Sayfa 661/914 ÝlkÝlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,281 - 5,288 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Sarlatana cevap yazmis olmamak icin sakaya vurmustum, ama sanirim cok becerememisim.

Kron'un oyun yazilimi satmis olma olasiligi onbinde 1 bile degil. Gizliden oyun yazilim gelistirip, oynayanlarin ve calisanlarin bile haberi olmadan hem de super bir hale getirerek super bir fiyata, yine kimsenin haberi olmadan satis yapacaksin?? Satis olacak ama bilancoda gorunmeyecek?? Para yatmasa bile alacaklar kisminda gorunmesi lazim. Diger taraftan satis olmasi icin urun lazim, urun icin muhendis. Bizim Oyun yazilimi konusunda tecrubeli tek bir muhendisimiz yok. Hal boyle iken, birisi, neden boyle bir sey ileri surer. Cok alternatif var, ama bence "hasta". Son yillarda ulkedeki hasta oraninda maalesef cok ciddi artis var.

Bedelsiz ne alaka kisminda ise biraz ciddiyet var, velev ki yazilim satmis olsun, bedelsiz ile satisin ne ilgisi olabilir. SPK cok farkli sebeplerden dolayi bekletiyor olabilir. Durum normal olmayabilir. Benim sakayla da olsa iliskilendiremedigim kisim, adamin bunu oyun yazilim satisi ile iliskilendirmesi.

Bence endiseye mahal yok. Bedelsizin onaylanmayacagina pek ihtimal vermiyorum. Hatta su bile olabilir: Belki bekletmiyordur da, Kozal'in guclu baglantilari vardir, onu one cekmislerdir. Ama ister onaylansin, ister onaylanmasin, sirkete herhangi bir etkisi yok.

Bizi olmadik/olmayacak seylerden bile medet umar hale getirmis olmalari aci verici.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Kardeþ birincisi kimseye þarlatan demeye hakkýn yok adam yazmýs bilgin varsa var dersin yoksa da yorum bile yapmazsýn.sonucta o da yorum yapmýþ.Sizde mesela çok kritik yorumlariniz var mesela bir ara ortada hiç bir þey yokken iflas bile olabilir yazmýstýniz hatta bir kaç arkadaþ sizi uyarmýþtý nerden çýkti bu diye veya barikat siberin bilgi sýzintisinda da olumsuz yorum yapmýþtiniz. O zamanda size biri hakaret etse ayni seyi söylerdim.Bu forumlarda herkesin agzý var ve yorum yapiyor bazýlari çok iyi biliyor bazýlari az biliyor.hem diyorsunuzki bu þirketden her þey beklenir hemde adamýn yorumuna þarlatanlik yapýyor.Ben tum forumlarda yorum yapan bilgili bilgisiz tüm ky ortaklarýma onem veriyorum.Bence yýllardýr bizi mafeden yönetime sert mesajlar yollamak önemli ama maalesef herkes 3 yýldýr yaþadýðýmýz olaylar karþýsinda bile kabullenmiþ gözüküyor.spk nýn farklý sebeblerden bekletmesi ne demek.Sen herhangi bir konuda onayýn gerekse önce neyi onaylarsýn.tabi ki güven vereni ve pürüssüz iþ yapaný.bu kadar basit.ytd

2.  Alýntý Originally Posted by ysf49 Yazýyý Oku
    Kardeþ birincisi kimseye þarlatan demeye hakkýn yok adam yazmýs bilgin varsa var dersin yoksa da yorum bile yapmazsýn.sonucta o da yorum yapmýþ.Sizde mesela çok kritik yorumlariniz var mesela bir ara ortada hiç bir þey yokken iflas bile olabilir yazmýstýniz hatta bir kaç arkadaþ sizi uyarmýþtý nerden çýkti bu diye veya barikat siberin bilgi sýzintisinda da olumsuz yorum yapmýþtiniz. O zamanda size biri hakaret etse ayni seyi söylerdim.Bu forumlarda herkesin agzý var ve yorum yapiyor bazýlari çok iyi biliyor bazýlari az biliyor.hem diyorsunuzki bu þirketden her þey beklenir hemde adamýn yorumuna þarlatanlik yapýyor.Ben tum forumlarda yorum yapan bilgili bilgisiz tüm ky ortaklarýma onem veriyorum.Bence yýllardýr bizi mafeden yönetime sert mesajlar yollamak önemli ama maalesef herkes 3 yýldýr yaþadýðýmýz olaylar karþýsinda bile kabullenmiþ gözüküyor.spk nýn farklý sebeblerden bekletmesi ne demek.Sen herhangi bir konuda onayýn gerekse önce neyi onaylarsýn.tabi ki güven vereni ve pürüssüz iþ yapaný.bu kadar basit.ytd
    Bahsettigin olayi hatirlamiyorum ama bir yorum yapip yanilmak farkli bir sey, bile bile olmayan bir seyi gercekmis gibi yazmak farkli. Bu ikincisini yapana yalanci denir, bunu maddi/manevi menfaat icin yapana da sarlatan denir. Adam yorum yapmiyor, yalan haberini baska yalan haberlerle guya destekleyip insanlari kandirmaya calisiyor.

Ben adamin maddi kazanc icin bu yalanlari yazdigini sanmiyorum, o zaman bir etkisi olacagini dusunmesinden dolayi aptal denirdi. Bence hasta, kendini manen rahatlatmak icin yapiyor. Sarlatan dolayisi ile bence isabetli bir kelime. Sen katilmayabilirsin, onun yorum yaptigini dusunebilirsin.

Investing'de bu tiplemeler cok, engel olmuyorlar bunlara maalesef.

Bu arada tam sozluk anlami yuksekten atarak insanlari kandirmaya calisan kimse oluyor.

https://www.seslisozluk.net/%C5%9Far...edir-ne-demek/
    Son düzenleme : Usta; 12-03-2023 saat: 14:12.

Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Bahsettigin olayi hatirlamiyorum ama bir yorum yapip yanilmak farkli bir sey, bile bile olmayan bir seyi gercekmis gibi yazmak farkli. Bu ikincisini yapana yalanci denir, bunu maddi/manevi menfaat icin yapana da sarlatan denir. Adam yorum yapmiyor, yalan haberini baska yalan haberlerle guya destekleyip insanlari kandirmaya calisiyor.

Ben adamin maddi kazanc icin bu yalanlari yazdigini sanmiyorum, o zaman bir etkisi olacagini dusunmesinden dolayi aptal denirdi. Bence hasta, kendini manen rahatlatmak icin yapiyor. Sarlatan dolayisi ile bence isabetli bir kelime. Sen katilmayabilirsin, onun yorum yaptigini dusunebilirsin.

Investing'de bu tiplemeler cok, engel olmuyorlar bunlara maalesef.

Bu arada tam sozluk anlami yuksekten atarak insanlari kandirmaya calisan kimse oluyor.

https://www.seslisozluk.net/%C5%9Far...edir-ne-demek/
    Durum þunu gösteriyor kron hepimizin sinirlerini bozmuþ.kron forumlarýnda investi neti tweteri o kadar zarar etmiþ ky var ki güç zehirlenmesi yaþayanmý ararsýn yalancými ararsýn üç kuruþ için ky nýn alýnterine göz dikmiþmi ararsýn hissedeyken öven satýnca 3 gün sonra yerenmi ararsýn.Herkes kendi vicdani ve ahlaki deðerleriyle hareket ediyor.Sonucta ne oluyor hiçbirimizin yorumuyla arpa boyu ilerleyemiyoruz.Çünkü ne yaparsak ne yazarsak bastaki patron istediðini yapýyor.O vakit bu forumlarýn ne anlamý var kapatsýnlar gitsin.Çünkü 3 yýldýr hissedeyim yazýlan ve öngorülenler hisse fiyatýna bir türlü yansýmadý.sadece patron ve insider davasýndan aklanan akrabasý yeni patrona yaradý.Bir daha borsa sabirdýr uzun vadeli yatýrimdir diyene ne diyeceðimi biliyorum.Haksýzlýga ugruyoruz ky olarak sesimizi yukseltemiyoruz sebeb olanlara.haksýzlýk karþýsinda susan dilsiz þeytandýr.Biz bu þirketin ortaðýyýz ama marabasý gibi davranýyoruz.ytd

4. investing cok sagliksiz bir platform. Ben bir ara okumaya baslamistim, baktim psikolojim bozuluyor, biraktim. 2 sene kadar onceydi sanirim.

5. Finansal okur yazarlýk çok önemli hele hele þirket incelemek araþtýrmak altýna üstüne bakmak vs vs, bizim yatýrýmcý açýðýmýz o denli büyük ki cari açýktan bile büyük.

Bahsi geçen forumda sözde saat saat þirketi yorumlayanlar bulunduklarý ortamý at yarýþý takibi yapýlan ganyan bayisinden beter hale getirmiþ öyle ki bir kiþi dememiþ ki þirketin faaliyet alanýnda olmayan bir konu üzerine þirket faaliyette bulunamaz veya o faaliyette bulunan bir iþtiraki yok ise, velhasýlý o konuyu buraya taþýrken siz de bunun olamayacaðýný ya bilmiyorsunuz veya ve diye uzar gider biraz araþtýrmacý olun bilgi edinin her denilene bakar durumdaysanýz zaaf içerisindesiniz bu durumda piskolojinizi yönetmekte zorlanýrsýnýz burasý size çok acý dersler verir tavsiye vermek haddime deðil dostane düþüncelerimdir.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

Alýntý Originally Posted by tabu Yazýyý Oku
    Finansal okur yazarlýk çok önemli hele hele þirket incelemek araþtýrmak altýna üstüne bakmak vs vs, bizim yatýrýmcý açýðýmýz o denli büyük ki cari açýktan bile büyük.

Bahsi geçen forumda sözde saat saat þirketi yorumlayanlar bulunduklarý ortamý at yarýþý takibi yapýlan ganyan bayisinden beter hale getirmiþ öyle ki bir kiþi dememiþ ki þirketin faaliyet alanýnda olmayan bir konu üzerine þirket faaliyette bulunamaz veya o faaliyette bulunan bir iþtiraki yok ise, velhasýlý o konuyu buraya taþýrken siz de bunun olamayacaðýný ya bilmiyorsunuz veya ve diye uzar gider biraz araþtýrmacý olun bilgi edinin her denilene bakar durumdaysanýz zaaf içerisindesiniz bu durumda piskolojinizi yönetmekte zorlanýrsýnýz burasý size çok acý dersler verir tavsiye vermek haddime deðil dostane düþüncelerimdir.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Arkadaþlar herkes kendini finansal okur yazar zanneti ya tebrikler.bir yorumu burda iþi bilen kiþiler vardýr diye sordum,herkes abdüsman kesildi.Allah aþkina ben 3 yildir bu hissedeyim finansal okur yazarlýðin kime faydasý oldu.olsaydi simdi 2 yil onceki fiyat olan 78.6 tl nin altinda olmazdý.hemde bist yüzde 300 artarken dolar 3 kat artarken enflasyon 300 artarken.Krontun herþeyini bilmrk ayrý finansal okur yazarlik bilmrk farkli ben daha önce defalarca yazdým krontu bilmiyorum diye ama 30 yýldir kesintisiz ve bir gece bile hissesiz yatmamýþ bir kisi olarak ahkam kesenleri cebimden çýkaririm.belki endeks kaðýtlarinin yuzde 80 nini çok iyi bilirim.Þimdi bir tarafa þirin gözukecem diye yazmak icin yazmayýn.borsa nedir biliyormusuz hic bir finansal kanunun iþlemediði spek patron ve sürü psikolojisinin olduðu yerdir.yani ky soymak icin yasal soygun yeridir.kumarhane gibidir.yoksa dünya kar açýklayan bankalar bu seviyede olurmu.ytd

7. Ben en azýndan þirketin faaliyet alaný dýþýnda iþ yapamayacaðýný bilecek kadar okuryazarlýðý olmayan birinin garip garip iddialarýnýn olamayacaðýna dair bir kiþi tarafýndan dahi uyarýlmadýðý bir ortama vurgu yaptým, sizin de bu konuyu bu düzeyde bilmeden buraya taþýdýðýnýzý belirttim, ben kendim finansal okur yazarým demedim ben cahilim.

8. Allah 'ýn izniyle geliyorum yarýn

Sayfa 661/914 ÝlkÝlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •