Sayfa 314/914 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Subat ortasinda vergi beyannamesi gelecektir. 4 hafta kaldi. Insallah su yukselme guzel bir hasilattan dolayidir, spekulatif degildir.

Eger bilanco guzel gelirse, ilk defa 2 sene ustuste guzel bilanco gelmis olacak ve bu, sirkete guveni artiracaktir bence.

Yurtdisinda Pakistan satisi var yeni olarak, bildigimiz baska yurtdisi yok. Yurticinde, kamuya satislari aslinda ben 2021'de bekliyordum, malum isler yavas olur orada biraz. Bir de durmadan soyledikleri, bazi satislarin 2021'e otelendigi ifadesi var. Dolayisi ile aslinda cok super bir bilanco gelmemesi lazim diye dusunuyordum ben. Ama belki de 2021'i fiyatliyordur. Malum yillar cabuk geciyor. 4 sene olmus

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Renkli kisimlara dikkat edelim.

Lutfi Bey'in 4 yil icinde ilk 5 kuresel PAM sirketi arasina girme hedefini tekrarlamasi guzel. Insallah onumuzdeki seneler de tekrarlar (sayiyi kuculterek tabi

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 17-02-2021 saat: 23:37.

2. Bu arada sirketin 132 calisani var, yonetim kurulu gayet saglam baglantilar kuvvetli , yatirimi gelistirmesi devam ediyor sermaye dusuk sayilabilecek duzeyde sirket cazibesini sürdürüyor bunlari da soylemek istedim. Fiyat icin hala cazip diyemiyorum tabi ki ama maliyeti asagida olan bir uzun vadeci oldugum icin sanirim ortakliga devam edecegim. Herkese hayirli olsun bilanco.

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bendim. Kirmizi kisimlari kastetmistim. Yani önünde sonunda haber gelmeli, yoksa hareket spekülatif demektir. Haber gelecekse, yükselmesi benim icin sıkıntı degil.. Bekleme konusunda masterlıyız ne de olsa

Haberden kastım, -ecek, -acak beklenti haberleri degil artık, gercek, somut, gerceklesmis seyler. Mesela bunlar ne olabilir

1- Katar stadyum ihalesi
    2- 90- 100 Milyon civari hasilat
    3- Sermaye artirimi
    4- Istirak/yazilim satin alimi
    5- Ortaklik
    6- Bir Bati Avrupa bankasina/telekomuna satis

Bunlardan ilk ikisi, bana gore su anki hareketi saglayacak etkide haberlerdir. Elbette birden fazla haber gelmesinin etkisi daha farkli olacaktir. Kendi fikirlerimdir, yanilabilirim, alanda hakim degilim.

Maalesef yukselmenin sebebi ikinci maddede bahsi gecen guzel bilanco beklentisi degilmis. Peki neden fiyat boyle artti o zaman?

Secenekler azaliyor, insallah digerlerinden biridir. Aksi durum, hareketin spekulatif olabilecegine isaret edebilir. Insallah temel kaynakli bir artistir da herkes kazanir. Malum, spekulatif hareketlerde para, bir baskasinin cebinden bir baskasininkine gecer.

4. Borsanın en kel spegi bu hissede fezaya çıksada bakmayacaksın. Acımasız kel spek.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sirketin su anki hisse fiyati ile uyumlu olmayan bir bilanco geldi. Gecen seneki kadar. Dolayisi ile asagida yazacaklarimi, hisse sanki 26 liradaymis gibi yaziyormusum gibi yorumlar, hisse 70 lirada iken gazliyormusum gibi okumazsaniz daha saglikli olabilir.

Zaten yukarida arkadasin bahsettigi gibi, hisse, bilancoyu degil, baska beklentileri de fiyatliyor olabilir..ya da elbette sisirilmis de olabilir.

Ben sadece "beklentilerin altinda bilanco" nedeniyle insanlarin morali bozukken, faaliyet raporunda bana pozitif gorunen seylerin altini, kendime not olarak buraya yazacagim. Negatif seylerden bahsetmeyecegim. Ona gore, ve hissede tarafli olan birinin yazdigini gozonune alarak degerlendirin lutfen.

1- "Bu başarılar Kron'un önümüzdeki 4 yılda PAM piyasalarında dünyanın ilk 5 firması arasına girme hedefini yakalamamız için bize büyük cesaret verdi" L. Yenel

Global hedefte sapma yok.

2-"Yukarıda söz edilen gelişmeler önümüzdeki yıllarda meyvelerini vermeye başlayacaktır. Ar-Ge ve tanıtım konularında elde edilen
    başarıların 2021 yılında finansal sonuçlara çok olumlu yansıyacağına inanmaktayız." L. Yenel

Olumlu yansiyacaktir dememis, cok olumlu yansiyacaktir demis.

Onumuzdeki donemler dememis, onumuzdeki yillar demis. Kisacilara vaadedilen bir sey yok yani.

3- Telekom müşterilerimiz ile yapacağımız ortaklıklar vasıtasıyla Single Connect ürünümüzün Telekom operatörleri aracılığıyla son kullanıcılar için PAM as a Service olarak ürünleştirmeyi planliyoruz. (2021 hedeflerinden)

4- 2020 yılında bulut ve sanallaştırma alanında geliştirdiğimiz teknolojik yeteneklerimizi kullanarak, başta Single Connect ürünümüz olmak üzere mevcut ürünlerimizin SaaS (Software as a Service) olarak müşterilerimize sunulmasıni planliyoruz. (2021 hedefi)

5-Portföyündeki tüm ürünleri küresel birer ürün olarak konumlayıp dış piyasalarda da satmak üzere yoğunlaşmayı planliyoruz (2021 hedefi)

Ilk single connect ile yurtdisina acilmistik, gecen sene Single Monitor icin de calismalara baslayacaklardi, simdi tum urunler icin calisilacagi soyleniyor.

6- Küresel pazarda daha etkin olmak üzere satış ve pazarlama ekibinin yetkinliklerini güçlendirmeyi, bu alanda bilgi ve deneyim sahibi yeni takım arkadaşları bünyeye katmayı planliyoruz (2021 hedefi)

7- Yetkili Hesap Erişim Güvenliği kapsamında Single Connect ürününe ajan desteği eklenerek Linux/Windows sistemlere yapılan doğrudan erişim durumlarında da en üst düzey güvenlik sağlanmıştır. 2020 yılında başlayan ajanlı mimari çalışmalarımızın Linux ve Windows sistemler için daha kapsamlı hale getirmeyi planliyoruz.

8- Single Monitor ürünümüze Windows ve Linux sistemler üzerinden doğrudan veri toplama ve izleme yeteneği kazandıran ajan desteği eklenmiştir.

9- Yapay Zeka: Single Monitor ürünümüzde Yapay Zekâ destekli ileriye dönük arıza tahminleme özellikleri üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

10- SAYEM çağrısı kapsamında Akıllı Şehirler konsepti içerisinde Single Monitor, Single Connect ve CG-Logger ürünlerinin yer alması ve ekosistemdeki diğer ürünlerle bir bütün olarak çalışması için gerekli faaliyetler ve işbirliktelikleri yapılmıştır.

Sanki burada NETAS ile isbirligi yapilmis gibi geldi bana. Netas kapilarini artik Kron'a acti mi

Sayem, TUBITAK'in Sanayi Yenilik Ağ Mekanizması ile ilgili projesi. Sirketler, universiteler, vs konsorsiyum olusturuyor ve TUBITAK ciddi destek veriyor. 2021 ortasina basvurular kapaniyor. Surec yavas ilerliyor her zamanki gibi.
    )

11- CG-Logger ürünümüz kapsamında RTNI (Real Time Network Intellegence) özellikleri zenginleştirilmiş, canlı ağ trafiğinden log üretimi ve bu log üzerinden analitik yapma özellikleri kazandırılmıştır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    bazı yorumları gercekten tebessümle okuyorum.. yahu ne spekültf hareketi ? Qnb ve teb yabancı kemiksiz aylarca toplamış ve toplamaya devam ediyor, desenizki A1 almış o zaman derim spekltf... neyse herkesin kararı kendine..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

7.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    bazı yorumları gercekten tebessümle okuyorum.. yahu ne spekültf hareketi ? Qnb ve teb yabancı kemiksiz aylarca toplamış ve toplamaya devam ediyor, desenizki A1 almış o zaman derim spekltf... neyse herkesin kararı kendine..
    Hocam son haliyle takasları atma imkanınız varmı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    burada asıl beklenti siber güvenliğin sadece ülkemz için değil tüm dünya ülkeleri için önceliğinin artması, bu alanda ülkede lider kurum olan devamlı bu alana yatırım yapan şirketinde değerinin yavas yavas anlaşılmaya baslanmasıdır, daha devlet tarafından alınan bir ihale yok bakalım bir ihale alırsa siz krontu 60-70 tl den mi alacağınızı düşünüyorsunuz ? bu kadar malı toplayanlar yol haritasını gayet iyi biliyor, isteyen bkler istemeyen diğer 400 şirkete bakar
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Sayfa 314/914 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •