Sayfa 641/914 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Twitter yine omuz baş omuzcularla dolmuş insanlar ne kadar kısacı teknik olarak diyelim salladın tuttu bu şirkete burdan ortak olmak yani o teknikçilere göre sözümona “pahalı†bakalım birkaç sene sonra ne olacak o Yatırım, adam kırmızı bir yelpaze koymuş 10 liraya kadar dibi var algısı yapıyor yazık insanları paniğe sevk ediyor dökülen dökülsün sonra spekte işini düzgün yapsın götürsün artık ederine şirketi insanlar burda bile bakıyorum insider olaylarının detaylarını irdeliyor tatbiki irdelesin ama psikolojik olarak kötü etkilenmelerine yazık şu şirketin ederi kısa bakarsan belki bugün buralar dersin tamam da borsada mantık ilerisi değil mi yani spek burdan da alım fırsatı verirsen 130 lar civarı satanlara sana bişey demiyorum.

2. Trend ve desteklerin tümü aşağı yönlü kırılmış diyor bu noktada düşen bir trend varken olumlu konuşmak pek mümkün gözükmüyor diyor.

Yani speğin tam istediği ortam iyi güzel de bunu değerlendirirsen faydalı spek yok değerlendirmez isen şu çizikçileri terse çevirip rezil etmezsen hem sen kazanamazsın hem biz çünkü geliyor gelmekte olan ve buralar ve altında her türlü yeni yatırımcı gelme durumu var tahtaya aklın varsa alır arkana bakmadan gidersin.

Yatırım tavsiyesi değildir.

109.6 tl den alan fon acaba şimdi ne yapiyordur.çok üzüldüm adamlara.bence spk mutlaka araştırmalı yazık koskoca fona.hep ky mı kazık yiyecek.bizler ky olarak büyük yatırimcı fonlarında hakkıni savunmalıyız.gerçekten böyle bir satış oldumu.inananlar ses versin inanmayanlar dislike versin.veya şirketin ortağı olarak spk ya başvursak cevap verirlermi.o kadar üzülüyorum ki bu fona günlerdir uyku girmiyor gözlerime.ytd

4. Şu ortamda iki yıl önceki fiyata geldik ya. Şaka gibi. Şimdi bu adamlar bilanço oyunlarıyla kötü bir bilanço gönderirler mi? Herşeyi beklerim.

8 ay önce netaştaki payları 78.9 tl den değilde 36.5 tl den alan Zeynep hanım yaklaşık 7 ay sonra hisse 138 tl olunca yüzde 300 e yakın kar yapmış olurken 3 yıl önce 78.9 tl den alan Ayşe teyze enflasyon dolar 5 kat bist pirimin düşersek yüzde 500 zarar etmiş olurmu.o zaman 500 bin olan ev simdi 3 milyon.bu durumda ne yapiyoruz Zeynep hsnımi ticari zekasindsn dolayi tebrik ediyor Ayşe teyzeye ise iyi halt ettin diye eleştiriyoruz.Sonuç olarak ne bekliyoruz Zeynep hanım gibi bir patronumuz oldugu için gurur duyuyoruz ve bizlerede kazandirmasıni bekliyoruz.ytd

6. Kim ne dersin bariz ikili tepe ve OBO olmuş... Bu zaten açıkca gözüküyor. Ha OBO işler işlemez bilemeyiz.Tamamen bilançoya bağlı ve ülkenin içinde olduğu seçim süreci boyunca ekonominin ilerleyişine. Şirket özelinde şirketin büyümesine bağlı.
    Çok uzunda 79,40 TL altında kapatmadıkça ölmüş diyemeyiz.Günlükte MACD tarihi dibini gördü.

Yatırımcısı olduğum şirkettin temel bilgim olmadığı ve teknik işleyisinden anlamadığım için yazdıklarım saçmada olabilir. Ona göre değerlendirin yani.

Eğer yanlış çizmediysem şu an 4,24 USD , fibo 4,23 USD altında kapatmaz ise sorun yok.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7. Gecen gun eski mailleri karistiriyordum. Gonderilen yatirim hesap ozetlerini silmem ben. Bunlardan 2019 Ekim ayininkine denk geldim. 2019 Ekim sonu itibari ile Kront fiyati 8.56 liraymis. O zamanki dolar 5.75 liraymis. Yani 1.49 dolarda bile cektirmis bize bu.

Simdi 109 liradan araci kurum alimini baz alanlari temkine davet icin sunu da ekleyeyim. Birakin araci kurumu, Lutfi'nin kendisi, yukaridaki tarihten 2.5 sene evvel, 7 Nisan 2017'de 12.6 liradan (3.40 dolardan) 340bin adet Kront aliyor. Yani, isin icinde bir is yoksa, 2.5 sene sonunda parasi dolar bazli yaridan fazla eriyor.

Gerci ben hala Lutfi'nin, kendi alis tarihinden 3-4 ay kadar once ucte bir fiyatina hisse almayip, hisse ucusa gectikten sonra alim yapmasini bir turlu anlayamadim. Param yoktu demis. Bilancoyu bilen birisi, pekala bu sicramayi ongorup 2-3 ayligina borc bulabilirdi bence (temettu ile de oderdi). Her neyse..

Demem o ki, bu hissede her tur oyun olabilir.

2 hafta sonra vergi beyannamesi gelecek. Orada bir seyler daha da belli olur. Ama ben orta vadede (artik uzun vade demiyorum), bilanco olarak cok farkli yerlere gelebilecegimizi dusunuyorum. Bunun sinyalleri verildi. Havelsan ile iliskili sirketler teker teker 2-3 sene icinde Kron urunleri kullanmaya baslayacaktir (ilgili ise). Yurtdisinda agresif pazarlama calismalari baslayacaktir. Amerika icin tahminin Data Maskeleme uzerine de yogunlasilacak. Bunlarin disinda, her an gerceklesebilecek Avrupa ofisleri, ortaklik ya da satin alma durumlari olabilir.

Dolayisi ile, simdiye kadar calismayan onlarca alcalan takoz formasyonundan sonra, bir tane de calismayan OBO formasyonu olamaz mi? Her sey, (4. ceyrekte bilanco ile oynanmasina degil de) 3. ceyrekte bilancoda oynama yapilip yapilmadigina bagli ki bunun olup olmadigi da az bucuk 4.ceyrek bilanco ile ortaya cikacak..

Yatirim tavsiyesi degildir

8. Ben teknik bakanlara saygı duymakla beraber teknik bakmaya eskiden yaşadığım bir travma sonrası temelli karşı çıkıyorum bunu da bir kenara bırakalım hadi diyelim ki teknik olarak çok net göstergeler var bu şirketin bir de temel gerçekleri var bu kadar net gözüme sokarcasına temel göstergelerine aykırı bir düşüş göstergesi mevcut ise tersi olması ve teknikçi avlama mevsimi diye düşünmelimiyim derdim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 641/914 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •