Sayfa 884/914 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 7,065 - 7,072 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Cyberark israil li bir firma ..

acaba diyorum bu son yaşanan olaylardan sonra .. Yani filistinli insanların katledilmesi sonrasında , dini,insani ve de milliyetçi duyguları yüksek olan yerli yabancı cyberark' ın müşterileri olan şirketler veya yerli yabancı devlet kurumları , Cyberarkla olan sözleşmelerini sona erdirir mi?

Ve bundan Kront ta ekstra bir pay gelir mi?

hatta benim bilmediğim orta büyük başka siber israilli siber güvenlik firmaları da olabilir , Cyberark gibi .. bunlarla olan sözleşmeler feshedilip , Kront a yine buralardan da bir pay alabilir mi?

diye sesli düşünüyorum
    2 hafta önce yazdıklarımı, MÜSİAD faaliyete geçiriyor.

MÜSİAD, İsrail'e karşı uygulanan boykotların dönemsel kalmaması için bilişim sektöründe "Yerli Yazılım ve Siber Güç Türkiye" başlığıyla bir çalıştay düzenleyerek, "dijital bağımsızlık" vurgusu yapacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinden (MÜSİAD) yapılan açıklamada, Filistin'in yanında yer alan ülkelerin başını çeken Türkiye'de ürün ve marka boykotlarının sürdüğü bildirildi.

Açıklamada, "Her sektör kendi alanındaki İsrailli ve İsrail yanlısı markaları boykot ederken, bilişim sektörünün de bu boykotu ilk günden beri dillendirdiği belirtiliyor. Özellikle İsrail'e desteğini ilk günden web sitesi üzerinden duyuran dünyanın en büyük teknoloji şirketleri hem bilişim sektöründe hem de bilişim sektöründen hizmet alan şirketlerden ciddi derecede tepki görüyor." denildi.
    Bu tepkilerin "yerli yazılıma dönüş" ve "dijital bağımsızlık" kavramlarını da beraberinde getirdiği kaydedilen açıklamada, MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulunun, bu boykotların dönemsel kalmayıp Türkiye'nin dijital bağımsızlığını ilanihaye oluşturabilmesi için Türkiye'deki tüm paydaşları bir araya getirerek "Yerli Yazılım ve Siber Güç Türkiye" başlığıyla çalıştay düzenlemeye hazırlandığı belirtildi.

https://www.diyarbakirsoz.com/ekonom...leyecek-517313

2. Dövizin ülkeye getirilmesini teşvik için kazanç istisnası oranı 30 puan artırılacak
    Bakan Şimşek,"Ülkemize döviz getirilmesini teşvik etmek üzere, gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimizin yurt dışındaki bazı faaliyetlerine uygulanacak vergi indirim ve istisna oranını kazancın ülkeye getirilmesi şartıyla artıracağız." dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/dov...ilacak/3061156

3. ahhh 25 F/S li , yılda devasa kocamannnn tam 5 milyon tl yatırım yapan PAPİL ahhhh

yavv bi türlü yetişemedin şu 50 F/S 'li , yılda devasa kocamannnn tam 7 milyon tl yatırım yapan LİNK Bilgisayar hissesine..

25 F/S lerde kaldın beee PAPİl..

ama sen kendini 400 F/K iile avutuyorsun PAPİL zira gerçek asıl F/K an 400 lerde. LİNK in ise gerçek F/K 100 küsürlerde.

yav dur bir F/K da nedir ?

asıl önemli olan F/S dir PAPİL ... F/S.

ama üzülme sloganı hatırlar PAPİL..

aynı ülke aynı borsa aynı sektör.

aaa pardon burası kront forumuymuş , PAPİL forumu değilmiş.

4. Bende Musiad in Yerli Yazilim Siber Guvenlik konusunu yazayim diye gelmistim. Siz yazmissiniz Sn.lionnes...

Şurdan cikacak iş çok güzel olacaktir....

Hadi hayirlisi bakalim...

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Cyberark israil li bir firma ..

acaba diyorum bu son yaşanan olaylardan sonra .. Yani filistinli insanların katledilmesi sonrasında , dini,insani ve de milliyetçi duyguları yüksek olan yerli yabancı cyberark' ın müşterileri olan şirketler veya yerli yabancı devlet kurumları , Cyberarkla olan sözleşmelerini sona erdirir mi?

Ve bundan Kront ta ekstra bir pay gelir mi?

hatta benim bilmediğim orta büyük başka siber israilli siber güvenlik firmaları da olabilir , Cyberark gibi .. bunlarla olan sözleşmeler feshedilip , Kront a yine buralardan da bir pay alabilir mi?

diye sesli düşünüyorum
     Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Bende Musiad in Yerli Yazilim Siber Guvenlik konusunu yazayim diye gelmistim. Siz yazmissiniz Sn.lionnes...

Şurdan cikacak iş çok güzel olacaktir....

Hadi hayirlisi bakalim...
    10 gün önce israil filistin savaşı sonrası bir yazı yazmıştım.

acaba yurtiçiindeki şirketler cyberark veya başka israil kökenli firmalarla olan sözleşmeleri feshederler mi diye ..

10 gün sonra ilk ciddi adım MUSİAD dan geldi .

MUSİAD bağlı şirketler sanırım varsa israilli olan şirketlerle olan süzleşmelerini dönemsel değil, süresiz olarak iptal edip , yerli şirketlere gidecekler gibi.

Özet olarak ben bundan sonra, bu MUSİAD ın da etkisiyle ( başka bi sürü etkenler de var mesela bedelli parasının çoğu yatırımlara harcanaacak olması , yeni ürünler , her sene halihazırda zaten yatırıma harcanan paralar vs.. ) yurtiçinde de ciddi büyüme oranları yakalayacıığımızı düşünüyorum

6. Cyberark, 13 saat once linkedin sayfasina Turkcell ile ilgili 10 ay once yapmis oldugu testimonial (sehadet/taniklik/referans) videousunu eklemis.

Oncelikle, benim icin Turkcell'in Cyberark ile, Kron'un da ilgi alaninda olan yazilimlarla ilgili, mesela Secret Password manager, anlasma yapmis olmasi buyuk hayal kirikligi. Kron'un Turkcell ile 3 yillik sozlesmesi 3 ay sonra, Subat ortasinda bitiyor. Bakalim Cyberark ile olan Turkcell anlasmasi bizi nasil etkileyecek.

https://www.linkedin.com/posts/cyber...096616449-0n2w

Ikincisi, 10 ay onceki videonun su an, Musiad'in aciklamasindan sonra yayinlanmasini tesaduf olarak gormuyorum.

Normal sartlarda, ben, bir ulkenin yonetiminin yanlislarinindan dolayi, vatandaslarinin ya da kurumlarinin cezalandirilmasini dogru bulmam.

Ancak, (bu yazacagim tamamen oznel), global capta olan satislarda, onemli mevkilerde bulunan insanlarin, sirf ideolojik sebeplerden dolayi, firmayi tekellestirdiklerini dusunmekteyim. 3-5 sene once, Kron'un basarisizlik sebeplerini irdelerken, kuresel satislarda, ulke icinde oldugu gibi bir rekabet kurumu yok, dolayisi ile globalde cok acimasiz bir durum olabilir demistim. Cola Turca'ya yapilanlarin onda biri yapilsa biteriz zaten. Cola Turka, Coca Cola'nin yuzde biri kadar mi kaliteli? Hitler gibi olmak istemiyorum, zamane Almanlari da bu zumrenin durmadan birbirlerini kayirarak isleri aldigini ve haksiz rekabet olusturdugunu ileri surerek, yapilanlarin dehsetini az gostermeye calismislardi(zulmun tum boyutlarini/resmin tamamini o vakitlerdeki haberlesmenin yetersizligi ve yanliligi yuzunden zaten halk goremiyordu, yoksa soykirim oldugunu bilselerdi bu yapilan isler gercekse bile gerekce olarak gormezlerdi buyuk ihtimal)

Her ne kadar bir devletin yonetiminin yanlislari yuzunden kurumlari cezalandirilamasa da, Cyberark yonetimi, Ekim olaylarindan sonra, daha hic bir sey acik degilken, alelacele, "Cyberark bir Israil firmasidir, dunyanin her yerindeki Israilliyi etkileyen bu olaydan sonra Israil halkini desteklemek icin elimizden gelen her seyi yapmaliyiz. Israil galebe gelecektir. Biz galebe gelecegiz" seklinde aciklama yapan bir sirket (aciklamayi CEO yapiyor)

https://www.cyberark.com/resources/b...e-will-prevail

Bazi calisanlari savasa celp ediliyor, bazi calisanlari gonullu olarak askere gidiyor ve belki de su anda masum sivilleri gonulllu olarak olduruyor ve bunu bir gorev ve vatanperverlik suuru ile yapiyor.(gerci buyuk ihtimal masa basi, cyber savasta gorevlilerdir)

Detaylari hala tam anlasilamayan dehset Ekim olaylarindan sonra alelacele aciklama yapan sirket, yerinden edilen milyonlarca sivil insan ve oldurulen onbinlerce masum insan icin tek satir bile ifade belirtmiyor. Cok merak ediyorum, kuresel bir sirket olan Cyberark firmasinin subelerinde calisan hic mi Musluman yok, onlarin acilarini hic mi anlamiyorlar. Insan cani mi onemli, yoksa sadece sizin irtibatli oldugunuz canlar mi onemli??

Ben, bir grubun yanlislarinin, ilintili kisilere karsi ceza araci olarak kullanilmasi taraftari olamam. Ancak en azindan, su sergilenen tavrin (mesela Musiad aciklamasinin ardindan Turkcell videosunun konulmasini) bir nevi guc gosterisi ve meydan okuma olarak gordugumu soylemek isterim. Normalde, magduru oynamalari, Israil yuzunden bizi cezalandirmaniz dogru degil gibi seyler soylemeleri beklenirken, gemileri yakmis gibi, altedin bakalim altedebiliyorsaniz dercesine bir cikis olarak goruyorum bunu. Cok guclu ve kendine guvenli duruyorlar.

Insanlik tarihi, insanlik disi binlerce vakia ile dolu. Filistin bolgesinde 1000 sene once yasananlar, onbinlerce esirin katledilmesi mesela, insanin nutku tutuluyor..

Insallah savaslarin olmadigi, en azindan fiziksel savaslarin olmadigi bir dunyaya ulasiriz. Cunku artik, su devirde, masumlara ulasmayan fiziksel bir savas imkansiz gibi. Savasi engellemenin en onemli yolu da, kin, nefret, ustunluk soylemlerinin sistematik empoze edilmesini engellemek ile olabilir. Muhammed Ali gibi, yanlis kendi devletinden geldiginde de, ciddi cezaya ragmen, ayakta durabilecek kaliteli insanlik yetistirmekle olabilir.

Yatirim tavsiyesi degildir. Ben kazanacagim diye, haksiz yere, bir baskasinin kaybetmesini istemem. Ancak eger bana da haksizlik yapilmis ise, onun tazmin edilmesini isterim.

7. Bu basliga yazmayacagim artik demistim ama icimi sizlatan bir konu ile ilgili oldugundan kendimi tutamadim. Bazi insanlarin kendi acilarini yasarken, yanlarinda yuzlerce kat acilara sebep olunmasina razi olmalarina kalbim kayitsiz kalamiyor.

Bu arada, Kront'un 3 sene onceki anlasmasi PAM degildi, Marta, CG Logger filandi. Gorunen o ki, PAM urunu olarak Turkcell Cyberark urununu kullaniyor. O kadar devlet tesvigine ragmen Turkcell bile bizim urunu kullanmiyorsa, demek hala yeterli seviyede degil herhalde. 15 senedir o kadar ar-ge ye ragmen yeterli seviyeye ulastiramamislar demek ki.

Twitter'da bir elemanin dedigi gibi, su ana kadar yaptigi ar-ge yatirimi, acaba hortumlama mi (tanidik sirketlerin uyduruk yazilimlarina olmadik fiyat verme gibi) diye insanin aklina gelmiyor degil. Yoksa, bu kadar mi sonucta bir sey cikmaz.

Dusunsenize, ar-ge diye sirketin satislarini tanidik sirketlere aktariyormussun.
    Sonra, 2 senede bir, hisse fiyatini dalgalandirarark 3-5 kat yatirimci sogusluyormussun.
    Hisse fiyati planina gore haber akisini sagliyor, satislarin zamanini degistiriyormussun.
    Borsa kazancli mecraymis vesselam.

Eger boyle bir durum varsa, zaten Cyberark'tan daha beter bizim sirket demek. Onlar en azindan kendi insanlarinin zarar gormesinden lezzet almiyorlar.

Bunlar tabi hep senaryo. Belki de gercekten cok ugrasiyorlar, ugrastilar ama kuresel rekabetin acimasizligi yuzunden basarili olamadi, belki rakiplerin acimasiz yontemleri, ta en dibimizdeki insanlara kadar etkili, boyle zor sartlarda mucadele ediyorlar.

Yatirim tavsiyesi degildir

8. Madem yazmaya basladim, sunu da ekleyeyim. Sadece 3. ceyrek satislarindaki yurtici satislarindaki artis muazzam. Amerika satislarinda cuzi bir dusus var. Yurtdisi satislarindaki dusus (Ufone satisi) sayin Forzakorfez'in belirttigi gibi, yillik satisin taksitlendirilmesinden kaynakli gorunuyor. Jen'in 2024 yili beklentisi buyuk gibi, yerli yeni pazarlama sorumlumuz da tecrubeli gibi. Bedelliden gelen parayi yeni bir urun alimi icin kullanabilirler diye dusunuyorum. Bedelli parasina ihtiyac var miydi, sahipsiz hisselerin nakde donusturulmesi icin yapilmis olabilecegini dusunuyorum. Sonucta 15 senedir halka acik sirket, bu arada vefat edip hesabi atil olanlar olabilir diye dusunulmus olabilir. Ya da korku salmak icin son care olarak dusunulmus de olabilir.. Cok inanilmaz sayida fuar katilimi oldu yakin zamanda, bunlardan pozitif donut olmasa bu kadar aktif katilmazlardi diye dusunuyorum. Cyberark'in yurtici satislarinin dusecegini tahmin ediyorum.Dolar zaten yukseliyor. Turkcell'in Cyberark ile devam edip etmeyecegi de onemli. Edecek gibi gorunuyor, durmadan Turkcell reklami yapiyor Cyberark bu aralar. Normalde tepki cekmemek icin, anlasmalar gizli tutulurdu. Her neyse.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 884/914 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •