftasi.com/ siber gübenlik haftasında konuşacakmış.
    15:15 - 15:30
    Lütfi YENEL
    Kron Yönetim Kurulu Başkanı
    Yerli ve Millî Ürünlerle Global Pazarlarda*Büyümek

Davetli Konuşmacı
    Azerbaycan, Pakistan, Ruanda Bilgi ve Iletisim Bakanlari da konusmacilar arasinda.

Sayfa 587/914 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •