Sayfa 661/914 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Sarlatana cevap yazmis olmamak icin sakaya vurmustum, ama sanirim cok becerememisim.

Kron'un oyun yazilimi satmis olma olasiligi onbinde 1 bile degil. Gizliden oyun yazilim gelistirip, oynayanlarin ve calisanlarin bile haberi olmadan hem de super bir hale getirerek super bir fiyata, yine kimsenin haberi olmadan satis yapacaksin?? Satis olacak ama bilancoda gorunmeyecek?? Para yatmasa bile alacaklar kisminda gorunmesi lazim. Diger taraftan satis olmasi icin urun lazim, urun icin muhendis. Bizim Oyun yazilimi konusunda tecrubeli tek bir muhendisimiz yok. Hal boyle iken, birisi, neden boyle bir sey ileri surer. Cok alternatif var, ama bence "hasta". Son yillarda ulkedeki hasta oraninda maalesef cok ciddi artis var.

Bedelsiz ne alaka kisminda ise biraz ciddiyet var, velev ki yazilim satmis olsun, bedelsiz ile satisin ne ilgisi olabilir. SPK cok farkli sebeplerden dolayi bekletiyor olabilir. Durum normal olmayabilir. Benim sakayla da olsa iliskilendiremedigim kisim, adamin bunu oyun yazilim satisi ile iliskilendirmesi.

Bence endiseye mahal yok. Bedelsizin onaylanmayacagina pek ihtimal vermiyorum. Hatta su bile olabilir: Belki bekletmiyordur da, Kozal'in guclu baglantilari vardir, onu one cekmislerdir. Ama ister onaylansin, ister onaylanmasin, sirkete herhangi bir etkisi yok.

Bizi olmadik/olmayacak seylerden bile medet umar hale getirmis olmalari aci verici.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Kardeş birincisi kimseye şarlatan demeye hakkın yok adam yazmıs bilgin varsa var dersin yoksa da yorum bile yapmazsın.sonucta o da yorum yapmış.Sizde mesela çok kritik yorumlariniz var mesela bir ara ortada hiç bir şey yokken iflas bile olabilir yazmıstıniz hatta bir kaç arkadaş sizi uyarmıştı nerden çıkti bu diye veya barikat siberin bilgi sızintisinda da olumsuz yorum yapmıştiniz. O zamanda size biri hakaret etse ayni seyi söylerdim.Bu forumlarda herkesin agzı var ve yorum yapiyor bazılari çok iyi biliyor bazılari az biliyor.hem diyorsunuzki bu şirketden her şey beklenir hemde adamın yorumuna şarlatanlik yapıyor.Ben tum forumlarda yorum yapan bilgili bilgisiz tüm ky ortaklarıma onem veriyorum.Bence yıllardır bizi mafeden yönetime sert mesajlar yollamak önemli ama maalesef herkes 3 yıldır yaşadığımız olaylar karşısinda bile kabullenmiş gözüküyor.spk nın farklı sebeblerden bekletmesi ne demek.Sen herhangi bir konuda onayın gerekse önce neyi onaylarsın.tabi ki güven vereni ve pürüssüz iş yapanı.bu kadar basit.ytd

2.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    Kardeş birincisi kimseye şarlatan demeye hakkın yok adam yazmıs bilgin varsa var dersin yoksa da yorum bile yapmazsın.sonucta o da yorum yapmış.Sizde mesela çok kritik yorumlariniz var mesela bir ara ortada hiç bir şey yokken iflas bile olabilir yazmıstıniz hatta bir kaç arkadaş sizi uyarmıştı nerden çıkti bu diye veya barikat siberin bilgi sızintisinda da olumsuz yorum yapmıştiniz. O zamanda size biri hakaret etse ayni seyi söylerdim.Bu forumlarda herkesin agzı var ve yorum yapiyor bazılari çok iyi biliyor bazılari az biliyor.hem diyorsunuzki bu şirketden her şey beklenir hemde adamın yorumuna şarlatanlik yapıyor.Ben tum forumlarda yorum yapan bilgili bilgisiz tüm ky ortaklarıma onem veriyorum.Bence yıllardır bizi mafeden yönetime sert mesajlar yollamak önemli ama maalesef herkes 3 yıldır yaşadığımız olaylar karşısinda bile kabullenmiş gözüküyor.spk nın farklı sebeblerden bekletmesi ne demek.Sen herhangi bir konuda onayın gerekse önce neyi onaylarsın.tabi ki güven vereni ve pürüssüz iş yapanı.bu kadar basit.ytd
    Bahsettigin olayi hatirlamiyorum ama bir yorum yapip yanilmak farkli bir sey, bile bile olmayan bir seyi gercekmis gibi yazmak farkli. Bu ikincisini yapana yalanci denir, bunu maddi/manevi menfaat icin yapana da sarlatan denir. Adam yorum yapmiyor, yalan haberini baska yalan haberlerle guya destekleyip insanlari kandirmaya calisiyor.

Ben adamin maddi kazanc icin bu yalanlari yazdigini sanmiyorum, o zaman bir etkisi olacagini dusunmesinden dolayi aptal denirdi. Bence hasta, kendini manen rahatlatmak icin yapiyor. Sarlatan dolayisi ile bence isabetli bir kelime. Sen katilmayabilirsin, onun yorum yaptigini dusunebilirsin.

Investing'de bu tiplemeler cok, engel olmuyorlar bunlara maalesef.

Bu arada tam sozluk anlami yuksekten atarak insanlari kandirmaya calisan kimse oluyor.

https://www.seslisozluk.net/%C5%9Far...edir-ne-demek/
    Son düzenleme : Usta; 12-03-2023 saat: 14:12.

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bahsettigin olayi hatirlamiyorum ama bir yorum yapip yanilmak farkli bir sey, bile bile olmayan bir seyi gercekmis gibi yazmak farkli. Bu ikincisini yapana yalanci denir, bunu maddi/manevi menfaat icin yapana da sarlatan denir. Adam yorum yapmiyor, yalan haberini baska yalan haberlerle guya destekleyip insanlari kandirmaya calisiyor.

Ben adamin maddi kazanc icin bu yalanlari yazdigini sanmiyorum, o zaman bir etkisi olacagini dusunmesinden dolayi aptal denirdi. Bence hasta, kendini manen rahatlatmak icin yapiyor. Sarlatan dolayisi ile bence isabetli bir kelime. Sen katilmayabilirsin, onun yorum yaptigini dusunebilirsin.

Investing'de bu tiplemeler cok, engel olmuyorlar bunlara maalesef.

Bu arada tam sozluk anlami yuksekten atarak insanlari kandirmaya calisan kimse oluyor.

https://www.seslisozluk.net/%C5%9Far...edir-ne-demek/
    Durum şunu gösteriyor kron hepimizin sinirlerini bozmuş.kron forumlarında investi neti tweteri o kadar zarar etmiş ky var ki güç zehirlenmesi yaşayanmı ararsın yalancımi ararsın üç kuruş için ky nın alınterine göz dikmişmi ararsın hissedeyken öven satınca 3 gün sonra yerenmi ararsın.Herkes kendi vicdani ve ahlaki değerleriyle hareket ediyor.Sonucta ne oluyor hiçbirimizin yorumuyla arpa boyu ilerleyemiyoruz.Çünkü ne yaparsak ne yazarsak bastaki patron istediğini yapıyor.O vakit bu forumların ne anlamı var kapatsınlar gitsin.Çünkü 3 yıldır hissedeyim yazılan ve öngorülenler hisse fiyatına bir türlü yansımadı.sadece patron ve insider davasından aklanan akrabası yeni patrona yaradı.Bir daha borsa sabirdır uzun vadeli yatırimdir diyene ne diyeceğimi biliyorum.Haksızlıga ugruyoruz ky olarak sesimizi yukseltemiyoruz sebeb olanlara.haksızlık karşısinda susan dilsiz şeytandır.Biz bu şirketin ortağıyız ama marabası gibi davranıyoruz.ytd

4. investing cok sagliksiz bir platform. Ben bir ara okumaya baslamistim, baktim psikolojim bozuluyor, biraktim. 2 sene kadar onceydi sanirim.

5. Finansal okur yazarlık çok önemli hele hele şirket incelemek araştırmak altına üstüne bakmak vs vs, bizim yatırımcı açığımız o denli büyük ki cari açıktan bile büyük.

Bahsi geçen forumda sözde saat saat şirketi yorumlayanlar bulundukları ortamı at yarışı takibi yapılan ganyan bayisinden beter hale getirmiş öyle ki bir kişi dememiş ki şirketin faaliyet alanında olmayan bir konu üzerine şirket faaliyette bulunamaz veya o faaliyette bulunan bir iştiraki yok ise, velhasılı o konuyu buraya taşırken siz de bunun olamayacağını ya bilmiyorsunuz veya ve diye uzar gider biraz araştırmacı olun bilgi edinin her denilene bakar durumdaysanız zaaf içerisindesiniz bu durumda piskolojinizi yönetmekte zorlanırsınız burası size çok acı dersler verir tavsiye vermek haddime değil dostane düşüncelerimdir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    Finansal okur yazarlık çok önemli hele hele şirket incelemek araştırmak altına üstüne bakmak vs vs, bizim yatırımcı açığımız o denli büyük ki cari açıktan bile büyük.

Bahsi geçen forumda sözde saat saat şirketi yorumlayanlar bulundukları ortamı at yarışı takibi yapılan ganyan bayisinden beter hale getirmiş öyle ki bir kişi dememiş ki şirketin faaliyet alanında olmayan bir konu üzerine şirket faaliyette bulunamaz veya o faaliyette bulunan bir iştiraki yok ise, velhasılı o konuyu buraya taşırken siz de bunun olamayacağını ya bilmiyorsunuz veya ve diye uzar gider biraz araştırmacı olun bilgi edinin her denilene bakar durumdaysanız zaaf içerisindesiniz bu durumda piskolojinizi yönetmekte zorlanırsınız burası size çok acı dersler verir tavsiye vermek haddime değil dostane düşüncelerimdir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Arkadaşlar herkes kendini finansal okur yazar zanneti ya tebrikler.bir yorumu burda işi bilen kişiler vardır diye sordum,herkes abdüsman kesildi.Allah aşkina ben 3 yildir bu hissedeyim finansal okur yazarlığin kime faydası oldu.olsaydi simdi 2 yil onceki fiyat olan 78.6 tl nin altinda olmazdı.hemde bist yüzde 300 artarken dolar 3 kat artarken enflasyon 300 artarken.Krontun herşeyini bilmrk ayrı finansal okur yazarlik bilmrk farkli ben daha önce defalarca yazdım krontu bilmiyorum diye ama 30 yıldir kesintisiz ve bir gece bile hissesiz yatmamış bir kisi olarak ahkam kesenleri cebimden çıkaririm.belki endeks kağıtlarinin yuzde 80 nini çok iyi bilirim.Şimdi bir tarafa şirin gözukecem diye yazmak icin yazmayın.borsa nedir biliyormusuz hic bir finansal kanunun işlemediği spek patron ve sürü psikolojisinin olduğu yerdir.yani ky soymak icin yasal soygun yeridir.kumarhane gibidir.yoksa dünya kar açıklayan bankalar bu seviyede olurmu.ytd

7. Ben en azından şirketin faaliyet alanı dışında iş yapamayacağını bilecek kadar okuryazarlığı olmayan birinin garip garip iddialarının olamayacağına dair bir kişi tarafından dahi uyarılmadığı bir ortama vurgu yaptım, sizin de bu konuyu bu düzeyde bilmeden buraya taşıdığınızı belirttim, ben kendim finansal okur yazarım demedim ben cahilim.

8. Allah 'ın izniyle geliyorum yarın

Sayfa 661/914 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •