Sayfa 697/914 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. baskılanan dolar anlık 20,73 lira oldu..

bi de yazıyla yazayım..

20 lira 73 kuruş..

her gün gıdım gıdım çıkmaya devam ediyor..

Dolar bu hızla devam ederse , yıl sonuna kalmadan dolar 30 lirayı bulur.

Yıllık enflasyon yüzde 50 lerlerde . Bu ay doğalgaz ayarı yapıldı Tüfeye bu sebeble az gözükecek enfalsyon . ama zaten ülkede TUİK e inanan kaldı mı ? sokak enflasyonu yüzde 50 lerde. Dolar kuru bu seviyelerden sadece yüzde 40 yükselse zaten 30 lu seviyeye geliyor. 20,73 lira çarpı yüzde 40 = 29 lira.

Hissedeki Soygunculara ise sözüm .. ne olursa olsun alacağımı almadan çıkmayacağım bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi.

HIRSIZLAR

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    Son düzenleme : lionnes1; 31-05-2023 saat: 15:59.

2. Yapay zekanın patronları uyarıyor: Nükleer savaş kadar riskli sayılmalı

https://gazeteoksijen.com/teknoloji/...yilmali-179974

eğer nükleer savaş çıkacaksa , ilk önce bu hissedeki HIRSIZLAR YOK OLSUN sonra kıyamet kopabilir.

Hissedeki Soygunculara ise sözüm .. ne olursa olsun alacağımı almadan çıkmayacağım bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi.

HIRSIZLAR

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    Son düzenleme : lionnes1; 31-05-2023 saat: 18:03.

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    baskılanan dolar anlık 20,73 lira oldu..

bi de yazıyla yazayım..

20 lira 73 kuruş..

her gün gıdım gıdım çıkmaya devam ediyor..

Dolar bu hızla devam ederse , yıl sonuna kalmadan dolar 30 lirayı bulur.

Yıllık enflasyon yüzde 50 lerlerde . Bu ay doğalgaz ayarı yapıldı Tüfeye bu sebeble az gözükecek enfalsyon . ama zaten ülkede TUİK e inanan kaldı mı ? sokak enflasyonu yüzde 50 lerde. Dolar kuru bu seviyelerden sadece yüzde 40 yükselse zaten 30 lu seviyeye geliyor. 20,73 lira çarpı yüzde 40 = 29 lira.

HIRSIZLAR

Kızılay'dan kurban fiyatlarına yüzde 141 zam

https://www.memurlar.net/haber/10668...e-141-zam.html

Hani enflasyon yıılık yüzde 50 idi ... TÜİK öyle söylüyor yaa.. ( gerçi yüzde 50 enflasyon bile çok yüksek sayılır... Öyle bi durumdayız ki ülkece olarak , artık yüzde 50 enfalsyonu az görmeye başladık...)

Basıklanan dolar anlık 20,88 lira

yazıyla yazayım bi de

20 lira 88 kuruş

baskılanan dolar her gün gıdım gıdım yükselmeye devam ediyor ..

dolar her gün ortalama 20 kuruş yükseliyor.. . Böyle sürerse sene sonuna kalmadan dolar 30 liraları bulur..

HIRSIZLAR

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    2016 Sasa piyasa değeri 1 milyar tl..

2023 Sasa piyasa değeri 250 milyar tl

Sasa anlık yükseliş yüzde 7 .Sadece bir güne piyasa değeri 17 milyar tl artmış . Sizin şirketi ise 25 kez satın alır bir günlük yükselişle .

Ulan sizin yıllardır milleten , yatırımcılardan çaldığınız milyon tl leri , Erdemoğlu için çerez parası .

Erdemoğlu ile sizin aranızdaki fark;

Erdemoğlu işine gücüne odaklanarak milyar tl leri kazanıyor,

Siz ise , borsadan nasıl milleti çarparım da üç beş milyon tl daha kazanırımın peşindesiniz. HIRSIZLAR.

twittera da yazıyorum HIRSIZLAR diye.. sizin ne mal olduğunuzu herkes görsün

2016 Sasa piyasa değeri 1 milyar tl..

2023 Sasa piyasa değeri anlık 300 milyar tl de geçti

1 hafta önce 250 milyar tl di sasanın piyasa değeri ... 1 haftada tam 50 milyar tl artmış piyasa değeri sasanın. Yani 1 haftada kazandığı piyasa değeriyle , sizin şirketi 80 kez satın alır istese Erdemoğlu.

Sasa anlık yükseliş yüzde 8 ...

Sadece bir güne piyasa değeri 24 milyar tl artmış . Sizin şirketi ise 30 kez satın alır bir günlük yükselişle .

Ulan sizin yıllardır milleten , yatırımcılardan çaldığınız milyon tl leri , Erdemoğlu için çerez parası .

Erdemoğlu ile sizin aranızdaki fark;

Erdemoğlu işine gücüne odaklanarak milyar tl leri kazanıyor,

Siz ise , borsadan nasıl milleti çarparım da üç beş milyon tl daha kazanırımın peşindesiniz. HIRSIZLAR.

HIRSIZLAR

5. Haftayı oyak satışıyla kapadık.
    Uçan endekste tüylerimizi yoldular...

6. ekonomi yönetimine kim gelirse gelsin dolar, 5-6 ay için 30 lara gelecek benim düşünceme ve benim hesabıma göre. Sebebi ise yüksek enflasyon.

Zaten KKM olmasaydı , şu an 30 lara yaklaşmıştı dolar., çünkü son 2 seneden çok yüksek enfalsyon yaşandı ve halen devam ediyor yüksek enfalsyon . Yani herşeyin fiyatı son 2 senede minimum en az 5 kat artarken , dolar 7 liradan 21 lere geldi. KKM sayesinde ve de başka türlü araçlarla , 1 senedir baskılanıyor dolar. Enflasyon dolardan çok daha fazla arttı son 2 senede.

Ve yüksek enflasyon minimum 2 sene daha sürecek..

30 larda yine belki 1-2 sene falan yine baskılanacak, sonra en yüzde 50 artmasını bekliyorum doların . Çünkü enfalsyon her zaman önden gidecek , dolardan sürekli daha fazla artış enfalsyonda olacak...

yani 30 lira çarpı yüzde 50 = 45 lira .

3 sene içinde doların 45 lira olmasını bekliyorum .

Yıllık yüzde 50 enflasyonun olduğu yerde kim gelirse gelsin doları tutamaz. Mehmet şimşek ismi sadece bist 100' yarar, doları tutamaz. Bist 100 de yükselişin devam etmesini bekliyorum.

En basit örnek .. önümüzdeki 12 ay için sokak enfalsyonu yıllık yüzde 50 olmasını bekliyorum ( TÜİK enfalsyonu değil , zaten ona kimse inanmıyor ülkede) .. 24 ay toplam enfalsyonun ise bileşik olarak yüzde 100 lere yaklaşmasını bekliyorum .

Mesela basit örnek yapayım ..

Anlık , yani şu anda 10 lira olan bir çikolata, 12 ay sonra 15 lira olacak , 24 ay sonra ise 20 lira olmasını bekliyorum bu çükolatının . (Bu çikolatı 2 sene önce 2 liraydı ... son 2 senede 5 kat atarak , şu an 10 lira oldu.)

Yani özetle 2 sene önce , 2 lira olan bu çikolata, şu an 10 lira oldu ve önümüzdeki 2 sene içerisinde de 20 liraya çıkmasını bekliyorum.

Benim için doların gerçek değeri 30 lira falan.. ( dolar anlık 21 lira çünkü basıklanıyor) Çikolata örneğini dolara uygularsak , 12 ay sonra ve de 24 ay sonra dolar kaç olur?

seçimlerden önce de yazmıştım... Cumhur ittifakı kaznırsa, Bist 100 ün her sene enflasyon kadar yükselmesini bekliyorum diye..

yıllık yüzde 50 devam eden bir enflasyon ortamında da bist 100 ara sıra düzetmeler olsa da, tl bazlı sürekli yükselmesini bekliyorum hem kısa hem de uzun vadede.

HIRSIZLAR

Son düzenleme : lionnes1; 02-06-2023 saat: 20:03.

7. 1 kg Kıymaya 50 tl daha zam gelmiş ... 300 lira olan 1 kg kıyma, 350 tl olmuş.. 2 sene önce bir kilo kıyma 50-60 liraydı..

dolar 21 lira mı .. tabi yersen. ( kaldı ki 21 liraya bile çok hızlı geldi döviz.. Herhangi bi avrupa ülkesinin kendi para biriminin bu kadar değer kaybetmesi 60 seneyi bulur... bizim ülkede ise sadece 2 sene oldu)

Abd doları / Norveç kendi parası = 19 senede yüzde sadece 65 kayıp yaşamış Norveçin parası.

https://www.google.com/finance/quote...hAc&window=MAX

Abd doları / İsveçin kendi parası = 19 senede sadece yüzde 45 değer kaybetmiş İsveç kronu

https://www.google.com/finance/quote...BAc&window=MAX

ABD Doları/ Danimarka kendi parası = 19 senede sadece yüzde 13 değer kaybetmiş Danimarka parası

Dolar/ Euro = 1983 ten bu yana dolar , euronun karşısında değer kaybetmiş. Yani Euroda 40 senedir değer kaybı bile yok, tersine değer kazanmış euro dolara karşı.

https://www.google.com/finance/quote/USD-EUR?window=MAX

Dolar/ İSviçre frangı = 1983 ten bu yana, dolar, isviçre frangı karşısında yüzde 57 erimiş. Yani 2 kattan fazla erimiş. Tabi 40 senelik süreçte.

Türk parası 1983 ten bu yana isviçre frangına karşı ne kadar değer kaybetmiş acaba?

2 senede 7 liradan 21 lere gelmiş usd/ try..

sadece2 senede.. hemde baskılanan dolar kuruna rağmen 3 kat erimiş tl.. ( ayrıca bana göre , dolar kurunun şu an olması gereken değer 25-30 lira arası)

Dedim ya.. Herhangi bi avrupa ülkesinin kendi para biriminin bu kadar değer kaybetmesi 60 seneyi bulur diye.

60 seneyi az bile yazmışım .

Bu hissedeki HIRSIZLARA önerim, Dolar 5-6 ay içinde 30 lira olunca , Erdemoğlunun Sasa fabrikasının önüne gidip, o sokakta seyyar satıcı açın kendinize bunun gibi https://www.hizliresim.com/cpqbj0k

Hissedeki Soyguncular... .. ne olursa olsun alacağımı almadan çıkmayacağım bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi.

HIRSIZLAR

Son düzenleme : lionnes1; 02-06-2023 saat: 21:14.

8. Hekts FKsı 115 senelerdir böyle hemde öyle 1-2 ay değil senelerdir HEKTS FKsı 100 küsürlerde..
    https://www.google.com/search?q=hekt...t=gws-wiz-serp

Yüzde 85 gibi çok yüksek kar marjına rağmen , her sene arge ve pazarlamaya çok fazla yatırım yapan ,ve sırf bu sebeble her sene net karı eriyen, BU sözde yüksek teknoloji HIRSIZLARI nın FKsı 17 ..

Hektasın fabrikasının önüne gidin, bi de o sokakta açın kendinize bir tane daha seyyar satıcı anca bu işii becerebilirsiniz siz HIRSIZLAR.

yine seeyar satıcı açın kendinize https://www.hizliresim.com/cpqbj0k . 2 şubeniz olmuş birisi Sasa fabrikası sokağı önünde diğeri Hekts fabrikası önünde.

Hatta bir tane de 149 F/klı olan Poltk, fabrikasının önünde de açın bir şube seyyar satıcı daha

https://www.hizliresim.com/cpqbj0k

Hissedeki Soyguncular... .. ne olursa olsun alacağımı almadan çıkmayacağım bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi.

HIRSIZLAR

Son düzenleme : lionnes1; 04-06-2023 saat: 19:08.

Sayfa 697/914 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •