Sayfa 553/914 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. 2020 yılı hasılatı 53,35 mn TL.
    2021 yılı hasılatı 84,43 mn TL.
    Yalnız bu anlaşma 24,5 mn TL.
    Bu yıl 1,325 mn dolarlık tutar, önümüzdeki 4 yıl için ortalama 1,875 mn dolara çıkıyor.
    20 TL dolar kuru için yıllık 37,5 mn TL (2020 cirosunun %70'i, 2021 cirosunun % 44'üne denk)'lik bir katkı.
    Ciddi anlamda büyük bir satış. Tebrikler.

2. "Büyük veri ve loglama ürünlerini 2015'ten bu yana kullanan..." , "Şebeke altyapısında oluşan büyük verinin işlenmesi ve saklanması..." diyor haberde. Lütfi Bey'in bahsettiği "Veri maskeleme ürünü/modülü" sanırım. Bir satışın tutarı buysa gerçekten büyük ses getirebilir.

3. Geçen gün kendime göre şirketin dönüm noktalarını yazmıştım. Uzun bir gönderiydi ve şarjım bitince gönderemeden silindi. Sonra üşendim yeniden yazmaya. 4-5 başlık vardı. Ama bu büyük veri maskeleme aklıma gelmemişti. Sektörde anlaşma tutarları bu şekildeyse, bu da ciddi bir dönüm noktası olabilir. Bu tutarlarda yapılacak üç beş satış anlaşması, yıllık hasılatı çok farklı yerlere taşıyabilir.

4. Satış yaptığımız (ufone) etisalat ın etisalat’ın başka operatörü varmi ? Mısır dahil 16 ayrı ülkede gsm operatörlüğü yapıyor

5.  Alıntı Originally Posted by Gucan Yazıyı Oku
    Satış yaptığımız (ufone) etisalat ın etisalat’ın başka operatörü varmi ? Mısır dahil 16 ayrı ülkede gsm operatörlüğü yapıyor
    İşte doğru bir bakış açısı şimdi bunun gibi 5 tane daha kritik durum var şirket ile ilgili sırası ile gerçekleşmesini bekliyorum en az gerçekleşme ihtimali olan bu tüm etisalatlara ürün vereceğiz diye bir kaide yok tabi ama diğer 5 gelişme sırası ile yıllara yayılarak gerçekleşsin hele bir, etisalat dünyanın en büyüğü diye biliyorum yanlış ise düzeltin lütfen diğerlerine verirsek boyut bambaşka olur eski mesajlarımdan ne demek istediğimi anlayın algı eğrisi vs cümleleri kurarken burda alelade yazıyorum ama yazının alelade görüntüsü değil para eden içindeki ipuçları sabırlı olmak gerekir bazen öyle 3 beş yıl bekledim ben yatırımcıyım siz nasıl firmasınız vs ile olmuyor o yollardan geçen biri olarak söylüyorum bunları söyleriz bazen ama sonu bizim için iyi olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    Kron'un büyük veri ve loglama ürünlerini 2015 yılından beri kullanmakta olan Pakistan'ın önde gelen mobil operatörü Ufone/ Etisalat, gereksinimleri ve artan trafik ihtiyaçları doğrultusunda şirketimiz ile yeni bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma ile Ufone, 4G gereksinimleri ve 5G planlamaları kapsamında şebeke altyapısında oluşan büyük verinin işlenmesini ve saklanmasını Kron ürünleri ile sağlayacaktır. 5 yıllık anlaşma kapsamına Kron yazılım lisansları ve bakım destek hizmetleri dahil edilmiştir. Bu kapsamda 2022 yılı için 1.325.000 USD, toplam 8.830.000 USD tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Söz konusu yeni iş ilişkisi ile ilgili açıklama II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında şirketimizin ve ortaklarımızın meşru çıkarlarının zarar görmemesi adına Yönetim Kurulumuzun 30/09/2022 tarihli toplantısında aldığı karar ile ertelenmiştir. Erteleme sebebinin ortadan kalkması nedeniyle işbu açıklama yapılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Kron Telekomünikasyon Hiz. A.Ş.

Güncel kur ile ilk mesajımdaki tutar oluşuyor kurun yükselmesi demek o rakamın artması demek kartları yeniden dağıtalım yarın alım fırsatı verecek mi acaba hiç acımak yok bundan sonra bu haber zincirleri kırdı tamamdır artık.

YTD.
    Hayirli olsun, guzel haber.

Benim anlamadigim, nasil yani ya son 3 ay (2022 icin) 1.3 milyon dolar mi? Butun hizmetler bu seneye mi aktarilmis, ya da bilmedigimiz baska bir seyler mi var.

Yatirim tavsiyesi degildir

7.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    2020 yılı hasılatı 53,35 mn TL.
    2021 yılı hasılatı 84,43 mn TL.
    Yalnız bu anlaşma 24,5 mn TL.
    Bu yıl 1,325 mn dolarlık tutar, önümüzdeki 4 yıl için ortalama 1,875 mn dolara çıkıyor.
    20 TL dolar kuru için yıllık 37,5 mn TL (2020 cirosunun %70'i, 2021 cirosunun % 44'üne denk)'lik bir katkı.
    Ciddi anlamda büyük bir satış. Tebrikler.
    Enflasyonun bu kadar yuksek oldugu yerde TL fiyati ile karsilastirmak pek dogru olmayacaktir. Dolar uzerinden bakarsak

2020 hasilati 7 milyon dolari civari (dolar 7.5)
    2021 hasilati 6.5 milyon dolar civari (dolar 13)

Sadece Ufone yillik satisi (bu yildan sonra) 1.875 milyon. Gecen seneki hasilatin dolar uzerinden %30'u civari.

Nereden baksan super. Ustelik 4 sene daha.

Benzer urun icin Turkcell anlasmasi 3 senelik, o zamanin dolar fiyatiyla yaklasik 4.3 milyon dolara yapilmisti.

Fiyat olarak hemen hemen ayni. CGlogger belli ki ikisi de kullanmislar. Icerikteki urunlerde hafif farkliliklar olabilir.

Sadece 2 sirkete satis toplami Single Connect harici 3 milyon dolar civari oluyorsa, onceki yillar neden hasilat 7 milyon dolarda kaldi anlamak zor.

Yatirim tavsiyesi degildir

8. Bu yıl için ilk fiyatın yüksekliğinin nedeni lisans yenilemeyle ilgili olabilir Sn. Usta. Ya da ilk kurulum/satın alma ücretleri olabilir.

Dolar konusunda haklısınız. Hangi ürünleri kullanıyor bilemiyoruz ama yalnızca telekom sektöründen birçok müşterimiz var. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Türkiye, Moskova Telekom, ABD'de birkaç eyalette hizmet veren internet sağlayıcı bildiklerimiz. (Turkcell'e TL üzerinden yapılan satışa üzülmemek elde değil.) Belli ki bu sektörde ücretler oldukça tatmin edici. Turkcell'in teknoloji şirketlerine ilgisi de bundan kaynaklanıyor olabilir. Big data bankalar, enerji şirketleri, sağlık, kamu vs. birçok sektörü kapsıyor. (Ürün mevcut haliyle bu sektörlerde kullanılıyor mu bilmiyorum.)

Şirketin internet sitesinde önceden müşteri isimleri de bulunuyordu. Etisalat da müşteri listesinde vardı sanırım. Yanlış hatırlıyor olabilirim ya da Etisalat derken bağlısı Ufone kastedilmiş de olabilir. Geçmiş dönemde de yapılan satışlardan ve müşteri listesine bakarak bir şirkete satış yapıldıysa şirketin bağlı olduğu ana şirkete neden yapılmasın diye ana şirketleri de inceliyor, yorumluyorduk. O dev şirketlere satışlar gerçekleşmedi o dönemde. Ama bu defa farklı olabileceğini düşünüyorum. Ürünlerle ilgili müşteri değerlendirmeleri çok olumlu son dönemde. Ciddi bir ilerleme sağlanmış gibi ürünler üzerinde. Zaten şirket bu konuda çok tecrübeli. Yalnızca Ufone'a yapılan satış tutarı buysa, Etisalat, Vodafone gibi şirketlere yapılabilecek olası satış tutarları dudak uçuklatabilir. Bir de, dediğim gibi, diğer sektörler var.

Sayfa 553/914 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •