Sayfa 574/914 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Gönderiyi düzeltirken silindi. Sn.Umut0109'un alıntıladığı gönderimde "Yine de hisse fiyatına olumlu yansır, bilemiyoruz." kısmı, "Yine de hisse fiyatına olumlu yansır belki, bilemiyoruz." olacaktı. Yanlış yönlendirme olmasın.😂
    Bugünün takası da oldukça güzel görünüyor. Umarım bu bir düzeltmedir ve bitmiştir.

2. Buraya yazmayıp oldukça sıkı kront takipçileri olan bizler de varız. Buraya yazmasak bile sürekli izleyen 10-15 kişiyiz. (Ben zaten tedavilerim dolayısı ile yazmayı bıraktım. Yoksa her daim gözüm Kront tadır) Saygılarımla.

3. 1 TL den beri kronttayım. Kimler geldi kimler geçti. Umut109 grafikleri , forza körfez , Usta, rain gibi arkadaşlar da hisse hakkındaki faydalı bilgilendirme yazılarıyla foruma kalite katıyorlar. Bir de nezaketten yoksun, faydasız yazılarıyla boş konuşanlar var onlar da hiç eksik olmuyorlar, genelde de hisse hareketlendiğinde çıkıyorlar ortaya. Mecburen okuyup geçiyoruz ama bilsinler ki onlar da kendilerini koyuyorlar ortaya. Kalitesizliklerinin farkında bile değiller belki ama biz farkındayız.

4. hisse biraz hareketlenince mekanı sahiplenmiş biri daha ..

hep en kötü en negatif tarafa bakar bu tipler ..

Hiç bir faydalı yazıları yoktur genelde .. laf gebeliği için ortalığı karıştırmaktık tek amacı.

5 senedir burdayım ben . Bu zatın tek bir faydalı yazısını görmedim.

Benim ise yüzlerce yazım var. ( 1 dolarda bekliyorum diye yazdım bir zamanlar diye ,tek o yazımı görüp hemen karşı saldırya geçiyorlar. O yazımı da bu speğe oynamak için yazdım Nasıl ki o bizimle 2 senedir oynuyor ben de oyle yazdım .) 1 Dolara gelecek demedim , 1 dolarda bekliyorum yazdım ..

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    ek olarak bu sene 40 milyon arge ve pazarlama olcak gibi gözüküyor , onümüzdeki sene de en az 40 milyon daha olur..

geçen sene 30 miyon harcanmıştı .. yani toplam 3 senede 120 milyon arge ve pazarlama olur 2021 senesi sonuna kadar..

bunların üstüne gelen covid19 digitalşşeme , uzaktan çalışma artan e-ticaret ..

eee satışlar ne olur acaba 120 milyon arge ve pazarlamada ve covid19 sonrası ?

120 milyon arge ve pazarlama 55 milyon yıllık satışta mı kalır kron?

( diğer şirketlerin (ardyz, kfein,smart link,fonet vs ) 20 senede harcayacağı arge ve pazarlamayı, kron 3 senede harcıyor ..
    bu yazıları kim yazdı ? 28-79 arası harekte öncesi ? HAa?

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Satışlarımızın çok önemli bir kısmını son çeyrekte yapıyor olduğumuzu göz önüne alarak ve müşterilerimizle yaptığımız
    görüşmelerin ışığında, yıl sonu hedeflerimizde bir değişiklik yapma ihtiyacı duymamaktayız.

(Şirketin hedefi her sene yüzde 30 büyümek bir genel kurulda söylenmişti)

Buna göre bu sene yüzde 30 büyüse ( en az belki daha fazla büyür covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle) ,

seneye de en az yüzde 30 büyüse ...

2021 satışları 94 milyon tl olur ( tabi daha çok fazla da olabilir covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle )

Brüt kar marjı yüzde78 den ... 73,32 milyon tl brut kar çıkar

2021 yılında 50 milyon faaliyet gideri olsa ..

2021 yılı net kar 23 milyon çıkar . 2020 yılının 7 ayı bitti geriye ne kaldı ki

ufak bir not: borsa geleceği satın alır

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Kron yıllık arge pazarlama 40 milyon tl Piyasa değeri 383 milyon tl

ardyz , yıllık arge ve pazarlama 1,7 milyon tl ( Pazarlma 0 tl) Piyasa değeri 666 milyon tl
    Kron , ardyz göre 23 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor,

Kafein , yıllık arge ve pazarlama 9 milyon tl
    Kron , kafeine göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor,

smart, yıllık arge ve pazarlama 8,5 mişyon tl
    Kron , smarta göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor

Fonet yıllık arge ve pazarlama 1,4 miiyon tl
    Kron fonet göre 28 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor

Spek efendiciğim yukardaki raporu okurken bunları da hesap et bi zahmet

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Hadi en yüksek arge ve pazarlama yapanı baz alalım ve birlikete hesaplayalım,,

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Kfein kadar arge pazarlama yani 9 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,37 tl çıkar , Fk'sı 11,39 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim

Hadi en düşük arge ve pazarlama yapanı baz alalım şimdi de ; ( piyasa değeri Kronun iki katı olan ardyz' yi )

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Ardyz kadar arge pazarlama yani 1,7 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,88 tl çıkar , Fk'sı da 9,37 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim

Sayfa 574/914 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •