Sayfa 893/914 ÝlkÝlk ... 393793843883891892893894895903 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 7,137 - 7,144 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Bu hýrsýzlar , yýllardýr onlarca daðlar , onlarca kez yukarýp çakarýp aþaðýya hýzlýca indirdiler hisseyi ..

Bunu defalarca kez yaptlar.

Normalde ben sadece temel analiz bilen bi kiþi olarak , bu hýrsýzlarýn yaptýðý deavsa zig zaglar sebebiyle teknik analiz de bi þeyler öðrendim .

https://i.hizliresim.com/fmev5x9.jpg

Ne þimdi amacýný 14 liraya mý düþürmek hisseyi ey hýrsýzlar?

ulan allah benim belamý versin eðer ki bu hisseyi 30 veya 50 F/S den aþaðýya satarsam.

þu an 16,64 liraya .. Piayasa deðeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarýnda.

Dolar 29 lira

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpý 29 lira= 290 milyon tl.

290 milyon tl ciroda , þu anki piyasa dðeerine göre F/S ne olur?

F/S:4,9 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S 3,27 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :2,45 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,63

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,22
    Ayrýca bütün F/S dolar =29 liraya göre hesapladým.

Baskýlanan dolar 29 lira baskýlanmazsa idi bence 35-40 lira arasýnda bi yerde olurdu.

Ki zaten seçimlerden sonra rahtlýka bence 35 liralarý geçecek.

1 sene sonra ise 50 tl olacak bence.

Yani tüm bu yukarda çýkan F/S leri dolar = 50 üzerinden hesaplarsak , F/S oranlarý çok daha da düþer.

Son 6 seneki ortalama olan 10 milyon dolar ciro

Ve Dolar= 50 ise ,

F/s ne olur?

F/S :2,84 olur.

Ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören, Yýlda toplam 5-10 milyon tl arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapan , PAPÝL ve LÝNK 'ýn F/S si kaç?

PAPÝL F/S : 30,77

LÝNK F/S : 50

Dedim ya bu þartlar altýnda , allah benim belamý versin eðer ki bu hisseyi 30 veya 50 F/S den aþaðýya satarsam.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin

Döviz Kuru Beklentileri
    Grafik 8: ABD Dolar Kuru Beklentilerindeki Geliþmeler ($/TL)
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,05 TL iken, bu anket
    döneminde 30,00 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 38,64 TL iken, bu
    anket döneminde 39,62 TL olarak gerçekleþmiþtir

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/merke...YkWfEPLCLiuCAQ

Peki bir önceki ay katýlýmcýlarýn i 12 ay sonra dolar kuru bekelntisi neydi?

Dolar tahmini ne kadar oldu?
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,14 TL iken, bu anket döneminde 30,05 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 37,26 TL iken, bu anket döneminde 38,64 TL olarak gerçekleþmiþtir.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-708404

Ekimde yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý eylül ayý için dolar beklentisi 38,64 tl ,

KAsýmda yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý Kasým ayý için dolar kuru beklentisi 39,62 tl olmuþ.

Sanýrým bunlar her ay , 50 kuruþ , 1 lira falan azar azar artýrýyorlar dolar kuru beklentilerini.

Neyse özetle Merkez bankasý katýlýmcýlarý diyor ki 2024 yýlý sonunda dolar 40 lira olur.

Benim beklentim seçimlerden sonra 35 lira olacak.

Seçimlerden sonra 35 liradan 40 liraya kademe kademe yavaþ yavaþ çýkacak.

2023 yýlý bitti sayýlýr.

Dolarý 40 liradan hesap edersek.. malum borsalar her zaman geleceði satýn alýr ( zahmet olacak ama 12 ay sonrasýný satýn almak son dereceðe normaldir borsada. ) Sasa , hekts , enerji hisseleri vs gibi hisseler ise 5 sene sonrasýný satýn alýyor onlar ayrý konu.

Neyse bir de yukardki ciro hesabýný Dolar =40 a göre yapalým.

þu an 16,64 lira hisse .. Piayasa deðeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarýnda.

Dolar 40

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpý 40 = 400 milyon tl ciro yapar

40 milyon tl ciroda , þu anki piyasa dðeerine göre F/S ne olur?

F/S:3,56 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

dolar =40

F/S 2,37 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :1,78 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,18

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 0,89 olur.

50 milyon doalr ciro

60 milyon dolar ciro ....

vs

vs

vs

Ayný ülke , ayný borsa ayný sektörde iþlem gören PAPÝL ve LÝNK kaç F/S ve kaç F/K ile fiyatlanýyorlar? Biri 30 F/S diðeri 50 F/S . Biri 400 F/K , diðeri 100 küsür F/K .

Evet doðru bu F/S ler bu hisseler için çok yüksek .. çünkü zaten dedim daha önce bunlar çok az arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapmlarýna raðmen ve de cirolarý yýllýk sadece 50 milyon tl olmasýna raðmen 30 F/S , 50 F/S ile fiyatlanýyorlar...

Neden böyle þu an fiyatlanýyorlar ben bilmem . Ben her zaman sonuca bakarým . Sonuç þu; Kront ille , ayný ülke ayný borsa ayný sektördeki olan , senede 5-10 milyon tl yatýrým yapan , siqtrboktan bu yazýlým hisseleri 30 F/S ve 50 F / S ile fiyatlanýyorlar þu anda Borsa istanbulda. MÝATK , SDTTR falan bunlarý söylemedim bile..

Neyse demem o ki diyelim ki bunlarýn, yani PAPÝL LÝNK 'in F/S leri 10 a falan düþtü.

EE ben kronttu 10 F/S den mi satacaðým ? Tabi ki hayýr .. Kront bunlardan 10 kat daha fazla yatýrým yapýyor her sene , üstelik Krontun þu an ki cirosu bile bunlardan 4 kat fazla . Nasýl 10 F/S den satayým ?

Muhtemelen 15 F/S veya 20 F/S den satarým eðer ki PAPÝL ve LÝNK 'in F/S'leri , 10 'a düþerse.

Eðer ki bunlarýn yani PAPÝL ve LÝNK 'in F/S 'leri 30 larda 50 lerde kalýrsa .. Kront 'u daha önce de yazdýðým gibi minimum 30 F/S veya 50 F/S den satarým .
    Son düzenleme : lionnes1; 02-12-2023 saat: 02:05.

2. 6 Eylül 2023 ÇARÞAMBA

ORTA VADELÝ
    PROGRAM
    2024-2026

9. Dijital Dönüþüm

Nesnelerin interneti, yapay zekâ, büyük veri, makine öðrenmesi ve üç boyutlu baský gibi geliþmelerle
    dijital teknolojiler, uluslararasý üretimin konumlanmasýnda ve ülkelerin rekabet güçlerinde giderek
    daha fazla ön plana çýkmýþ, söz konusu teknolojilerin iþ yapma þekilleri üzerindeki etkisi Covid-19
    salgýnýyla daha da ivme kazanmýþtýr. Dijital teknolojilerin en etkin þekilde kullanýlarak üretici ve tüketici
    arasýndaki etkileþimin geliþtirilmesi, baþta KOBÝ’ler olmak üzere sanayi ve hizmetlerdeki dijital
    dönüþümün saðlanmasý ve desteklenmesi önem arz etmektedir. Bununla birlikte, verinin artan
    kullanýmýna baðlý olarak mahremiyet ve amaca uygunluk odaklý veri paylaþýmý ile siber güvenlik konularý
    aðýrlýk kazanmaktadýr.

Program döneminde dijital dönüþümün hýzlandýrýlmasý kapsamýnda, elektronik haberleþme
    altyapýlarýnýn güçlendirilmesi, yeni nesil að altyapýlarýnýn yaygýnlaþtýrýlmasý, öncelikli sektör ve alanlarda
    nitelikli Ar-Ge insan kaynaðýnýn geliþtirilmesi, dijital dönüþüme yönelik teknolojilerde yetkinliðin
    artýrýlmasý, KOBÝ’ler baþta olmak üzere firmalarýn dijital teknolojilere yönelik kapasite ve kabiliyetlerinin
    desteklenmesi ve finansmana yönelik etkin mekanizmalarýn oluþturulmasý saðlanacaktýr. Ayrýca, siber
    güvenliðin ülke genelinde daha bütüncül politikalarla güçlendirilmesi saðlanacak,
    kamu hizmetlerinde
    vatandaþ odaklý bir anlayýþla dijital teknolojilerden etkin bir þekilde faydalanýlarak verimlilik
    artýrýlacaktýr.
    Kamu yönetiminin etkinleþtirilmesi ve kamu hizmetlerinin geliþtirilmesinde dijital teknolojilerden en
    üst düzeyde faydalanýlacaktýr. Bu baðlamda, kamuda dijital teknolojilerin kullanýmýnda yenilikçiliði ve
    tedarik etkinliðini artýrmak ve veriden deðer üretmek üzere bulut biliþim ve açýk kaynak kodlu
    yazýlýmlarýn kamuda kullanýmý yaygýnlaþtýrýlacak, kamunun genelini kapsayan etkin bir veri yönetiþimi
    mekanizmasý oluþturulacaktýr. Kamu kurumlarýnýn bilgi teknolojileri proje yönetimi yetkinlikleri
    geliþtirilecek, nitelikli biliþim personelinin kamuda istihdamýný kolaylaþtýrmayý ve özendirmeyi teminen
    kamu istihdam rejiminde gerekli iyileþtirmeler yapýlacaktýr.
    Politika ve Tedbirler
    1. Veri ekonomisine geçiþi hýzlandýrmak üzere, veri sahipliði ve veri paylaþým sorumluluklarý ile
    teknik yöntemlerinin belirleneceði veri yönetiþimi çatý düzenlemeler ve yönetiþim altyapýsý
    oluþturulacaktýr.
    2. Veri esaslý rekabet gücünün artýrýlmasýna yönelik ulusal veri stratejisi hazýrlanacaktýr.
    3. Ýleri dijital becerilerin kazandýrýlmasý, veri ekosisteminin güçlendirilmesi ve güvenilir yapay zekâ
    ürün ve hizmetlerinin geliþtirilmesi saðlanarak, kurumsal ve sektörel düzeyde veriden deðer
    üretimi desteklenecektir.
    4. Türkiye’yi veri iþleme faaliyetleri için bölgesel bir merkez haline getirmek üzere veri merkezi ve
    bulut biliþim yatýrýmlarý desteklenecektir.

5. Yüksek hýzlý, kaliteli ve güvenli eriþim imkâný sunan sabit ve mobil geniþbant altyapýlarý
    yaygýnlaþtýrýlacak, fiziksel altyapýlarýn ortak kullanýmý teþvik edilecektir.
    6. Geniþbant altyapýlarýnýn geliþmesinin zor olduðu bölgelerde altyapý kurulumu teþvik edilecek,
    mobil haberleþme altyapýsýnýn olmadýðý yerleþim yerlerine altyapý kurulmasý saðlanacaktýr.
    7. Yeni nesil mobil haberleþme teknolojilerinin üretimi güçlendirilecek ve kullanýmý
    yaygýnlaþtýrýlacaktýr.
    8. Sanayi ve hizmet sektörlerinde yapay zekâ, büyük veri, bulut biliþim, blokzincir, siber güvenlik
    ve siber-fiziksel sistemler gibi dijital dönüþüme yönelik yerli teknolojilerin geliþtirilmesi
    desteklenecektir.

9. Yerli yazýlým firmalarýnýn yetkinliði artýrýlacak ve iþbirliklerini destekleyici platformlar
    oluþturulacaktýr.

10. Açýk kaynak kodlu yazýlým ekosistemi geliþtirilecek, yazýlým sektöründeki insan kaynaðý
    artýrýlacaktýr.
    11. Kamu hizmet sunumunda tasarruf, güvenlik ve sürekliliði temin etmek üzere açýk kaynak kodlu
    yazýlým ve bulut biliþim gibi araçlardan faydalanýlacaktýr.
    12. 81 ilde Teknofest Teknoloji Atölyeleri kurulacaktýr.
    13. Kuantum teknolojileri alanýnda ileri düzeyde teknolojik araþtýrmalar yapýlarak bu
    araþtýrmalarýn endüstriye uygulanmasý saðlanacaktýr.
    14. Derin teknoloji alanlarýnda yurt dýþýnda yaþayan Türk uzmanlarýn Türkiye’de giriþim
    baþlatmalarýna olanak saðlayacak mekanizmalar oluþturulacaktýr.
    15. Enerji yoðunluðu yüksek batarya teknolojileri, baðlantýlý araçlar, tam otonom (sürücüsüz)
    mobilite sistemleri ve ray ötesi sistemler gibi yeni nesil enerji ve ulaþým sistemlerindeki
    teknolojik kabiliyetler ve yatýrýmlar artýrýlacaktýr.
    16. Yerli ve millî gözlem uydusu ÝMECE’nin savunma, afet yönetimi, çevre, þehircilik, tarým ve
    ormancýlýk gibi alanlarda etkin þekilde kullanýmý saðlanacak, yer gözlem uydusu geliþtirme
    kapasitesinin artýrýlmasýna yönelik çalýþmalar sürdürülecektir.
    17. Milli uzay programý çerçevesinde, ülkemizdeki uydu geliþtirme ve pazarlama faaliyetleri
    koordine edilerek nano ve mikro uydu ile mega takým uydu gibi yeni teknolojik alanlarda Ar-Ge
    ve ürün geliþtirme çalýþmalarý gerçekleþtirilecektir.
    18. KOBÝ’lerde yaygýn olarak ihtiyaç duyulan dijitalleþme uygulamalarý merkezi bir altyapý ve
    destekleyici yazýlým araçlarýyla karþýlanacaktýr.
    19. Tarýmsal faaliyetlerde dijital uygulamalarla ürün doðrulama, rekolte tahmini, yapay zeka,
    coðrafi bilgi sistemleri oluþturulacaktýr.
    20. Ulusal siber savunma ve siber caydýrýcýlýk yeteneðinin artýrýlmasý, bu alanlarda ihtiyaç duyulan
    kapasitenin geliþtirilmesine yönelik 2024-2027 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planý
    hazýrlanacaktýr.
    21. Sanayi alanýndaki iþletmelerin siber dayanýklýlýklarý artýrýlacaktýr.

22. e-Devlet Kapýsý baþta olmak üzere hizmet tasarýmý ve sunumuna yönelik standartlar, altyapý ve
    idari kapasite, hizmet süreçleri esas alýnarak ve yeniden yapýlandýrýlarak iyileþtirilecektir.
    23. Dijital devlet çalýþmalarýna iliþkin üst seviye yönetiþim ile kurumlar arasý bilgi teknolojileri
    yönetiþim kapasitesi iyileþtirilecektir.
    24. Kamu kurumlarýnýn bilgi ve iþlem teknolojileri ürün ve hizmet alýmlarýnda maliyet etkinliði
    saðlanarak yenilikçilik ve yerli katma deðer artýrýlacaktýr.
    25. e-Devlet Kapýsý üzerinden sunulmakta olan bütünleþik hizmetlerin niteliði ve sayýsý
    artýrýlacaktýr.
    26. e-Devlet Kapýsý üzerinden sunulan belediye hizmetlerinin standardizasyonu saðlanacak ve eDevlet Kapýsýnda kullanýmý kolaylaþtýrýlacaktýr.
    27. Kamu hizmetlerinin kesintisiz ve birlikte çalýþabilirliði ile özel sektörün küresel rekabet gücünü
    artýrmak üzere dijital devlet hizmetlerinde yeni nesil teknolojilerin etkin kullanýmýna yönelik
    modernizasyon ve süreç iyileþtirmeleri yapýlacak ve bu amaca yönelik ortak altyapý ve beþeri
    sermaye güçlendirilecektir.
    28. Dijital dönüþüm sürecinin izlenebilmesi için uluslararasý göstergeler ve ölçümlemeye yönelik
    veri kapasitesi iyileþtirilecektir.
    29. Dijital finans altyapýsý güçlendirilerek fintek alanýnda yerli teknolojilerin geliþtirilmesine yönelik
    tedbirler alýnacaktýr.
    30. Blokzincir tabanlý akýllý sözleþmeler üzerinden menkul kýymet ihraçlarý yapýlacak, ihraç süreçleri
    dijitalleþtirilecektir.
    31. Dijital ekonomide rekabet ortamýný güçlendirecek düzenlemeler tamamlanacaktýr.
    32. Uzaktan eriþim üzerinden mikro veri sunumunun yasal zeminine yönelik hazýrlýklar
    tamamlanacak, araþtýrmacýlarýn uzaktan eriþim aracýlýðýyla mikro verilere eriþip, bilimsel
    çalýþmalarýný yapabilmelerine imkân saðlayan Elektronik Veri Araþtýrma Merkezi (E-VAM)
    projesi hayata geçirilecektir.

10. Ýþ ve Yatýrým Ortamý

19. Yatýrým teþvik sistemi, yapýlacak etki deðerlendirmelerinden yararlanýlarak amaç ve destek
    unsurlarý açýsýndan sadeleþtirilerek yeniden yapýlandýrýlacak, yatýrýmlar katma deðer, ithalat
    baðýmlýlýðýný azaltma, teknolojik kapasite, rekabet, araþtýrma ve geliþtirme, yeþil ve dijital
    dönüþüm gibi unsurlar çerçevesinde deðerlendirilerek önceliklendirilecektir

Yeþil ve dijital dönüþüm ile tedarik zincirlerinin geliþtirilmesi konularýnda Avrupa Birliði ile yeni
    bir diyalog mekanizmasý hayata geçirilecektir.
    23. Sürdürülebilir büyümeyi desteklemek amacýyla ihracata yönelik katma deðeri yüksek
    yatýrýmlara yönelik faaliyetlerde finansmana eriþim koþullarý iyileþtirilecektir.
    24. Yatýrým odaklý giriþimcilik ve ek yatýrým fýrsatlarýnýn desteklenmesi kapsamýnda, giriþim
    sermayesi fon kaynaklarý çeþitlendirilecek ve güçlendirilecek, devam destekleri ile baþlangýç
    firmalarýnýn ölçeklenmesi saðlanacaktýr.

27. Finans kuruluþlarýnýn teknoloji temelli baþlangýç firmalarýna yatýrým yapmalarý, giriþimci
    hisselerini almalarý, patentlerin bankalarda teminat gösterilmesi gibi uygulamalarla finansal
    destek saðlamalarý kolaylaþtýrýlacaktýr.

28. Giriþim ekosisteminin geliþtirilmesinde, þirketlerin çalýþanlarýna yönelik çeþitli teþvik edici
    araçlar sunabilmelerine imkân veren düzenlemeler hayata geçirilerek giriþim þirketlerinin
    nitelikli personel istihdam etmeleri kolaylaþtýrýlacaktýr.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...230906M1-1.pdf

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 02-12-2023 saat: 02:40.

3.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    Bakýn beyler; bu bir karakter meselesi bu bir karþý duruþ bir direniþ meselesi.

Bazýlarý bunu farklý gösteriyor diye onu dýþlamak benim karakterimde yok.

Kimseye ne diyeceðini veya ne kadar kalacaðýný veya ne yazacaðýný söyleyecek durumda deðilim. Ýsteyen istediðini yazar istediði kadar kalýr.

Ama 2 farklý anlayýþ arasýnda benim tarafým 1 yýldýr bir þeyler yazýp söyleyip ateþi canlý tutan Lionnes benim gözümde kýymetlidir.
    Gelip adama laf atan olursa kim olursa olsun yakýn veya uzak kim olursa olsun Lionnesin tarafýnda dururum.
    Direnis mirenis yok. Direnis diye eldekilerin de HAMASatvari verilmesi var. Kendinin olmasa da kendisi yuzunden paydaslarinin -ongorusuzluk, isbilmezlik, kendini piyon olarak kullandirma kaynakli- inanilmaz zarar gormesi var.

Bunun disinda utanmazlik var, arsizlik var, saygisizlik var. Ayni alakasiz seylerin binlerce kez yazilmasi diger insanlara karsi cok buyuk ayiptir. Gitmis Kron yazisinin altina da baska tagler acmakla ovunecek kadar yapptigi terbiyesizligin farkinda olmamak var.
    Kron basliginda LINK ile ilgili paylasim yap, tagler vasitasi ile onlarca farkli baslikta Kront ile ilgili paylasim yap. Ne lahana tursusu..Adam bi de safdirik yazmis, su kadar binlerce kisiyi etkileyecegim!! Ya sen o dedigin sayinin binde biri kisiyi etkileyebilecek olsaydin zaten SPK sana cezayi keserdi, istedigin kadar yatirim tavsiyesi degildir diye ekle.

Diger taraftan, hayir efendim, kimse her yere istedigi seyi yazamaz. Eger link reklami yapacaksan, link forumuna yazarsin. Kimse bana birisinin her gun 3 kere LINK reklamini burada yapmasini, istedigi kadar birilerinin kankisi olsun, normalmis gibi algilattirmaya calismasin, o is oyle olmuyor. Rest mest, sen biliyorum bana kinlendin, "ucacak diye 2 kat fiyattan dalan uyaniklar elden zamaninda cikaramayinca uzun vadeli agitci oldular", "hisse ile ilgili arastirmalari hisseye girdikten sonra degil, girmeden yapmak lazim" vs vs. gibi soylemlerim senin icini kemirdi. Patrona olan ofkeni, buraya yazi bile yazmayan kisiden cikarmak da nedir, az kendine gel bence!!

Yatirim tavsiyesi degildir

4.  Alýntý Originally Posted by asuGaGuGa Yazýyý Oku
    Iyi niyet ya da kotu niyet kimse bilemez. Niyet okumanin bir manasi yok. Syin lionnes1 in yazdiklarina katilmiyorum ama bu demek degildir ki, goruslerine deger vermiyorum. herkes kendince inandigini, bildigini yazsin. Burda yazilanlardan ilham alip, link alan varsa da kendi bilecegi is.

Siz de yazin sayin Usta. Bne bu hissede yeniyim. Iyi de kardayim aslinda. Ama hedefim cok daha buyuk bu hissede. Tek gormek istedigim sey, cironun roketlemesi. Linkmis, suymus buymus beni ilgilendirmiyor. Bu sirket hizli buyumeli.
    Tesekkurler sayin AsuGaguga. Kalici degilim, icimi sizlatan bir durum vardi, Cyberark ile ilgili, onu yazayim dedim. Yoksa bu basliga yazmayi neden biraktigimi unutmus degilim. Ha, ben ayrilir ayrilmaz, burasi birilerinin tekrar top sahasi olmus, paslasip durmuslar ama gol hep kendi kalelerine olmus, kimse de bir sey dememis.. Durmadan direnis/savunma yapmis guya, hem sahada rakip bile yok, gol hep kendi kalene, ucan kacani buraya yazip insanlari bu hisseden kacmaya tesvik ettikce, hisse baski yemis, ve dustukce dusmus. Gelmisken, tekrar yaziyi kesmeden bir nevi tarihe not dusmus olduk.

Hizli buyume konusunda hemfikirim. Zaten inanilmaz agresif buyume calismalari ortada. Insallah global konjektor, her sey bu kadar umitvar giderken bize engel olmaz.

Yatirim tavsiyesi degildir

5. Millete saldiracagina sen boþ boþ konuþuyon. Sanane kardesim yaziyorsan yaz yazmiyorsan yazma. Millete laf atmayi birak. Birilerinin top sahasi olmus falan ....
    Dalgami geciyon benimle... Ýsteyen istedigini yazar.
    Noter misin sana mi soralim ne yazacagimizi?

6.  Alýntý Originally Posted by ysf49 Yazýyý Oku
    Degerli arkadaþlarým bugün itibariyle son kalan 30 bin tl lik kront hissesini sattým.yaklaþýk 3 yýldir buradaydým.her gunü her aný beraber yaþadýk.kirdiklarimiz oldu bizi kiranlar oldu.ama hepsi mazi oldu.Gider ayak sn lionnes1 kardeþime þunlari gözlemledigimi söyleyebilirim.borsa ve ekonomi konusunda gercekten çok bilgilisin.bir iki yil once bist 1500 iken 5000 olacak dediginde herkes gülmuþtü haklý çýktýn enflasyon konusunda muthiþ fikirler ortaya koydun hepsi oldu dolar içinde dediklerin çýktý gercekten tebrik ederim.böylesine bilgili bir kiþinin kront hakkýnda yanýlmasý ise cok ilginç.Kýzma ama seni bu tahtacýnin spegi bile zannedenler olmustur.ama sen iyi bir insansin o mümkün degil.Bana göre spek ve lüfti sana acayip derece kýziyorlar sen onlara karsü direnen birisi olarak sana gýcýk kapýyorlar.nedeni ise 27 tl den 79 .8 tl ye gittiginde nerdeyse hiç bu forumda yazmamýþsin yine 33 tl den 138 tl ye gittiginde yine yazmamýþýn belki tesadüf dür dedim ama þu son iki gün 25 tl den 30 tl ye gitmesindede yazmamýþýn.Lionnes kardeþim sen gercekten bilgili ve iyi bir insansýn senin kazanmaný ve bu dolandýricýlari mafetmeni çok isterim.Cünkü her türlü hýrsýzlýk dolandýrýcilik var bunlarda.twetrda da amon olarak bunlarýn alayýný hallediyorsun ancak maddi ve þirket gucü bunlarda yasalarda spk da bunlardan yana.Yaþ olarak senden büyük olarak kendini yýpratma uzun vadeci oldugunu söyluyorsun foruma ayda bir bak saðlýk her þeyden önemli.birak pisliklerinde bogulsunlar.istedigi. fiyata gelincede kafalarýna çak.Bu hisse beni 3 yýlda 10 yaþ yaþlandirdý.Ýnsaallah sn lionnes bu hisseden sen ve tüm ky kardeþlerim çook kazanýrsýnýz.Allah cc. emanet olunuz.ytd
    Yolun acik olsun kardesim, herkesin nasibi farkli yerlerde.

Dediginiz konuyu ben de farkettim. Hisse baskidayken ve duserken her gun 5 kez negatif yazi yazan elemanin, hisse yukselirken sesi sedasi kesiliveriyor, giki cikmiyor. Sanirsan uzuluyor. Ancak hisse 2-3 katina ciktiginda tekrar yazmaya, bu sefer de gaz vermeye basliyor. Yani ya dipte iken kotuluyor, ha tepede iken ovuyor. Is isten gectikten sonra yani her iki durumda da faydasiz, hatta her iki durumda da zarar. 6 senedir durum boyle.

Yatirimci tavsiyesi degildir.

7. Ne yazýðým ortada kabak gibi duruyor , hem burda hem de twitterda. Laf kelime cümle cambazlýðý yapýyor bu sinek výzýltýsý yine. Zira sinek výzýltýsý oldu kendileri artýk .

Yýllardýr bir insan hiç mi deðiþmez .

Demek ki bazýlarý deðiþmiyor .

Sayýn Yýldýz Tozu , þahsen ben artýk bu sinek výzýltýsýný kaale bile almýyorum .( bazen hakaret derecesine kadar varan cümleleri olursa, o zaman cevap veriyorum bu sinek výzýltýsýna)

Výzýltý yapýp dursun kendi kendine.

LÝNK PAPÝL veya MÝATK SDDTR gibi örnekleri paylaþmaya devam edeceðim. Kront ile ilgili her türlü haberleri , F/S , F/K hesaplamalarýmý paylaþmaya devam edeceðim . Sinek výzýltýsýnýn bi de utanmadan diyor ki top çeviroyormuþusuz , diyor ki kanki olmuþsum sayýn Yýltýz Tozu ile . Velek ki kanki olduk bundan sana ne ? ( ki ben Sayýn Yýldýz Tozunu , bu forumda herkesin tanýdýðý kadar tanýyorum , ne ismini , ne yaþýný ne de nerede oturup ne yiyip içitiðini falan hiç bi þey bilmiyorum sayýn Yýldýz Tozu hakkýnda)

Cümleleri , kelimeleri deðiþtirip algý yalan iftirada , profesyonel cambaz olan sinek výzýltýsý seni.

8.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    Hacim yaptýrýyorlar...

Yarýn bir gün buraya gelip vay efendim kront müthiþ þirket yalanýný söyleyen biri olursa þimdiden söyliyim hoþ konuþmam...

Þirket iyidir kötüdür orasýna yatýrýmcý karar verir ama burda kaðýt düþerken veya millet zarar ederken hiç bir þey yapmayýp doðrularý gerçekleri yazmayýp , sonra pohpohlamak yok öyle birþey...

Kötü günde yanýmda olmayaný iyi günde hiç istemem.....
    Sayin Yildiztozu,

Bakin, 1 sene boyunca buradaki yazilarin yuzde 90'dan fazlasi zaten sizinle lionness denilen sahsa ait. Yani zaten yazan sizlersiniz

Ve bakin ne yapmissiniz, hayali birini konusturup. aslinda ortada olmayan bir soylemden dolayi elemana hos konusmayacaginizi soylemissiniz.

Simdi sizce saldirgan ben mi oluyorum. Ben oluyorsam, ortada olmayan kisilere satasan ve olmayan soylemlerin hesabini kesmeyi planlayan ne oluyor.

Ben sahsen bu hissenin insanlarin psikolojisini bozdugunu dusunuyorum. Taktik olarak yapiyorlar.

Turkiye'de yasayan insanlarin zaten buyuk cogunlugunun bir kac senedir psikolojisi tepetaklak.

Ikisi birlesince, gecmisimizde, kaybederken bile bozmadigimiz hukuk igne ipligine bagli hale geliyor.

Ben sadece, insanlara saygi istedim. Alakasiz onlarca hisse yazisini, ilgili basliklara yazarsin, kimse bir sey demez, ama buraya yazan kisiye iyi gozle bakmam. En iyi bakis acim, "saf" tir oluyor. Oyle yapinca hisseyi etkileyecegini dusunuyor. Ama sadece okuyanlara eziyet ediyor ve arti psikolojilere negatif etkiliyor. Yok isteyen istedigini istedigi yere yazar diye bir dunya yok.

Vesselam.

Sayfa 893/914 ÝlkÝlk ... 393793843883891892893894895903 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •