Sayfa 511/914 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sakin arkadaslar. Herkesin cani sikkin ama bunlara sebep olanlar buradaki kisiler degil. Biraz yazmaya ara vermek, hatta okumaya ara vermek de iyi gelebilir. Zaten haber dusecek butun yollar engelli.

Hisseye tekrar donersek.Simdi dogruya dogru, bu hisse spekulasyona asiri acik bir hisse. Cunku haber senede 1 dusen bilanco ile. Hele bir de o sene bilanco, onceki seneki gibi, iyi degilse, o zaman 2 senede spek'in ne gibi hareketler yaptirabilecegini siz dusunun. Hele ki boyle sig bir hissede. Nitekim gorduk, spekler firsati buldu mu acimiyor.

Yine de bu kadar yuksek dalgalanmalar hic de normal degil. Patronsuz bu mumkun mu, patron bu isin neresindedir? Evet, patron bizzat isin icinde negatif etken olabilir, baskin hissiyat bu yonde, ancak aslinda pozitif bir etken de olabilir. Mesela, acaba 10 dolar civarindaki genel mudur satisi patronun kucuk yatirimcilara acik bir ikazi olabilir mi? Asiri sisti, aman dikkat edin dercesine. Adam, 'anlaman icin daha ne yapalim' dese gikimizi cikarabilir miyiz. Diger taraftan, 50-60 araliginda, 7-8 dolar civarlarinda aylarca kaldi, satis imkani verdi. Simdi, patron evet suclu olabilir, ama beklentilerimiz ve belki de acgozluluklerimizin hic mi kabahati yok. Ben sahsen, sucu SADECE baskasinda gormeyi hastalik olarak goruyorum. Kimse uzerine direk alinmasin.

Diger taraftan, evet, o bilanconun 70 lira etmeyecegi cooook belli idi. Bilancoyu kotu buldugumu yazmistim buraya. Ve ardindan, sanirim 70'ten, az bir sey satmistim. Evet, kotu bilancodan sonra bile satis imkani vermisti. Aslinda daha cok satmayi dusunuyordum ama yukari surduler, dedim ulan bilmedigimiz bir seyler mi var. Zaten 40-50-60 li fiyatlar da hep yuksekti ve acaba bir seyler mi olacak dusuncesinden dolayi satamiyorduk. Evet, acgozlulugumdendi belki. Ancak, eger patron, 6 ay oncesinde, ortada fol yokken, internet, TV dolasip, ortakliklara acigiz, satin almalara iyi bakiyoruz demeclerine girmeseydi, belki de daha asagilarda bile satis yapabilirdim. Cunku 40-50li fiyatlar bile ederi degildi.

Simdi o konusmalarin uzerinden neredeyse 2 yil gecti, hala bir ortaklik, satin alma goremiyoruz. Fol yokken TV TV dolas, insanlar fittirma seviyelerine geldiginde cit cikarma. Iste patron, senin etik anlayisin burada ortaya cikar. Is olmayacaksa bile, ugrastik olmadi demen lazim. Eger calismalar varsa da, hic bir sey yokken aciklama yapabiliyorsan, bir seyler varken de yapabilmen lazim. Ihsan beklemiyoruz, insanlik geregi bu.

Diger taraftan, adama haber gondermiyor diyoruz ama belki de satis yoktur. Bilancolara gore yeni satis pek olmuyor gibi gorunuyor. Simdi satis yoksa, adam neyin haberini versin. O istemez mi satis olmasini. Bir de boyle bir sey var.

Yani, ben patrona yuzde yuz kizamiyorum, elimizde bilgi eksiklikleri var. Ama cok masum degil gibi. Yeni patronun bir insider'lik davasi vardi aklandigi. Farkinda olmadan, icten duyumla bilgi kacirmis agzindan, calistigi yabanci bir sirkette. Saf olmak iyidir ama insallah safliklari burada da devam etmiyordur.

Bir de bu hisse kisa bir surede 2 dolardan 11 dolara cikip tekrar kisa bir surede 2 dolara indi. Ederi 11 dolar degildi elbet. O beklenti satin alinmasiydi. Eger 11 degil de 3-4 dolarlara cikip da 2 liraya dusseydi bu kadar can yakmayacakti. Kimselere soyleyemedigimiz 'keske'lerimiz aslinda belki kizdigimiz.

Ve bir de sunu ekleyeyim. Ketum sirketimiz, her an yeni bir urun ya da ortaklik ya da satin alma haberi gonderme potansiyeli olan bir sirket. Yani evet, bir anda 2 katina, 3 katina, bizi memnun edecek bir fiyata cikma potansiyeli olan bir sirket.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Son düzenleme : Usta; 21-08-2022 saat: 04:42.

Sayın Usta söylediklerinizin noktasından virgülüne kadar katılıyorum Elinize sağlık borsa'da yatırım yapanların%90'ı zaten açgözlülükte kaybediyor%30 kazanıyorsun neden yüzde 60 olmasın diye bekliyorsun Sonra bir bakmışsın zarar Evet hepimiz aç gözlüyüz zaten aç gözlü olmasak borsada ne işimiz var yatırırız faize dolara ne riski var ne stres var vadesi gelince paşa paşa kazancımızı alırız ama borsanın altın kuralı bu hele de herhangi bir hissede% 50 60 kısa bir sürede kazandıysan artık senin için dönülmez bir noktadır borsa şimdi ben hissedeki bu düşüşte patronu neden sorumlu tuttuğumu Bir de size açıklayayım Şehirler arası bir otobüse biniyoruz otobüste 50 kişi var bu 50 kişi önce Allah'a sonra Kaptan şoföre emanet bu kaptan bir hata yapıp 50 kişinin ölmesine veya yaralanmasına sebep olursa kim suçludur Elbette ki tek suçlu şofördür o 50 kişinin otobüs hareket halindeyken yapabileceği hiçbir şey yoktur elleri kolları bağlıdır sadece şoförün kurallara uygun bir şekilde yolculuk etmelerini beklemektedir ha bu kazada şoförün insiyatifi haricinde başka bir şeyden dolayı yine Kaza olursa o zaman şoförün suçu yoktur bu basit örnekten yola çıkarsak Bizler Araştırdık soruşturduk kromt hissesine girdik bizim bundan sonra yapabileceğimiz tek şey yılların birikimini Lütfü Bey'e emanet etmek onun şirketi iyi bir şekilde yöneterek hem kendini hem de bizlerin kazanmasını sağlamak Peki ne oldu sizin de dediğiniz gibi tvtv dolaşıp satın alma ve birleşme hikayeleri hiçbiri olmadı sektörün en parlak döneminde hiçbir iş alamadı pandemi döneminde en önemli sektör olmasına rağmen bunu lehine Çeviremedi Pakistan'daki Büroyu hiç iş almadan kapattı Amerika'daki şirketten hiçbir verim alamadı Türkiye'de o kadar Siber saldırı varken büyük çaplı kurumlarla anlaşma yapamadı Ukrayna Savaşı'nda Rusya'da çıkan Avrupalı siber şirketlerin boşluğunu dolduramadı neredeyse orta ölçekli bir bakkalın açıkladığı kar kadar dönemlik bilançolar açıkladı özellikle en son 60 TL'den 33 TL'ye kadar yapılan operasyonda bir tane bile kap yollamadı en azından Sayın yatırımcılar şirketimizle ilgili herhangi bir olumsuzluk yoktur diye bunu bile bizlerden esirgediler şimdi hepinize soruyorum karnesi bu kadar zayıf olan bir öğrenciye Aferin deyip takdir veya teşekkürname verilir mi Evet patronun karnesi çok çok zayıf eee Biz kimi suçlayacağız birbirimiz mi yoksa bu işlerin tek sorumlusu patronumu Yani diyeceğim ki ben alıp%30-40 kazanıp da satmasaydım kendimi de sorumlu tutacaktım ama nerede zararın dibindeyiz Siz de çok iyi biliyorsunuz ki öyle şirketler var ki%10-15 düşün anında patron kap yolluyor her şey yolunda Panik Yok diye örnek kontrolmatik Karel gibi herkes sorumluluğunu üstüne almak zorundadır başarılı bir patronla başarısız bir patronu ayırt etmek lazım yoksa başarının bir anlamı kalmaz bugün sizden �lk defa duydum Yeni patronun insider
    Davasını öylesine büyük bir yatırım kurumunda çalışan bir üst düzey görevlisinin ağzını çok sıkı tutması gerekir son olarak sayın Usta Size bir soru sormak istiyorum bilgi ve tecrübelerinize dayanarak aklımda şöyle bir senaryo olmuş olabilir mi diye düşünüyorum Lütfü Bey bu ne taştaki%10'luk Payı devamlı almak istiyordu Ne taşı bir marka olarak yıllarca taşıdı sonra gördü ki ne Taştan bir fayda yok onu aradan çıkaralım Ama bu arada krom hissesi de 79 liraya çıktı bu neden 70'li fiyatlardayken almadı da 36,5 TL iken aldı hissenin düşmesinde bu etkili olmuş mudur herkese sağlıklı mutlu bol kazançlı günler diliyorum ytd

3. Konu açılmışken ben de kendi adıma değerlendirmelerimi yazayım. Bu hissede yıllardır yatırımcı olarak bulunmaktayım. Forumda da aktif olarak yazmaktaydım. Bunu yaparken de kıyı köşe araştırmalar yaparak, şirkete sürekli mailler atarak aldığım yanıtlara yorumlamalar yaparak burada paylaşıyordum. Kront ve siber güvenlik sektöründeki gelişmeler o kadar fazla zamanımı alıyordu ki. Bunun yaparken de (herkes gibi) sadece iki beklentim vardı. Birincisi hep birlikte yorumlar yaparak en uygun değerlendirmeyi elde etmek. İkincisi ise küçük bir teşekkür. Kendim burada kimseye en ufak kırıcı bir laf söylemediğim gibi temel-teknik her paylaşıma ve araştırmaya teşekkür etmeyi ihmal etmedim. Ancak aynı karşılığı göremediğimi açıkça söylemeliyim. İnsanlar özelden hisseyle ilgili değerlendirmelerimi sorarken genelden bir teşekkürü çok gördüler. Hatta tam tersi şekilde, hisseyle ilgili olumlu birşey yazdığımda hisse pazarlamak, olumsuz birşey yazdığımda ise tersi yönde yorumlarla karşılaştım. Hala da aynı davranış şeklinin devam ettiğini üzülerek görüyorum. Ancak bu davranış şeklinin; tezcanlılık, hisse fiyatından kaynaklı moral bozukluğu, kişisel ego ve başka bir yorumcuyu yüceltmek maksadıyla yapıldığını düşünüyorum. Hisse fiyatıyla ilgili bir çıkarının olduğunu düşünmüyorum kimsenin. Zaten buradaki üç beş yatırımcıyla hisse fiyatına etki etmek mümkün olamaz.

Daha önce Kront'un yanı sıra dünyadaki büyük siber güvenlik şirketlerinin ve Netaş'ın bilançolarını inceleyip dipnotlardan bilgi çıkarıp, şirkete mailler atıp yanıtlarını burada paylaşırdım. Zaten hisse net'te kişinin üzerine tıklayıp geçmiş gönderilerini görebiliyorsunuz. Örneğin ben ilgilendiğim ve yatırım yapmayı planladığım bir hissenin forum sayfalarını baştan sona okurum. O şekilde kimin faydalı paylaşımlar yaptığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak bahsettiğim sebeplerle yazmayı bıraktım. Bir teşekkürün çok görüldüğü ortamda gerek yok diye düşündüm.

Konuya gelirsek ben Sn.Umut0109'un da, Sn. ysf49'un da temel tezlerinde haklı olduğunu düşünüyorum. Zaten birbirinin zıttı şeyler yazmamışlar. Sn.ysf49'un söylediği gibi borsamızda patrondan habersiz hisse fiyatı belirlenemez bence de. Spekler kimde kaç lot olduğu bilgisini bile alır patrondan derler. Bu hissede de böyle olduğunu düşünüyorum. Sonuçta hisse yükselirken-yükselecekken patronun kanal kanal gezip röportaj vermesi, şirket satın alma-birleşme planı, dünyada ses getirecek bir ürün geliştirildiği, dünyada ilk beş siber güvenlik şirketi olma hedefi, Katar olimpiyat oyunları, GTT satışı vs. zamanlaması bence de tesadüf değil. Ve ben şirketin "Biz teknoloji şirketiyiz, piyasadaki hisse fiyatı bizi ilgilendirmez, biz işimize bakarız" laflarına da inanmıyorum artık.

Sn. Umut0109'un da yazdıklarında haklı olduğunu düşünüyorum. Sn.Lütfi Yenel ve yönetim ekibi melek demiyor o da. Bu şartlara rağmen Kront'tan ve borsadaki diğer şirketlerden nasıl para kazanılır yönündeki tecrübelerini aktarıyor. Teknik analize ben de inanmıyorum açıkçası. Ama hangi teknik analize? O investing, Twitter vs.deki dakikalık, saatlik, haftalık analize. Bir defa spek ve aracı kurumlar öyle sistem, altyapı ve paraya sahipler ki istedikleri oluşumu yapar, istediğine uydurur istediğini bozar. Sen onların ürettiği hazır programları kullanarak iki çizgi çizeceksin ve borsada para kazanabileceğini sanacaksın. Bence tesadüf ve hayalcilik. Zaten haftalık liste yayınlıyor o twitter teknik analizcileri. Sonra hafta sonunda hissenin gördüğü en yüksek fiyata göre bu hafta da % 5-6-10 kazandık diyorlar. En dipten alıp en tepeden sattın yani. Şaka gibi. Ancak bu yapılan teknik analiz olmadığı gibi bununla trend analizini de karıştırmamak lazım. Çünkü trend diye birşey var borsada. Hatta borsanın temeli. Her hissenin trend yönü vardır ve bu takip edilerek uzun periyotlarda para kazanılabilir. Hatta Ereğli için 7 yılda bir zenginini yaratır derler. Bu trend yönü ve periyodudur aslında. Artık bu periyotlar teknolojinin ve süratin artması nedeniyle kısalmıştır ama hala vardır. Borsa tecrübemin az olmadığını düşünüyorum ancak ben de bunu çok geç öğrendim. İyi hisse bir şekilde gider diye düşünüyordum hep ama öyle değilmiş. 79'da değil de 65-70'te bile satmış olsak, yerine alacağımız herşeyin de en az iki-üç kat artmış olduğunu hesaba katarsak, şu an 5-6 kat fazla hissemiz olurdu.

Kront için bu trend değişikliği, yüksek karların açıklandığı sene sonuna denk geliyor genelde. Ben bu yıl sonu karı ve hisse fiyatı için umutluyum açıkçası.

4.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    son olarak sayın Usta Size bir soru sormak istiyorum bilgi ve tecrübelerinize dayanarak aklımda şöyle bir senaryo olmuş olabilir mi diye düşünüyorum Lütfü Bey bu ne taştaki%10'luk Payı devamlı almak istiyordu Ne taşı bir marka olarak yıllarca taşıdı sonra gördü ki ne Taştan bir fayda yok onu aradan çıkaralım Ama bu arada krom hissesi de 79 liraya çıktı bu neden 70'li fiyatlardayken almadı da 36,5 TL iken aldı hissenin düşmesinde bu etkili olmuş mudur herkese sağlıklı mutlu bol kazançlı günler diliyorum ytd
    Merhaba.. Cok bilgili ve hatta tecrubeli oldugumu soylemek dogru olmaz, ancak bazi fikirlerim var.

Lutfi Bey'in Netas'taki hisseleri geri alma istegi konusunda sizinle hemfikirim. Esasinda ben bu Netas'a ayricalikli hisselerin hem de o kadar dusuk fiyatla satilmasi konusunu dusunurken, herhalde dedim kendimce, oradaki kisilerle arasi iyi, ileride geri satacaklardir. O an acil nakte ihtiyac vardi Iran alacaklarinin alinamamasindan dolayi ve bu bir care olarak dusunulmustu. Kendi fikrimdir bu benim. Kimine gore, Netas ile sinerji olusacak ve herkes kazanacakti. Bu, anlasilir bir yaklasim, aslinda olmasi beklenilen, ancak Netas'in hantal yapisi ne kendisine fayda verdi ne de bize.

Sonra Netas cogunluk hisseleri el degistirince, Lutfi Bey'in plani suya dusmus olabilir (eger benim tezim dogruysa tabi). Simdi yeni yonetimi satis konusuna nasil ikna edeceksin. Cok kolay bir sey olmasa gerek. Ben hala saskinim. Bence Zeynep Hanim icin bu fiyatla ayricalikli hisseleri alabilmek cok buyuk basari. Artik Lutfi Bey'in Netas'taki cok samimi arkadaslari kotulediler mi ne yaptilar bilemem.

Ben hissenin gecen sene 79'lara kadar yukselmesinin Netas ile ilgili oldugunu dusunmuyorum. Bu tur asiri oynak hisselerde satislar, hissenin piyasa degerine gore degil, kendi analizleri sonucu bictikleri fiyata gore olur. Daha sonra onlarin kararlastirdigi fiyata gore de piyasa fiyatlamasini duzeltir. Diger bir deyisle, piyasa fiyati satis fiyatini degil, satis fiyati piyasa fiyatini etkiler. Zaten eger ki piyasa fiyatina gore satis olacak olsaydi, Netas saticilarinin 24'ten 79'a cikarmasi yerine, Kront yoneticilerin 24'ten 15'e indirmesi pek daha kolaydir.

Hisse neden 11 dolari gordu. Benim tahminim cok ciddi ve guzel bir ortaklik calismasi vardi ama sonra olmadi.

Butun yazdiklarim kendi fikirlerim ve hayal urunlerim. Buradaki her sey senaryo, herhangi bir veriye de dayanmadan yapilmis senaryolar.

Dolayisi ile yatirim tavsiyesi degildir

Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Konu açılmışken ben de kendi adıma değerlendirmelerimi yazayım. Bu hissede yıllardır yatırımcı olarak bulunmaktayım. Forumda da aktif olarak yazmaktaydım. Bunu yaparken de kıyı köşe araştırmalar yaparak, şirkete sürekli mailler atarak aldığım yanıtlara yorumlamalar yaparak burada paylaşıyordum. Kront ve siber güvenlik sektöründeki gelişmeler o kadar fazla zamanımı alıyordu ki. Bunun yaparken de (herkes gibi) sadece iki beklentim vardı. Birincisi hep birlikte yorumlar yaparak en uygun değerlendirmeyi elde etmek. İkincisi ise küçük bir teşekkür. Kendim burada kimseye en ufak kırıcı bir laf söylemediğim gibi temel-teknik her paylaşıma ve araştırmaya teşekkür etmeyi ihmal etmedim. Ancak aynı karşılığı göremediğimi açıkça söylemeliyim. İnsanlar özelden hisseyle ilgili değerlendirmelerimi sorarken genelden bir teşekkürü çok gördüler. Hatta tam tersi şekilde, hisseyle ilgili olumlu birşey yazdığımda hisse pazarlamak, olumsuz birşey yazdığımda ise tersi yönde yorumlarla karşılaştım. Hala da aynı davranış şeklinin devam ettiğini üzülerek görüyorum. Ancak bu davranış şeklinin; tezcanlılık, hisse fiyatından kaynaklı moral bozukluğu, kişisel ego ve başka bir yorumcuyu yüceltmek maksadıyla yapıldığını düşünüyorum. Hisse fiyatıyla ilgili bir çıkarının olduğunu düşünmüyorum kimsenin. Zaten buradaki üç beş yatırımcıyla hisse fiyatına etki etmek mümkün olamaz.

Daha önce Kront'un yanı sıra dünyadaki büyük siber güvenlik şirketlerinin ve Netaş'ın bilançolarını inceleyip dipnotlardan bilgi çıkarıp, şirkete mailler atıp yanıtlarını burada paylaşırdım. Zaten hisse net'te kişinin üzerine tıklayıp geçmiş gönderilerini görebiliyorsunuz. Örneğin ben ilgilendiğim ve yatırım yapmayı planladığım bir hissenin forum sayfalarını baştan sona okurum. O şekilde kimin faydalı paylaşımlar yaptığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak bahsettiğim sebeplerle yazmayı bıraktım. Bir teşekkürün çok görüldüğü ortamda gerek yok diye düşündüm.

Konuya gelirsek ben Sn.Umut0109'un da, Sn. ysf49'un da temel tezlerinde haklı olduğunu düşünüyorum. Zaten birbirinin zıttı şeyler yazmamışlar. Sn.ysf49'un söylediği gibi borsamızda patrondan habersiz hisse fiyatı belirlenemez bence de. Spekler kimde kaç lot olduğu bilgisini bile alır patrondan derler. Bu hissede de böyle olduğunu düşünüyorum. Sonuçta hisse yükselirken-yükselecekken patronun kanal kanal gezip röportaj vermesi, şirket satın alma-birleşme planı, dünyada ses getirecek bir ürün geliştirildiği, dünyada ilk beş siber güvenlik şirketi olma hedefi, Katar olimpiyat oyunları, GTT satışı vs. zamanlaması bence de tesadüf değil. Ve ben şirketin "Biz teknoloji şirketiyiz, piyasadaki hisse fiyatı bizi ilgilendirmez, biz işimize bakarız" laflarına da inanmıyorum artık.

Sn. Umut0109'un da yazdıklarında haklı olduğunu düşünüyorum. Sn.Lütfi Yenel ve yönetim ekibi melek demiyor o da. Bu şartlara rağmen Kront'tan ve borsadaki diğer şirketlerden nasıl para kazanılır yönündeki tecrübelerini aktarıyor. Teknik analize ben de inanmıyorum açıkçası. Ama hangi teknik analize? O investing, Twitter vs.deki dakikalık, saatlik, haftalık analize. Bir defa spek ve aracı kurumlar öyle sistem, altyapı ve paraya sahipler ki istedikleri oluşumu yapar, istediğine uydurur istediğini bozar. Sen onların ürettiği hazır programları kullanarak iki çizgi çizeceksin ve borsada para kazanabileceğini sanacaksın. Bence tesadüf ve hayalcilik. Zaten haftalık liste yayınlıyor o twitter teknik analizcileri. Sonra hafta sonunda hissenin gördüğü en yüksek fiyata göre bu hafta da % 5-6-10 kazandık diyorlar. En dipten alıp en tepeden sattın yani. Şaka gibi. Ancak bu yapılan teknik analiz olmadığı gibi bununla trend analizini de karıştırmamak lazım. Çünkü trend diye birşey var borsada. Hatta borsanın temeli. Her hissenin trend yönü vardır ve bu takip edilerek uzun periyotlarda para kazanılabilir. Hatta Ereğli için 7 yılda bir zenginini yaratır derler. Bu trend yönü ve periyodudur aslında. Artık bu periyotlar teknolojinin ve süratin artması nedeniyle kısalmıştır ama hala vardır. Borsa tecrübemin az olmadığını düşünüyorum ancak ben de bunu çok geç öğrendim. İyi hisse bir şekilde gider diye düşünüyordum hep ama öyle değilmiş. 79'da değil de 65-70'te bile satmış olsak, yerine alacağımız herşeyin de en az iki-üç kat artmış olduğunu hesaba katarsak, şu an 5-6 kat fazla hissemiz olurdu.

Kront için bu trend değişikliği, yüksek karların açıklandığı sene sonuna denk geliyor genelde. Ben bu yıl sonu karı ve hisse fiyatı için umutluyum açıkçası.
    Sayın Forza Körfez Öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim dünkü yorumlarımızı çok iyi etüt etmişsin buradaki üç beş tane küçük yatırımcı kardeşimin hepsi çok iyi niyetli ve güzel bilgiler paylaşıyor önemli olan Forum içinde huzuru sağlamak Ben 2 yıldır kesintisiz her gün bu bilgileri okudum sizin de çok yorumunuzu okudum Hatta dünkü yazımın en alt tarafında ismini yazmadığım diğer yorumcu arkadaşlarıma da teşekkür ettim Bunların içinde Siz de vardınız küçük yatırımcının yararına kim en ufak katkıda bulunuyorsa Sonsuz Teşekkürler dünyada en değerli şey bilgidir ben 10 yaşındaki bir çocuktan bile bilemediğim bir bilgiyi alıyorsam o çocuk benim başımın tacıdır gerçekten söylüyorum bu hissede çok bilgili hissenin her şeyini bilen analiz eden arkadaşlarımız mevcut Ben mesela ne taş hissesinde 5 sene hisse taşıdım 7 TL'den alıp 36 TL'ye kadar Durdurdum ne taşın ciğerini bilirim fakat kront da Forum arkadaşlarım yanında bilgim belki de binde birdir sonuç olarak ben diyorum ki patron ve yönetim kurulu daha sıkı çalışmalı bakın daha geçen hafta barikat Siber Güvenlik Turkcell ile işbirliği yaptı Kafein şirketi Sibel Güvenlik ile ilgili çalışmalarını çoğalttı yani bundan 5 yıl önce Türkiye'de siber Güvenlik deyince ilk akla gelen isim kront tu artık ülke içinde de rakiplerimiz artacak ona göre şirket önlemlerini almalıdır hepimize Hayırlı kazançlar diliyorum sağlıkla kalın ytd

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Merhaba.. Cok bilgili ve hatta tecrubeli oldugumu soylemek dogru olmaz, ancak bazi fikirlerim var.

Lutfi Bey'in Netas'taki hisseleri geri alma istegi konusunda sizinle hemfikirim. Esasinda ben bu Netas'a ayricalikli hisselerin hem de o kadar dusuk fiyatla satilmasi konusunu dusunurken, herhalde dedim kendimce, oradaki kisilerle arasi iyi, ileride geri satacaklardir. O an acil nakte ihtiyac vardi Iran alacaklarinin alinamamasindan dolayi ve bu bir care olarak dusunulmustu. Kendi fikrimdir bu benim. Kimine gore, Netas ile sinerji olusacak ve herkes kazanacakti. Bu, anlasilir bir yaklasim, aslinda olmasi beklenilen, ancak Netas'in hantal yapisi ne kendisine fayda verdi ne de bize.

Sonra Netas cogunluk hisseleri el degistirince, Lutfi Bey'in plani suya dusmus olabilir (eger benim tezim dogruysa tabi). Simdi yeni yonetimi satis konusuna nasil ikna edeceksin. Cok kolay bir sey olmasa gerek. Ben hala saskinim. Bence Zeynep Hanim icin bu fiyatla ayricalikli hisseleri alabilmek cok buyuk basari. Artik Lutfi Bey'in Netas'taki cok samimi arkadaslari kotulediler mi ne yaptilar bilemem.

Ben hissenin gecen sene 79'lara kadar yukselmesinin Netas ile ilgili oldugunu dusunmuyorum. Bu tur asiri oynak hisselerde satislar, hissenin piyasa degerine gore degil, kendi analizleri sonucu bictikleri fiyata gore olur. Daha sonra onlarin kararlastirdigi fiyata gore de piyasa fiyatlamasini duzeltir. Diger bir deyisle, piyasa fiyati satis fiyatini degil, satis fiyati piyasa fiyatini etkiler. Zaten eger ki piyasa fiyatina gore satis olacak olsaydi, Netas saticilarinin 24'ten 79'a cikarmasi yerine, Kront yoneticilerin 24'ten 15'e indirmesi pek daha kolaydir.

Hisse neden 11 dolari gordu. Benim tahminim cok ciddi ve guzel bir ortaklik calismasi vardi ama sonra olmadi.

Butun yazdiklarim kendi fikirlerim ve hayal urunlerim. Buradaki her sey senaryo, herhangi bir veriye de dayanmadan yapilmis senaryolar.

Dolayisi ile yatirim tavsiyesi degildir
    Sayın Usta verdiğiniz bu değerli bilgiler için teşekkür ediyorum ben bu iki gündür çok yoruldum artık Asli görevim olan uzaktan takip etmeye geçiyorum siz ve bu forumdaki tüm Bilgili kardeşlerimin yorumlarını her gün takip edeceğim ve kendimce bir yol çizeceğim Rabbim hepinize hayırlı bol kazançlar nasip etsin saygı ve sevgilerimle ytd

7. Spek Bey endesk son 1 senede yüzde yüzden fazla yükseldi 1400 lerden 3000 ini geçti.

Yıl sonu bilançoyu bekliyorsan spek bey, o zamana kadar benimde endeksten bekltim bir yüzde 50 daha gitmesi yani 4500 leri bulması sonra seçime doğru yine yavaş yavaş yükselerek seçimlerin sonucu ile beraber ordan da bi yüzde 50 daha yukarı gitmesini bekliyorum.

Sorum şu sana spek bey.. Diğer yatırmcılar çoğu borsada paralarına ikiye üçe katladı son 1 senede..

evi alanlar veya evi olanlar parasını 3 e katladı so 1 senede..

Dovizi olanlar parasını 3 e katladı son 1 senede

arabası olanlar parasını 3 katladı son 1 sene..

seçime kardar yüzde50 yükseliş ve seçimden sonra bir yüzde50 yükseliş daha bekliyorum genel borsada.

Bu paralarını 3ye katlayanların bir kısmı kronttu farketmeyeceklerini mi sanıyorsun ? Dolar bazlı 5 te 1 fiyatına inmiş kronttu, paralarını diğer yatırım ensturmanlarında 3 ye katlayan yatırımcılar , bu fiyatlara gelmiş kronttu farketmeyeceklerini mi sanıyorsun?

Paralarının çeyereğiyle kronttu alırlarsa bile yine az para girmez krontta çünkü paralarını son 1 senede zaten herkesin üçe katladı.

Yani bu yatırımcılar kronttu faredelerlerse ve bu fiyatlardan girerlerse sen de hisseyi o zamaan yükseltirsen , bu yatırımcılara, bir taşla 2değil , 3 kuş vurdurtmuş olacaksın Sayın Spek bey.

Spek Bey , bu hafta otur düşün bunları lütfen.

8. son 5 senede 60 kat çıktığı yetmezmiş gibi hekts bugünde yine uçuyor a.q

Sayfa 511/914 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •