Sayfa 913/914 İlkİlk ... 413813863903911912913914 SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Enfalsyon

Tüik aylık 3,16% , yıllık 68,50%
    İTO aylık 3,93%, yıllık 78,25%
    Enag aylık 5,68%, yıllık 124,63%

Aylık yüzde 5 enflasyon var . ŞU anda en kötü et olan 1 kg kıyma kasaplarda 600 lira . Yani pirzola et sote etten bahsetmiyorum , en kötü et olan kıyma dan bahsdiyorum. Aylık enflasyonla hesaplarsak her ay 30 lira zam geliyor kıyma et fiyatlarına ve her şeye.

Sene sonuna kalmadan 1 kg kıyma 1000 liraya yaklaşır.
    kront et satisinami baslamis yahu ne oluyoruz?

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

2.  Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    kront et satisinami baslamis yahu ne oluyoruz?
    kront değil kron demek istedin herhalde.

kront hisse , kron ise şirkett ikisi ayrı .

Kronu kastediyorsan , yok et satışına başlamadı kron . Burdaki mesajı anla bi zahmet . Son 3 senede her şey 10 kat zamlandı ülkede demek istedim . Et sadece bir örnek.

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Herkese merhaba ...

Bir kaç bi şey yazıp gideceğim .

Aynı ülke aynı borsa aynı sektörde işlem gören , Krona oranla ( cirosal oran olarak ) çok daha düşük arge ve pazarlama yatırımları yapanlar ve brüt kar marjı krona oranla çok düşük olan ve de e-turquality teşviği olmayan bazı hisselerin Price /Sales oranları şöyle.

Anlık ;

Fonet Price/Sales : 20

Link bilgisayar Pirce /Sales : 82

Papil Price /Sales : 100

Hitit bilgisayar Price /Sales: 18

Smart yazılım Price /Sales : 17

Miatk Price /Sales: 36

Atp yazılım Price /Sales:15

.

Anlık ;

Fonet, Price/Sales : 21

Link bilgisayar, Pirce /Sales : 88

Papil, Price /Sales : 87

Hitit bilgisayar, Price /Sales: 13

Smart yazılım, Price /Sales : 12

Miatk, Price /Sales: 22

Atp yazılım, Price /Sales:11

Patek Pasifik teknoloji, Price/Sales : 25

Odine teknoloji, Price/Sales :11

Kront, Price/Sales : 8

Bi soru soracağım tahtadki hırsızlara ..

şimdi bu yukardaki , aynı ülke aynı borsa aynı sektörde işlem gören , Krona oranla ( cirosal oran olarak ) çok daha düşük arge ve pazarlama yatırımları yapanlar ve brüt kar marjı krona oranla çok düşük olan ve de e-turquality teşviği olmayan hisselerin hepsi mi spekulatif fiyatlanıyorlar ? Bi tek sen mi hisseni doğru fiyatlıyorsun ?

Ey hırsız tahtacı sana diyorum . Ey hrsız tahtacı , sen düşün taşın bu soruma kendi kendine cevap ver. Foruma gelip cevap yazmanı beklemiyorum, sadece bi düşün derim bu sorumu.
    Son düzenleme : lionnes1; 03-04-2024 saat: 16:45.

4. yani ne diyorsuni etin kilosu 1000 lira olunca kronun durumu tam olarak ne olur?
    bu hirsiz tahtaciya hissedarlar olarak bir email mi gondersek tepki olarak?
    sn disi aslan, bu arada belirtmeden gecemeyecegim
    sayende kront topigi ayakta sayende kron hissesi destekleniyor , yoksa alimallah kron telekomunikasyon sirketi ne hale gelirdi acep.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

5. Sadece şunu diyeyim etin kilosu 1000 lirada olsa bu tahtacı istemedikçe bu hisse kıpırdamaz . Tahtacının e maili varsa sende , de ki ona lionnes etin kilosu 1000 lira olacak diyor , yakında et te yiyemeyeceğiz sen ne dersin bu duruma diye sor tahtacıya

Ayrıca kron telekomikasyon diye bir şirket yok . Kron teknoloji var. ( Kron telekomikasyonun diye bir şitket vardı eskiden , şimdi öyle bir şirket yok çünkü isim değiştirmişti şirket 2 sene önce)

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Sadece şunu diyeyim etin kilosu 1000 lirada olsa bu tahtacı istemedikçe bu hisse kıpırdamaz . Tahtacının e maili varsa sende , de ki ona lionnes etin kilosu 1000 lira olacak diyor , yakında et te yiyemeyeceğiz sen ne dersin bu duruma diye sor tahtacıya

Ayrıca kron telekomikasyon diye bir şirket yok . Kron teknoloji var. ( Kron telekomikasyonun diye bir şitket vardı eskiden , şimdi öyle bir şirket yok çünkü isim değiştirmişti şirket 2 sene önce)
    yahu disi aslan sende olmasan dedigim gibi biz hepten yaya kalacagiz.
    kront un artik kront olmamasi ama kron olmasi yani teknoloji sirketi olmasida ilginc, buyuk farkindalik. yani simdi telekomunikasyon sirketi baska teknoloji sirketi daha bir bambaska.
    yakinda et 1000 lira olunca kront pardon kron ve hirsiz tahtacinin durumu ne olur buralarin kadim bir ustadi olarak ne dersin?
    senin aydinlatmalarin ve desteginde olmasa hem kronun hemde bu topigin alacagi hali dusunmek bile istemiyorum,
    aslansin lionnes

7. Eyvallah , sağolasın Ali kardeş.

8. xbank ve holdingler ralli yapıyor yine 2021 dan beri 10 kat arttılar enflasyon sebebiyle bu 2 endeks . Yapı kredi , garanti bankası iş bankası ve tüm bankalar Holdinlerden , sahol koç holding gibi dev hisseler . Bist 30 dan Thyao , froto , doas aygaz , tupraş , tofas vs gibi dev hisseler.

Borsamız , bist 100, xbank , hodingler bist 30 bi nebze enflasyondan insanları korudu şimdiye kadar , bu hisse hariç tabiki.

Neyse benim zamanın var, bi 5 sene bile daha taa 2030 yılına kadar beklerim ben.

Sen bas aşağıya o.ç hırsız seni.

Şu saatten sonra alacağımı almadan çıkmam bu hisseden 7 senedir bekliyorum. Bi 5 sene daha beklerim.

Ayrıca ufak miktarlarda sırf hıncımı biraz çıkarmak için al satlar yapmaya devam edeceğim.
    Son düzenleme : lionnes1; 04-04-2024 saat: 14:29.

Sayfa 913/914 İlkİlk ... 413813863903911912913914 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •