Sayfa 250/914 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Kron Telekomunikasyon - 3Ç20 sonuçlarını 3.6 milyon TL net kar ile açıkladı. Şirket
    geçen yılın aynı döneminde, 0.9 milyon TL zarar açıklamıştı. Net satışlar 09 milyon TL
    olarak açıklandı ve geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %66 arttı. FAVÖK marjı
    ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 5097 baz puan artarak -%6.5 oldu. Detaylarına
    baktığımızda, şirketin brüt marjı, yıllık bazda, 3271 baz puan arttı ve %85.5 olarak
    gerçekleşti. Faaliyet giderleri/satışlar rasyosu ise, yıllık bazda, 1970 baz puan azaldı ve
    %112.9 olarak gerçekleşti. Net işletme sermayesi ise 20 milyon TL (3Ç19: 13 milyon TL
    ve 2Ç20: 21 milyon TL) olarak gerçekleşirken, net işletme sermayesinin satışlara oranı
    %36.3 (3Ç19: %29.6 ve 2Ç20: 39.2%) olarak kaydedildi. Şirketin net borcu çeyreksel
    bazda yüzde %19 artarak 08 milyon TL olarak gerçekleşti. Net borç/FAVÖK rasyosu 1.0
    olarak gerçekleşmiş olup, net borç/özsermaye rasyosu 0.1 olarak kaydedilmiştir. En son
    kapanış fiyatına göre, şirket 26.7 F/K çarpanından ve 48.2 FD/FAVÖK çarpanından işlem
    görmektedir.

Tacirler Yatırım

2. bilanço pek umursanmadı

ytd
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. Kaliteli sirket dedik illa küfür mü edelim yaw yükselmen icin

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    düzeltme : neredeyse yaptığı satış kadar , yatırıma para ayırmış yani satışların yüzde 99 unu, arge ve pazarlamaya ( yatırıma) ayırmış.

Satışlar : 27.342.434 tl

Arge ve pazarlama : 27.249.797 tl
    şirket satşları kadar arge ve pazarlama yapıyor spek efendi ...

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    4 sene sonra , PAM pazarı 5 milyar dolar olursa ve burdan pazar payı da yüzde 2 alırssak ( Lütfi BEy minumum yüzde 1 dediği için ) o zaman çok farklı bir dünya olur

usd 12 civarı olursa 4 sene içinde , yıllık enflayon kadar yani her sene yüzde 10 artsa ( daha fazla olabilir bu hızla yükselirse)

yüzde2 pazar payında 100 milyon dolar PAM satışı olur , yani 1 milyar 200 milyon tl PAM satışı olur( şu anki yıllık satışların 21 katı) VE de diğer Telekom çözümleri hariç.

pazar payından yüzde 1 alsak, 50 milyon dolar yapar , onu da 12 ye çarpsak , 600 milyon tl sadece Pam Satışları olur, diğer telekom çözümleri hariç.

Olur da bi de pazar payı olarak yüzde 3 4-5 vs alırsak o zaman uzaya çıkar satışlar..

Lütfi Bey 1-2 telekom ürünü de global ürün haline getireceğiz demişti bloomberge 2 ay önce..

Single monitor ürünü global ürün olmaya aday bana göre .Bu ürün sektörü de Network Management System (NMS)

şu an 7 milyar dolar büyüklük va pazarın 2024 de 11 milyar dolara çıkması bekleniyor. yıllık yüzde 9,5 dolar bazlı büyüme var sektörde..

Bu üründen de pazar payı olarak yüzde 1 değil de bunun çeyreğini alsa bile Kron, 25 milyon dolar eder 2024 de, dolar 10-12 tl arası olsa , 250 milyon tl satışta buradan gelir

https://kron.com.tr/en/single-monitor

https://www.marketsandmarkets.com/Ma...rket-1041.html

Burdaki kaynak da yıllık yüzde 10,2 dolar bazlı büyüme bekleniyor sektörde

https://www.grandviewresearch.com/pr...ems-nms-market

4-5 sene içinde ;

single connect satışları en kötü ihtimalle 600-700 milyon tl olsa

single monitor satışları en kötü 250 milyon tl olsa

Al sana 1 milyar tl yıllık satış spek Bey.

Olurda her şey kötü gider , işler kötü gider .... 1 milyar tl satışın yarısı olursa bile 500 milyon tl eder yıllık ve şu anki şatışların 10 katı bu rakam.

anlaşıldı spek bey benden 1 lot alamazsın artık .... gerekirse 2024-2025 e kadar beklerim ama o zaman da sana uzay fiyatına veririm hisselerimi
    ah bee spek efendi ah

dolar da oldu 8,5 tl yukardaka satış hesaplarını 12tl ye değil belki 15-20tlye çarpacağız bu gidişle 3-4 sene içinde
    Son düzenleme : lionnes; 04-11-2020 saat: 12:33.

6. UYUZ bilançoyu da iç etti.

7. 9 aylık satışından daha fazla ticari alacağı var. buna göre, satış vadesi 9 ayı epey geçiyor. bu pek de mutad olmayan bir durumdur. sebebini bilen var mı? bunu azaltırsa kredi bakiyesi de azalır.

ayrıca, UV alacaklar içinde de hatırı sayılır miktarda alacak var. bu da olağandışıdır. Acaba lisanları çok uzun vadeli mi satıyor? mümkündür.

öte yandan; 9 ayda çok büyük kur farkı geliri yazmış. muhtemelen bu alacaklar önemli ölçüde dövize dayalı. işin ilginç tarafı ihracat geliri bu kadar dövizli alacak doğuracak kadar büyük değil. tahmin ederim; firma yerli satışlarını da dövizli fiyat üzerinden satıyor.

tecrübeme göre; bu tür lisans işlerinin satışı daha çok son çeyrekte olur. hep söylenmekte olan covid 19 siber güvenliği öne çıkardı, hikayesini henüz 9 ayda göremedik. çünkü satışlarda anlamlı bir büyüme yok. hatta enflasyonist ortamda satışların hiç değilse enflasyon kadar büyümesi beklenir.

şirketi tanımaya ve anlamaya çalışıyorum. ilk alımı yaz aylarında yaptım. PAM işinin bende çok büyüyeceğini anlıyorum (konu hk yurtdışında çıkan raaporları okumuştum. bkz burdaki ilk yazım) ve adı önemli PAM servis sağlayıcılar listesinde olan bir firma 5 milyarlık pazardan %1 pay alsa bile bu kron için büyük paradır. ar-ge bazlı işlere güveniyorum.

kron için takip edeceğim konular:
    1-en çok ar-ge yatırımı yapan firmalar arasına girdi. 7 tane proje var. bunların ne olduğunu anlamaya çalışacağım. inovasyona çok değer atfediyorum.
    2-yurtıdşındaki büyüme potansiyelini anlamaya çalışacağım. orda fırsat büyük.
    3-bilanço ve k/z tablosunu yorumlamak için ticari modelini anlamaya çalışacağım.

zamanla pozisyonumu artırmayı düşünüyorum. şirketi daha çok tanımak istemekteyim; ilk paragraflardaki soruları bu nedenle sordum. inceleyeceğim.

denetiçiye notum:
    6 nolu madde:
    "........
    d) Ticari Borçlar (Uzun vadeli)
    Bilanço tarihi itibarıyla Grup’un uzun vadeli ticari borcu bulunmamaktadır. (31 Aralık 2019 - Yoktur.)
    Grup alacaklarının vadesi ağırlıklı olarak 30-90 gün arasında değişmektedir...."

bold kısmı yanlış yazdınız sanırım.. sanırım, borç demek istediniz.

YTD
    Son düzenleme : Maslak1; 04-11-2020 saat: 21:22.

8. Bugun Kamil ORMAN ın istifa haberi vardı.
    İçerik bulamadım ama Netaş tarafından Yönetim Kurulundaydı , aynı şekilde yeni üye Adalet Yasemin Akad da netaş tarafını temsilen.
    Sanırım netaş tarafında bir değişim oldu.

Arada bir kaç blgi vardı onuda gözden kaçırmadan , belki üzerinde durmuşuzda ;

M.kemal CILIZ İNFONET yönetim kurulu başkanı da görevli.
    Yine Yasemin akad Probil Bilgi İşlem Destek ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş.,NETRD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon A.Ş ve BDH Bilişim Destek Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. gibi Netaş iştiraklerinde görevliymiş.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 250/914 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •