Sayfa 774/914 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Bilançoyu geç açıklamak size çok yakışıyor !

2. son 5 senedir , 6 aylık bilançoları ağustosun ilk haftasında, hatta birisini 30 temmuzda açıklayan şirket , ne oldu da, bu güne , bu saate kadar hala açıklamadı bilançoyu?

yani söylenecek çok söz var da hepsi söylendi zaten.

yıllardır yatırımcı aleyhine ne varsa yapıldı.. bedelliden tutun, geçen sene skandal bir olay yapıp, KAP iş haberini 1 ay geciktirmeye kadar. Sadece bilanço geciktirme olayı kalmıştı , onu da yaptınız.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

3. ayrıca bugün geçici vergi son günü değil miydi?

https://www.verginet.net/dtt/7/Beyan...eri_15142.aspx

ya bilançoyu ya da vergi tablosunu açıklamanız gerekmez miydi? neden açıklamadız bu saate kadar ikisinden birisini?

yatırımcı bazında ,yıllardır yapılanlar sebebiyle , ( şu ana kadar söylenen hiç bir hedefin gerçekleşmemesi, bedelli kararı, KAP iş haberinin 1 ay geciktirilmesi vs) sizlere karşı zaten yerle bi olan olan güveni , Spk dan bir ceza daha alıp , tamamen yok etmek, sıfırlamak mı amacınız?

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

4. Brüt kar %117 artarken net kar %540 artmış maşallah

5. 2023 öngörülerini değiştirmemişler��

6.  Alıntı Originally Posted by Yatır'ın tavsiyesi Yazıyı Oku
    2023 öngörülerini değiştirmemişler��

malum dolar 1 sene içerisinde 50 tl olacak bana göre ...ee cironun da yüzde 65 dövizle.

Bi de son 2 senedir yaşan 5-6 katlık enflasyonun tamamı 2025 yılında ciroya tl bazlı olarak tam yansır çünkü mişterilerle yapılan sözleşmelerin hepsi tamamen yenilenmiş olur 2025 yılında. Gerçi o zamana kadar da 2021-2025 arası 10 katlık enflasyon oluşur orası ayrı konu.

2025 öngürülerine odaklandım ben ( tabi ki onu paylaşmazlar onu .... aslında paylaşmamaları bi bakıma daha iyi çünkü daha önce paylaşılan hiç bi ciro hedefini gerçekleştiremediler bu zamann kadar.)..

neyse ne diyordum , 2025 yılının yıllık bilançoyu bekliyorum.

2025 yılına , şunun şurasında 2 sene daha kaldı .Zaman su gibi geçer ne de olsa.

Ha bu arada 9 aylık bilançoya da 2 ay gibi bi zaman kaldı , malum ağustosun neredeyse sonu gibi açıkladılar 6 aylık bilançoyu.

Son düzenleme : lionnes1; 17-08-2023 saat: 23:41.

7. bu arada net dönem karı , diğer faaliyetlerden gelirler kaleminden 23 milyon tl kar gelmeseydi, net kar kalemi geçen seneden biraz daha düşük gelecekti.

Ama neyse kim takıyor ki zaten net karı? ( net kara bakanlar için ise ve illa illa net kar olsun diyenlere de ... lafım şudur; yavvv zaten sonuç önemlidir, öyle ya da böyle sonuçta yüzde 500 büyüme olmuş net karda)

bu tip şirketlerde esas olan ciro büyümesi ve brüt kar marjıdır. , defalarca kez yazdım . Net kar kalemi olsun , hatta faaliyet karı kalemi bile süstür , traştır, hikayedir bana göre. Çünkü, her yıl arge ve satış pazarlamaya tonlarca para harcayan bi şirketin , kar etmesi beklenmemeli.

mesela papya tuvalet kağıdına bakın , link bilgisayara bakın F/S olmuş 20 lerde geziyorlar ama arge ve satış pazarlamaya toplasan anca 10 milyon tl harcıyorlar yıllık.

8. https://i.hizliresim.com/j6mpqi9.PNG

bu bilançoda en çok beğendiğim kalem burası.

Yurtdışı satışlar.

Sırf bu sebeble bile 2025 yılına kadar beklerim .

Dolar bazlı olarak yurtdışı satışlar 2 kattan fazla artmış . Çünkü aynı dönemde dolar yüzde 80 artarken , yurtdışı satışlar tl bazlı olarak 5 kat artmış.

2025 yılında doların minimum 50 tl olmasını bekliyorum, üstüne yurtdışı satışların da dolar bazlı bu hızla artmaya devam etme ihtimali için bile 2025 yılını rahtalıkla bekleyebilirim

Bi de yurtdışı desteği de var ticaret bakanlığının ne aşamada bilmiyorum ama 2025 yılına kadar çoktan onaylanmış olur bu destek . Bütün teşvik destekleri ortalama topladım fazla uğraşmak istemedim teşviklerin toplamı senelik 30-40 milyon tl yapıyor gibi. 5 sene teşvik alsa 5 çarpı 40 milyon tl= 200 milyon tl yapar teşvik rakamı. Yani yurtdışına harcanan paralar teşvik kapsamında olacağı için , yurtdışı cironun büyük kısmı da direk kar olarak yansıyacak bilançolaları önümüzdeki senelerde. Tabi söylediğim giib bu teşvikler ne aşamada bilmiyorum şu anda.

https://www.ticaret.gov.tr/data/62ab...ablo%20son.pdf

Son düzenleme : lionnes1; 18-08-2023 saat: 01:47.

Sayfa 774/914 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •