Sayfa 363/914 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by Garavelusta Yazıyı Oku
    Sn Usta,

Paylasiminiz icin tesekkurler. Ben de ayni raporu birkac gun once gorup paylasmayi planlamistim. Ancak PIM ve PAM arasindaki farki tam yorumlayamadigim icin emin olamamistim.

Fakat, soyle bir sey dikkatimi cekti rapordaki sirket karsilastirmalarini urunler uzerinden yaptiklarini farkettim. Ve karsilastirilan urunler PAM urunleri. Mesela Wallix icin «*Bastion*»,
    One identity icin «*Safeguard*» , Manage Engine icin
    ise «*PAM360*».

Dolayisiyla biz de sirket olarak PAM sekrorunde ilk 10’daysak Single connect’in burada yeralmasini beklerdim. Tabi yanlis da yorumluyor olabilirim.

YTD.
    Ben de tam bilmiyorum, cok kucuk eklentilerle birbirlerine donusebiliyorlar, aslinda bir modul gibi. Bizim de mesela gorevlere gore ayricalik tanimlayan modulumuz sanki cok guzel gibi ve belki de PAM ve PIM'in bazi problemlerini cozuyor bile olabilir ama isimlendirilmemistir henuz Gartner tarafindan. Reklam acisindansa raporlara girmek elbette guzel olurdu.

Yan dallari genis olan ve cabucak bunlara uyarlanabilen bir alan. Bir zamanlar PAM'imiz yoktu ve ona yakin olan Ag Yonetim Sistemleri uzerinde calisiyorduk ve pazar alanimiz cogunlukla ve belki sadece telekomlardi. Sonra PAM cikti ortaya yavas yavas ve satislarimizin sanirim cogu bu oldu.

Sonuc olarak iyi bir yonetimle, ruzgarin ve talihin donmesiyle cok hizli gelisebilecek, dallanip budaklanabilecek bir alandayiz.

Elbette daha az risksiz, hatta pek risksiz ama az getirili hisseleri secenler de olacaktir.

Yatirim tavsiyesi degildir

2. Yurtdisinden 3 tane sirkete ortagim. Adamlar tane tane nereden ne zaman ne kadar gelir gelecek, nereden ne zaman ne kadar gider olacak acikliyorlar, proje ve hedeflerini somut bilgilere dayanarak sunuyorlar, 3 ayda bir temettu veriyorlar. Hal boyle olunca, hisseler fazla oynaklik gostermiyor.

Bizde ise belirsizlik o kadar fazla ki. Bunun ustune de, yani sirketin de elinde olmayan, alana has sebeplerden kaynakli belirsizliklerin ustune, belli olan satislarin, gelisme ve gelistirmelerin ya hic aciklanmamasi, ya da asiri gec aciklanmasi, bir de hissenin sigligi, oynaklik derecesini cok asiri yukseltiyor.

9 ay once ortada fol yok yumurta yokken, Lutfi kanal kanal dolasip, inci boncuk dagitiyordu. Hani onumuzdeki donemlerde ortaklik ve/ya satin almalarla ilgili gelismeler olacakti. 9 ay gecmis. Cocuk olurdu. Bizse, ondan sonra, dusen yillik hasilattan baska bir sey gormedik. Ustelik siber guvenlik bu kadar revacta iken.

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. Bir de bu globalde ilk 5e girme hedefini, evvela, onceki sene bilancodan 2 hafta once Mete Sansal dillendirmisti ve o sunumda 3 yil icerisinde demisti.

https://www.youtube.com/watch?v=e3bmrQSXnqM&t=287s (dakika 4 saniye 52'den itibaren)

Sonra 2 hafta sonra bu 5 yillik hedef oldu. Bu kadar da ince, hassas hesap yapip hedefler koyuyorlar yani. Artik nasil fizibilite calismasi yapiyorlarsa. Mesela bir senaryo:

TOPLANTI MASASI
    Lutfi: Hedef koyalim arkadaslar, iyi firmalarin hedefleri vardir. Bakalim en iyi hedefi kim koyabilecek
    Mete: Benim cok guzel bir fikrim var..
    Digerleri: Nedir, nedir?
    Mete: 3 yilda dunyada ilk 5'e girelim. Nasil?
    Alkislar... girla..

TOPLANTI MASASI (2 hafta sonra)
    Onur: Efendim, abarttik mi acaba. Cok fazla yatirimci ariyor telefonla. 3 sene de goz acip kapayincaya kadar gecer, yuz goz olmayalim simdi.
    Lutfi: Hmm, mantikli. Temkinli hedef belirlemek iyi firmalarin en temel ozelliklerindendir. Fikri olan?
    Mete: Ben cok orijinal bir revize yaptim.
    Digerleri: Nedir, nedir?
    Mete: Globalde ilk 5'e, 5 yilda girelim. Reklama da daha uygun bu. 5 yilda ilk 5!
    Alkislar...girla..

TOPLANTI MASASI (1 yil sonra)
    Fuat: Efendim, bu 5 yil hedefi tutmayacak herhalde. Cok on plana cikarmasak mi acaba?
    Lutfi: Ne dersiniz arkadaslar? Temkinli mi olsak? Onur, yatirimcilar ne alemde?
    Onur: Sikinti olmaz efendim. Ancak daha buyuk bir hedef belirlememiz gerekir.
    Mete: Bundan daha iyi bir fikir mi?
    Fuat: Nasil yani?
    Onur: 2 yilda 2 kat yurtdisi ciro hedefini soran tek yatirimci yok su anda mesela.
    Fuat: He-he. Aynen ya. Daha yurtdisi 2 kata cikmadan, dunyada ilk 5'e girecegim diye heveslenenler...
    Lutfi: Anlasildi, anlasildi Fuat, detaya gerek yok.
    Fuat: O zaman ne yapiyoruz? Yol haritasi nedir?
    Lutfi: 1 sene daha bu hedefle gidelim. Daha vakit var. Gelecek sene duruma gore bakariz. Olmadi 10 yillik bir hedef buluruz. Ya da ne bileyim belki diger sirketler birlesir.
    Fuat: Hmm, anlasildi. Ama ben satarim, satiyorum o zaman biraz.
    Lutfi: Sen bilirsin, ben biraz daha bekleyecegim, bir bildigim var.. Ama yatirim tavsiyesi degildir.
    Lutfi: Ha ama KAP'a haber et. Iyi firmalar boyle durumlarda KAP'a haber atar.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 03-06-2021 saat: 14:03.

4. 1 Temmuz'dan itibaren Yildiz Pazar'da islem gormeye baslayacakmis. Faydasi olur mu bilmem.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5. Teknik olarak 2017 deki üçlü tepeye benzer bir oluşum olabilir mi? bu çıkışın anlamli olabilmesi icin ilk olarak 60 tl leri hacimli gecmesi sonra zirvesini tazelemesi gerekir mi? onun dışında alçalan tepeler seklinde devam eder mi? kafamda sorular sorular... Teknikci arkadaşlar yorum yapabilirse seviniriz.

Sayfa 363/914 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •